Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 24 вересня, 22:08:35

Чернігівська область - серед лідерів з перерахунку субсидій

31.08.2017   08:16Агенцiя

Про це повідомив 30 серпня під час прес-брифінгу директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін.

Субсидії на неопалювальний період в автоматичному режимі перераховані 235 тисячам користувачам. Усього ж наразі в області цією адресною допомогою користуються 247,4 тисячі сімей, з яких 95,9 тисячі мають право на монетизацію залишків невикористаних коштів субсидії на опалення. У грошовому еквіваленті — це 61,78 мільйона гривень.

— Аби отримати готівкову частину невикористаної субсидії, необхідно подати заяву до управління соціального захисту населення до 1 вересня, — наголосив Олег Русін і додав, що на сьогодні з відповідними заявами звернулися по електропостачанню більше тисячі осіб, по газопостачанню — понад 76 тисяч.

Варто зазначити, що з 19 серпня 2017 року в Україні діє оновлена програма житлових субсидій. Які ж зміни відбулися?

— Розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні проводитиметься на підставі доходів за перше півріччя поточного року, а не за попередній рік, як це було раніше, — коментує очільник профільного департаменту.

Змінюється і саме визначення опалювального періоду: для користувачів централізованого теплопостачання він починається за наявності відповідного рішення міськради, для користувачів індивідуального опалення — з 16 жовтня по 15 квітня.

Якщо отримувач субсидії має прострочену заборгованість з оплати послуг понад два місяці й ця сума перевищує 340 гривень, субсидія не нараховується. У такому випадку субсидіанту дають два місяці на погашення боргу. У разі його несплати для поновлення субсидії доведеться заново подати документи. До речі, про заборгованість повідомляють не надавачі послуг через платіжки, а працівники соціального захисту. Загалом на Чернігівщині, як і в цілому в Україні, приблизно 8% субсидіантам припинено надання державної допомоги.

Інші важливі зміни:
– субсидія не може призначатися одній особі за місцем реєстрації та місцем її фактичного проживання;
– отримувачі субсидії повинні протягом місяця інформувати управління про закінчення терміну реєстрації місця перебування;
– субсидія може призначатися за заявою опікуна у разі, коли у будинку зареєстровані неповнолітні діти, які залишилися без батьківської опіки або недієздатні особи працездатного віку.

Покращено умови надання субсидій для пенсіонерів, які мають лише одне джерело доходу — пенсію: розрахунок субсидії відтепер проводитиметься на підставі доходів за попередній місяць.

Також серед змін — зменшення соціальних нормативів споживання газу для приготування їжі та для підігріву води.

Крім того, Олег Русін нагадав, що для своєчасного відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу субсидіантам необхідно подати декларацію. Ті ж, хто хочуть отримати державну допомогу не за місцем реєстрації, — договір оренди житла.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів 15:11

У Чернігові на період проведення ремонтних робіт по вул. Толстого у роботу міського пасажирського транспорту вносяться тимчасові зміни. Перекриття руху автотранспорту триватиме з 8.00 год. 26 вересня по 20.00 год. 14 жовтня.

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники»

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники» 15:10

Нагороди за бездоганне виконання службово-бойових завдань, виявлену хоробрість та досягнення у спорті отримали кінологи зі службовими собаками органів державної влади сектору безпеки та оборони України, які беруть активну участь у бойових діях і вже відзначилися у своїй роботі.

Поліція встановлює обставини смертельної ДТП у Березному

Поліція встановлює обставини смертельної ДТП у Березному 15:07

Поліція розслідує обставини дорожньо-транспортної пригоди в смт Березна, внаслідок якої загинула 66-річна чернігівка.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 15:00

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 22 вересня по 8:00 23 вересня 2022 року

У Чернігові провели мистецький вернісаж до Дня миру

У Чернігові провели мистецький вернісаж до Дня миру 14:53

Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 30 листопада 1982 року 21 вересня було встановлено Міжнародний день миру.

АНОНСИ ПОДІЙ