Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 серпня, 17:49:08

Цієї осені ми даємо старт важливим реформам - Петро Порошенко

04.10.2017   16:51Агенцiя

Президент Петро Порошенко наголошує на важливості впровадження реформ у освітній, пенсійній, судовій, медичній сферах слідом за відновленням економічного зростання після глибокої кризи, спричиненої війною та гібридною агресією Росії.

«Освітня реформа не єдина, якій ми даємо старт цієї осені. Вчора Верховна Рада, нарешті, дала зелене світло пенсійній реформі, переконливою більшістю підтримавши відповідний закон», - сказав  Президент під час зустрічі з колективом Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Шевченка в рамках робочої поїздки на Чернігівщину.

Глава держави подякував народним депутатам за рішучі зміни, які підтримує Верховна Рада. «Надзвичайно важливо – освітня, пенсійна, судова, медична (реформи – ред.). І це все протягом декількох тижнів. Коли ще Україна мала такі темпи реформ?», - зауважив він.

За словами Президента, пенсійна реформа в цілому розрахована на тривалу стратегічну перспективу. «Але дуже важливо, що вже в найближчі місяці мільйони пенсіонерів отримають підвищені пенсії. При чому це не роздача грошей перед виборами, а це реалізація нашої стратегії», - підкреслив Петро Порошенко.

Він нагадав про підвищення мінімально заробітної плати вдвічі – з 1600 грн. до 3200 грн. Незважаючи на побоювання, що це викличе заборгованість по зарплаті та пенсіям, – все вдалось зробити. Також спільно з Урядом, Парламентом було забезпечено зростання середньої заробітної плати і зростання надходжень, незважаючи на пониження ставки єдиного соціального внеску, надходжень до Пенсійного фонду.

Петро Порошенко підкреслив, що сьогодні створено можливість, щоб відновити справедливість. «Ті, хто більше працював, мають отримувати більшу пенсію. Той, хто мав більш високу заробітну платню і більше вніс до Пенсійного фонду, має всі підставити розраховувати на те, що в нього буде і пенсія більша. І не можуть отримувати однакову пенсію той, хто пропрацював 10 років, і той, хто пропрацював 40 років. Бо вони внесли різну частину до Пенсійного фонду», - пояснив Глава держави. При чому він підкреслив, що підвищення пенсійного віку яким всю країну лякала опозиція, не відбуватиметься.

«Я зараз відчуваю певне моральне задоволення, бо відновивши економічне зростання після глибокої кризи, спричиненої війною, гібридною агресією РФ, ми, нарешті, змогли зробити перший крок, щоби бодай трохи полегшити життя старшим українцям. Вони так важко й болісно пережили це лихоліття», - підкреслив Президент.

Він також додав, що це рішення можна було прийняти трохи раніше, якби деякі безвідповідальні політикани у Верховній Раді, зловживаючи правом опозиції, не блокували процес. «Друзі мої, це по їх милості Верховна Рада на кілька тижнів запнулася на розгляді тисяч і тисяч технічних поправок до законопроектів (щодо судової реформи – ред.)», - зазначив Президент та додав, що більшість з них носили навмисний технічний характер: то прибрати кому, то слова переставити, то замість коми крапку написати, чи наголос змінити. «Багато часу згаяли. Парламент працює в пленарному режимі два тижні на місяць. І це був втрачений місяць», - сказав він.

В той же час, Президент підкреслив, що деякі дуже суттєві поправки, направлені на захист прав і свобод (громадян – ред.) Верховна Рада підтримала, «полову відсіяли і Закон ухвалили». «Його прийняття зараз відкриває шлях до дуже важливої третьої реформи – реформи судової, яка після початку роботи нового Верховного Суду, нарешті, починає втілюватися в життя», - зазначив він.

За його словами, зміни до кодексів – це найбільш продумане впорядкування судового процесу та приведення його у відповідність до найкращих світових практик. До розробки змін було залучено велику кількість українських і міжнародних експертів.

Глава держави підкреслив, що очікує цей законопроект на підпис протягом декількох днів.

Президент також зазначив, що на фініші зараз і конкурс суддів до Верховного Суду. Завдяки змінам до Конституції щодо судової реформи вдалось прибрати старий корумпований суд, де українці не могли знайти правди і справедливості. Нині одночасно всі судді Верховного Суду і вищих спеціалізованих судів йдуть у відставку. Хто хоче – на новий, ефективний прозорий конкурс. Кожного кандидата має перевірити НАБУ, кожен має заповнити електронну декларацію, яка перевіряється Національним агентством із запобігання корупції. Крім того, створений інструмент громадського контролю – Вища рада доброчесності, яка може висловити будь-яку інформацію, яка стала їм відома, і ця інформація потребує ретельної перевірки.

«Весь цей конкурс зайняв майже рік. Комусь здається, що це – занадто довго. Можливо. Але цей рік продемонстрував Україні і всьому світові, що Україна здатна провести безпрецедентний відбір кандидатів на дуже високому рівні. Мені приємно, що європейські експерти високо оцінили відкритість всіх процедур та якість конкурсу. Більше того, навіть пропонують використовувати наш досвід для інших країн», - зазначив Петро Порошенко.

«Тож звертаю увагу тих, хто кожного дня роздмухує «зраду», що Верховний Суд запрацює вже цього року. І, без сумніву, це буде найкращий його склад за всі роки незалежності. Його суддями вперше стануть науковці, представники найкращих українських правових шкіл. Його суддями вперше стануть адвокати та відомі правозахисники, які роками відстоювали інтереси простих українців в Європейському суді з прав людини, а також судді першої та другої інстанцій», - підкреслив Президент.
 

Останні новини Чернігівщини

Землевпорядники Чернігівщини оцифрували понад 9,8 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель у першому півріччі 2026 року 16:54

Упродовж січня – червня 2026 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області перевели в електронну форму понад 9,8 тис. документацій Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель.

Від маленької сауни-бочки до сучасного комплексу відпочинку 16:33

Саме такий шлях пройшла родина Макаренків із села Хотинівка на Ніжинщині. Масштабувати бізнес Олегу та Юлії допомогли грантові програми, зокрема «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» від служби зайнятості.

За матеріалами СБУ 7 років ув’язнення отримав один з учасників каналу втечі ухилянтів за кордон 16:11

За доказовою базою Служби безпеки заочно засуджено до 7 років позбавлення волі одного з учасників каналу незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку.

Ремонт укриття і термомодернізація ліцею: як громади Ніжинщини готуються до нового навчального року 15:43

Під час візиту на південь регіону начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав дві громади – Ніжинську і Талалаївську сільську. У фокусі – готовність ТГ до старту нового навчального сезону.

Хотіла купити запчастини до авто, натомість втратила 15 тисяч гривень: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахраїв на інтернет-майданчиках 15:21

Шахраї часто розміщують на інтернет-платформах фейкові оголошення про продаж різних товарів та переконують покупців робити передоплату. Поліцейські вкотре закликають громадян бути пильними під час здійснення покупок у інтернет-магазинах та сплачувати за товар виключно після його отримання й перевірки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини