Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 квітня, 21:12:08

Екологічні проблеми Чернігівщини освітили обласні екологи на засіданні прес-клубу

31.05.2012   07:29Агенцiя

30 травня, відповідно до роботи зі ЗМІ Чернігівської обласної державної адміністрації, для журналістів регіональних та всеукраїнських ЗМІ проведено засідання прес-клубу “Ділове слово” з обласними екологічними службами. Засідання присвячене відзначенню всесвітньої дати – Дню навколишнього середовища.

Керівництво Держуправління охорони навколишнього природного середовища спільно з Держекоінспекцією освітили головні екологічні проблеми регіону. У ході зустрічі фахівці відповіли на численні запитання журналістів щодо: очищення території області від непридатних пестицидів протягом 2011 та перспективи 2012 років; запровадження роздільного збору та переробки побутового сміття; розширення меж природно-заповідного фонду Чернігівщини та запланованого підвищення статусу природоохоронних територій – створення третього національного природного парку “Дніпровсько-Деснянське міжріччя”.

Начальник Держуправління С. Горонович наголосив: “Державне управління в межах своєї компетенції забезпечує реалізацію державної політики в галузі охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, поводження з відходами та об’єднує зусилля багатьох працівників щодо контролю за станом довкілля рідної Чернігівщини”.

Екологічними проблемами регіону є: залишок 342 тонн непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР), які зберігаються в 115 місцях, з них в 59 місцях – Чернігівському, Семенівському, Прилуцькому, Носівському, Н.-Северському та ін. районах (всього 164 т) – стан зберігання визнано незадовільним.

Ризик забруднення підземних водоносних горизонтів через наявність на території області 373 недіючих та незатампонованих артезіанських свердловин (з них 138 – не мають власників), які є потенційними шляхами забруднення підземних водоносних горизонтів. За наполяганням Держуправління у І кв-лі 2012 р. за кошти власників затампоновано 17 артсвердловин у 6 районах області.

Для забезпечення раціонального використання і охорони водних ресурсів, запобігання забруднення водних об’єктів Держуправлінням доводяться до водокористувачів ліміти водоспоживання та водовідведення. Станом на квітень 2012 р. в Чернігівській області налічується 1071 об’єктів-водокористувачів (575 відносяться до сфери промисловості, 492 – сільського господарства). Мають дозволи на спецводокористування 684 суб’єктів господарювання.

В першому кварталі 2012 року Держуправлінням видано 51 дозвіл на спецводокористування та 4 водокористувачам, які здійснюють скид стічних вод у водні об’єкти, встановлено нормативи ГДС забруднюючих речовин. (При видачі дозволів висуваються більш суворі вимоги щодо дотримання водоохоронного законодавства, встановлюються більш жорсткі ліміти водоспоживання та нормативи скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти).

Тверді побутові відходи складуються на 26 полігонах та 771 сільських сміттєзвалищах, які займають в області площу понад 640 га. Щорічна кількість відходів, які розміщуються на вказаних об’єктах області становить більше 886 тис. м3. Через відсутність на території області сміттєпереробних та сортувальних комплексів, на полігони та сміттєзвалища потрапляє значна частина відходів, які мають ресурсну цінність і підлягають переробці та утилізації. Позитивними прикладами щодо запровадження системи роздільного збирання та вилучення ресурсно-цінних компонентів є полігони в містах Ніжин та Прилуки.

Для усунення негативного впливу, обмеження обсягів утворення і накопичення відходів Держуправління проводить процедуру лімітування обсягів відходів на 2013 рік. Розширено перелік власників відходів, що проходять процедуру лімітування до 916 шт. (в 2011 р. таких підприємств – 806).

Для зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел забруднення, Держуправлінням, з метою нормування та регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферу, видано 66 дозволів суб’єктам господарювання, в яких визначено шляхи та терміни зменшення обсягів викидів в атмосферне повітря.


Н. Радченко заступник начальника відділу – прес-служба Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

 На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу

На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу 17:35

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури оголосили про підозру двом зловмисникам, які за попередньою змовою випиляли у лісосмузі Ічнянської громади дерев на понад 100 тисяч гривень.

Масажі, лімфодренаж, індивідуальна робота з психологами та багато іншого можуть отримати чернігівські військові, ветерани та члени їхніх родин 17:25

Зазвичай після закінчення терміну лікування у закладах охорони здоров’я військовослужбовці та ветерани, як правило, потребують певного відновлення.

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини 15:18

За матеріалами Служби безпеки України до 15 років позбавлення волі заочно засуджено організаторку псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини.

 Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну

Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну 15:16

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 36-річного місцевого жителя в придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин (ч.ч.1, 2 ст.307 КК України).

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію 15:13

Загальноміську нараду цього вівторка почали з обговорення ліквідації наслідків ракетних ударів, яких завдали військові російської федерації по Чернігову 17 квітня.