Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 березня, 05:38:05

Чітка й продумана стратегія - передумова успіху

25.10.2017   10:46Агенцiя

24 жовтня в обласній державній адміністрації Чернігівське регіональне відділення Асоціації міст України в рамках проекту USAІD «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) провело регіональну платформу з вироблення політики в сфері місцевого самоврядування на тему «Стратегічне планування сталого розвитку громади».

Участь у ній взяли в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Юлія Свириденко, народний депутат Олександр Кодола, заступник Чернігівського міського голови Сергій Фесенко, міські голови та керівники об’єднаних територіальних громад області.

— Місцеве самоврядування — форпост всіх реформ в Україні, — зазначила під час заходу в.о. першого заступника голови ОДА. — Приємно констатувати, що Чернігівщина — у трійці лідерів зі створення ОТГ у державі. Тож стратегічне планування розвитку місцевих громад є надзвичайно актуальним для нашої області.
Разом з тим потребує суттєвого підвищення якість проектних заявок, які надходять з ОТГ до Державного фонду регіонального розвитку у розрахунку на фінансову підтримку. Керівникам місцевих громад, наголосила Юлія Свириденко, варто було б частіше користуватися послугами спеціалізованих он-лайн ресурсів та установ, щоб напевне отримати кошти на реалізацію проектів.

Олександр Кодола у своєму виступі акцентував увагу на взаємодії органів місцевого самоврядування з народними депутатами України, на окремих питаннях формування державного бюджету на 2018 рік і, зокрема, формуванні місцевих бюджетів.
За словами народного обранця, децентралізація влади – ключова реформа, яка на сьогодні проходить в нашій державі. Це наймасштабніша реформа в органах місцевого самоврядування за роки незалежності України, яка стосується кожного громадянина, тому вона зачіпає не тільки зміни в адміністративно-територіальній організації влади, але й змінює всю ідеологію державного управління. Формування економічно незалежних громад сприяє змінам діяльності державних органів влади та всієї системи місцевого самоврядування.

Заступник голови Правління ГО «Розумне місто» Святослав Жлуктенко презентував проект інноваційних рішень платформи "Розумне місто" для сталого розвитку громад та окремо зупинився на можливостях співпраці з територіальними громадами.
«Розумне місто» - це універсальна всеукраїнська платформа електронної демократії та сервісів для громадян місцевої влади, бізнесу, майданчик для реалізації проектів громадських організацій. Серед модулів платформи: електронні послуги, публічні фінанси, електронні закупівлі, відкритий бюджет, новини громади та інше. «Розумне місто» - відкрита платформа, мета якої інтегрувати найкращі рішення і досвід для вирішення проблемних питань, що стоять перед громадами.


Тож учасники зустрічі докладно розглянули засади стратегічного планування сталого місцевого розвитку, проблемні питання бюджету поточного року і перспективи наступног.

А також обговорили і підтримали резолюцію про неприпустимість прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України» як такого, що міг би призвести до невиправданого втручання місцевих держадміністрацій у роботу місцевого самоврядування.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська поліція розшукала зниклий пам’ятний знак та допомогла повернути його на місце: триває розслідування всіх обставин інциденту 13:48

Близько 8-ї ранку 22 березня до поліції надійшло повідомлення про зникнення на проспекті Миру в Чернігові кам’яного пам’ятного знаку, який має історично-культурну цінність.

 Загорнули труп в килим та вивезли в іншу область: поліція Чернігівщини розкрила вбивство мешканця Конотопа

Загорнули труп в килим та вивезли в іншу область: поліція Чернігівщини розкрила вбивство мешканця Конотопа 13:44

Оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції в Чернігівській області спільно з колегами Ніжинського райвідділу поліції встановили особи всіх причетних до вбивства 45-річного чоловіка, тіло якого було знайдено на межі Чернігівської та Сумської областей.

УВКБ ООН та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні актуалізують потреби області для продовження співпраці

УВКБ ООН та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні актуалізують потреби області для продовження співпраці 13:40

УВКБ ООН активно працює в області, зосередивши увагу на відновленні. Зокрема, за підтримки БФ «Рокада» (один із партнерів УВКБ ООН), замінили вікна та відремонтували дахи у деяких будинках мікрорайону Бобровиця.

Чернігівська область: під час пожежі будинку загинув літній чоловік

Чернігівська область: під час пожежі будинку загинув літній чоловік 13:33

22 березня о 18:10 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с. Козацьке Бобровицької територіальної громади.

 Чаус на зустрічі з представниками агентств ООН та неурядових організацій: Наразі найнагальніше – це відбудова житла

Чаус на зустрічі з представниками агентств ООН та неурядових організацій: Наразі найнагальніше – це відбудова житла 13:28

Із 200 організацій-донорів області, близько 40 – це установи та організації ООН, більш ніж 160 – міжнародні та національні фонди, програми, громадські та благодійні організації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини