Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:37:12

Чітка й продумана стратегія - передумова успіху

25.10.2017   10:46Агенцiя

24 жовтня в обласній державній адміністрації Чернігівське регіональне відділення Асоціації міст України в рамках проекту USAІD «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) провело регіональну платформу з вироблення політики в сфері місцевого самоврядування на тему «Стратегічне планування сталого розвитку громади».

Участь у ній взяли в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Юлія Свириденко, народний депутат Олександр Кодола, заступник Чернігівського міського голови Сергій Фесенко, міські голови та керівники об’єднаних територіальних громад області.

— Місцеве самоврядування — форпост всіх реформ в Україні, — зазначила під час заходу в.о. першого заступника голови ОДА. — Приємно констатувати, що Чернігівщина — у трійці лідерів зі створення ОТГ у державі. Тож стратегічне планування розвитку місцевих громад є надзвичайно актуальним для нашої області.
Разом з тим потребує суттєвого підвищення якість проектних заявок, які надходять з ОТГ до Державного фонду регіонального розвитку у розрахунку на фінансову підтримку. Керівникам місцевих громад, наголосила Юлія Свириденко, варто було б частіше користуватися послугами спеціалізованих он-лайн ресурсів та установ, щоб напевне отримати кошти на реалізацію проектів.

Олександр Кодола у своєму виступі акцентував увагу на взаємодії органів місцевого самоврядування з народними депутатами України, на окремих питаннях формування державного бюджету на 2018 рік і, зокрема, формуванні місцевих бюджетів.
За словами народного обранця, децентралізація влади – ключова реформа, яка на сьогодні проходить в нашій державі. Це наймасштабніша реформа в органах місцевого самоврядування за роки незалежності України, яка стосується кожного громадянина, тому вона зачіпає не тільки зміни в адміністративно-територіальній організації влади, але й змінює всю ідеологію державного управління. Формування економічно незалежних громад сприяє змінам діяльності державних органів влади та всієї системи місцевого самоврядування.

Заступник голови Правління ГО «Розумне місто» Святослав Жлуктенко презентував проект інноваційних рішень платформи "Розумне місто" для сталого розвитку громад та окремо зупинився на можливостях співпраці з територіальними громадами.
«Розумне місто» - це універсальна всеукраїнська платформа електронної демократії та сервісів для громадян місцевої влади, бізнесу, майданчик для реалізації проектів громадських організацій. Серед модулів платформи: електронні послуги, публічні фінанси, електронні закупівлі, відкритий бюджет, новини громади та інше. «Розумне місто» - відкрита платформа, мета якої інтегрувати найкращі рішення і досвід для вирішення проблемних питань, що стоять перед громадами.


Тож учасники зустрічі докладно розглянули засади стратегічного планування сталого місцевого розвитку, проблемні питання бюджету поточного року і перспективи наступног.

А також обговорили і підтримали резолюцію про неприпустимість прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України» як такого, що міг би призвести до невиправданого втручання місцевих держадміністрацій у роботу місцевого самоврядування.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.