Переваги "Доступних ліків" відчули і жителі Чернігівщини, які живуть із цукровим діабетом
За даними медичної статистики, загальна кількість хворих на цукровий діабет на Чернігівщині щороку зростає. Зараз на обліку в ендокринологів перебуває 27 500 хворих на цукровий діабет (215 – діти та підлітки), 5500 з них – інсулінозалежні.
— Із середини літа забезпечення хворих на цукровий діабет здійснюється за допомогою електронних реєстрів, де вміщено данні як про пацієнта, так і про перебіг його захворювання, зокрема, показники його гликозольованого гемоглобіну, реакцію на лікування та вірогідні ускладнення, – зазначає завідувачка ендокринологічного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Любов Черв’якова. – Крім того, для зручності контролю за отриманням інсулінів впроваджені електронні рецепти. Це дає змогу відстежувати видачу препаратів в аптеці, до якої «приписаний» хворий на діабет.
На жаль, нині держава лиш на 40% забезпечує хворих інсулінами централізовано. Решта потреби задовольняється за рахунок місцевих бюджетів. Тому в районах Чернігівщини кількість цих препаратів різниться. Проте переважна більшість хворих не відчуває дефіциту необхідних для них медикаментів і можна стверджувати, що люди, які живуть із діабетом, забезпечені препаратами повністю, — продовжує Любов Черв’якова. — Ми очікуємо, що відповідна дотація надійде з державного бюджету вже до кінця нинішнього року.
Якщо ж говорити про дію державної програми «Доступні ліки» в цілому, то станом на 15 жовтня з початку її впровадження в області виписано 445 979 рецептів на загальну суму, що перевищує 11 мільйонів 300 тисяч гривень. Тільки за перші два тижні жовтня на Чернігівщині було виписано 70 309 рецептів, за якими у одній зі 133 аптек, що підключилися до програми, можна було отримати ліки безкоштовно або з невеликою доплатою.
За матеріалами прес-служби Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові презентували поетичну збірку та виставку картин Оксани Рудич 11:56
У Чернігові відбулася презентація нової поетичної збірки "Трансформація" та виставки живопису чернігівки Оксани Рудич, яка є психхологинею у Збройних силах України.
Нічна атака на Чернігівщину: пошкоджено відбудований ліцей та цивільну інфраструктуру 09:48
Цієї ночі ворог масовано атакував селище Михайло-Коцюбинське – 4 вибухи.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:39
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Обирати майбутнє свідомо: у Чернігові відбувся Форум кращих практик профорієнтаційної роботи 09:03
У Чернігові 11 червня відбувся Форум кращих практик профорієнтаційної роботи у Чернігівській міській територіальній громаді. Захід об’єднав усіх учасників профорієнтаційного процесу міста: представників освітянської спільноти, учнів та учениць, місцевого бізнесу, партнерських організацій і влади.