Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 13:37:43

Високоорганізований ринок праці - запорука безпечної трудової діяльності

19.10.2017   09:42Агенцiя

На цьому наголосила заступник голови - керівник апарату ОДА Наталія Романова під час брифінгу на тему «Сучасні виклики та шляхи протидії торгівлі людьми».

Варто зауважити, що 18 жовтня 2007 року започатковано Європейський день боротьби з торгівлею людьми.

Наразі діють «гарячі лінії», поширюються відео-ролики та буклети з роз’ясненнями про сумнівне працевлаштування, зокрема за кордоном.

Навколо вирішення цієї  проблеми об’єдналися і представники влади, і правоохоронці, і громадськість. Однак, на жаль, часто навіть постраждалі з якихось причин замовчують факт злочину. Без їх свідчень викрити схему і покарати винних майже не можливо.

У червні 2017 року Україна вийшла на вищий щабель у рейтингу країн, які борються з торгівлею людьми, що складається Державним департаментом США. Нашу державу переведено з Контрольного списку в Другу групу.

Явище торгівлі людьми особливо актуальне для прикордонних регіонів. До слова, Чернігівщина — друга (перше місце - Вінницька та Харківська) в національному рейтингу щодо кількості встановлених статусів особам, які постраждали від торгівлі людьми.

-  Таку статистику можна трактувати по-різному: так, ця проблема стоїть гостро, однак, ми активно допомагаємо постраждалим особам, - наголосила Наталія Романова.

Загалом, за повідомленням заступника директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації В’ячеслава Голуба, до зазначеного структурного підрозділу ОДА протягом цього року з питань надання допомоги особам, постраждалим від торгівлі людьми, звернулося 9 заявників. Всього в області протягом 2013­­—2017 років відповідний статус отримали 30 осіб.

Як зазначив підполковник поліції Андрій Рубан, останнім часом до сексуального рабства втрапляють до Китаю та Кіпру, раніше поширеною була трудова експлуатація в Російській Федерації.

Саме на гачок останніх втрапили діти Ніни Черненко та  Галини Василенко (справа так званих «кур’єрів-експедиторів»). Наразі жінки не лише намагаються вирішити проблему, з якою зіткнулася їх родина, а й, створивши громадську організацію, надають підтримку сім’ям інших постраждалих.

—  Щоразу знайти кінці у подібних ситуаціях все важче. Єдиний правильний шлях — якісне інформування про небезпеку та шляхи виходу з неї. Будь-яка експлуатації людини має стати нетерпимим явищем у суспільстві, — наголосила координатор проектів Чернігівського комітету захисту прав людини Наталія Піддубна.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом 12:11

Протягом останніх днів для міської лікарні № 2, яка першою прийматиме можливих хворих на коронавірус, закупили п’ять нових апаратів штучної вентиляції легень.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 11:04

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

У Чернігові, Ніжині та Прилуках можна шукати роботу онлайн – по карті вакансій міста

У Чернігові, Ніжині та Прилуках можна шукати роботу онлайн – по карті вакансій міста 10:56

Інтерактивною картою вакансій можуть скористатися бажаючі знайти роботу не лише у місті Чернігові, а й у містах Ніжині та Прилуках. Адже заявлені у службу зайнятості вакансії знаходяться у вільному доступі в мережі Інтернет.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові 10:40

30 березня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини