Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 лютого, 00:48:57

День обласної ради у Варвинському районі

30.05.2012   14:31

29 травня голова обласної ради Анатолій Мельник провів на Варвинщині черговий День обласної ради за темою „Про роботу органів місцевого самоврядування по вирішенню життєво важливих питань територіальних громад”. Участь у заході взяли відповідальні працівники виконавчого апарату та депутати обласної ради Сергій Гайдай, Валерій Зуб і Віктор Кульбако, керівники Варвинської районної ради та райдержадміністрації - Володимир Петренко і Петро Бакуменко, очільники місцевих територіальних громад, районних управлінь, установ і організацій, працівники райради, представники місцевих та обласних засобів масової інформації.

Цей захід з надання методичної та організаційної допомоги органам самоврядування на місцях у нинішньому скликанні став уже традиційним. Ось і цього разу на базі Журавської сільської ради відбувся семінар для керівників територіальних громад району. На ньому спеціалісти виконавчого апарату та управління комунального майна облради ознайомили голів рад із новими напрацюваннями юридично-правового та організаційного забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування.

В ході Дня обласної ради його учасники ознайомилися з роботою Гнідинцівського газопереробного заводу та СТОВ «Дружба - Нова», яким керує депутат обласної ради Сергій Гайдай. Вони також відвідали Журавську загальноосвітню школу І-ІІІ ст. ім. Георгія Вороного та місцевий дитячий дошкільний заклад «Журавлик», де від імені депутатів обласної ради вручили колективу дитсадка комплект кухонної побутової техніки. Свої подарунки від народних обранців отримали цього дня і районна рада ветеранів (телевізор), футбольний клуб «Брага» Бригінцівської територіальної громади (комплекти спортивної форми) та Варвинська ЗОШ І-ІІІ ступенів (набір м’ячів).

Пленарна частина заходу відбулася у залі засідань районної ради, на якому голова обласної ради Анатолій Мельник у своєму виступі акцентував увагу присутніх на актуальних питаннях співпраці обласної ради з органами місцевого самоврядування області.

В числі найбільш важливих питань, які треба вирішувати вже сьогодні, керівник назвав постійну увагу з боку органів місцевого самоврядування до соціального розвитку територіальних громад, на землях яких ведеться видобування корисних копалин. Він зазначив, що важливим для забезпечення стабільного розвитку району є досягнення взаємовигідного співробітництва з ПАТ «Укрнафта». У програмі намірів цього товариства на поточний рік заплановано 4 млн.184 тис.грн. на розвиток соціальної сфери, в тому числі: на реконструкцію головного корпусу Варвинської ЦРЛ, будівництво автономного опалення Журавської школи, капітальний ремонт Антонівської школи та дитячого садка у смт.Варва, добудови приміщення дитячого дошкільного закладу в с.Озеряни. І хоча кошти ще не надходили, треба працювати над виконанням цих намірів, наголосив виступаючий.

Звернувши увагу на заходах щодо удосконалення діяльності обласної ради та її депутатського корпусу Анатолій Мельник, відзначив позитивні напрацювання в цьому напрямку, які вже мають у своєму доробку у Варвинському районі народні обранці Сергій Гайдай, Валерій Зуб та Віктор Кульбако. Саме ними порушено ряд проблемних питань району. А це - забезпечення мешканців селища Варва якісною питною водою; проведення реконструкції дитячого садочка «Казка» та заміна вікон у приміщені дитячого садочка «Джерельце», придбання автомобіля для Варвинської селищної ради для вивезення сміття та цілий ряд інших проблемних питань. Всі вони знаходяться на контролі обласної ради і обласної державної адміністрації.

Голова обласної ради також звернув особливу увагу на питаннях соціального розвитку територій, акцентував на більш активній участі органів місцевого самоврядування у залучення коштів Державного бюджету та європейських інституцій до формування та реалізації регіональної соціальної політики, що є надзвичайно перспективною справою.І особливо – це участь у Проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» та у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Між тим, у 2011 році, взявши участь у цьому конкурсі, область отримала гранти на кілька соціальних проектів. Їх загальне фінансування становить 1 млн. 300 тисяч гривень з державного бюджету.

В свою чергу, зазначив виступаючий, ми стараємося віднайти кошти на розвиток територій і на обласному рівні. Зокрема, другий рік поспіль кожному депутату обласної ради надається субвенція з обласного бюджету на вирішення місцевих проблем в розмірі 10 тисяч гривень. Один із позитивних прикладів: депутатами обласної ради Віктором Кульбакою, Валерієм Зубом, Віктором Лабазовим, Володимиром Тандурою та Олегом Гузем відповідні кошти були спрямовані на покращання бази бюджетних установ Варвинського району.

 «Ми готові до співпраці з вами. Вислухаємо всі ваші питання і пропозиції, і будемо в межах наших повноважень допомагати їх вирішувати» - наголосив на завершення свого виступу Анатолій Мельник.

З напрацюваннями в соціально-економічній сфері району учасників заходу ознайомили голова райради Володимир Петренко та керівник райдержадміністрації Петро Бакуменко. Про діяльність Варвинської територіальної громади розповіла її керівник Валентина Саверська-Лихошва. Перед учасниками пленарного засідання також виступили депутати обласної ради Віктор Кульбако та Валерій Зуб.

А завершився захід лекціями щодо актуального розвитку, методологічного та організаційно-правового забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування, з якими виступили головний спеціаліст управління комунального майна обласної ради Людмила Кушнір, заступник начальника аналітичного відділу Сергій Кравченко, заступник начальника організаційного відділу Олександра Негода та головний спеціаліст юридичного відділу виконавчого апарату обласної ради Дмитро Кравченко.

Останні новини Чернігівщини

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині 17:18

Коли байдужість батьків до власних дітей перетинаємежу дозволенного, на захист економічних прав молодого покоління приходять фахівці юстиції.

"Реквієм Небесній Сотні". У бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов вечір патріотичної поезії 16:57

Пам’ять Героїв Небесної Сотні у бібліотеці ім. М. Коцюбинського вшанували читанням віршів патріотичної тематики.

Системні перевірки заправок в області тривають

Системні перевірки заправок в області тривають 13:53

Чергове засідання робочої групи з ліквідації нелегального обігу нафтопродуктами провів сьогодні заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван.

Про роботу КП

Про роботу КП "Чернігівводоканал" у 2019 році 13:47

Комунальному підприємству «Чернігівводоканал» у 2019 році завдяки збалансуванню обсягів подачі та реалізації води вдалося утримати її втрати на досить низькому рівні - 13,3%. Для порівняння: нормативно дозволений рівень втрат для врахування у водних балансах на сьогоднішній день для ліцензіатів НКРЕКП становить 30%. Про це повідомив начальник КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко на розширеній нараді 18 лютого.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах 13:30

Представники Бобровицького районного управління Держпродспоживслужби провели роз’яснювальну роботу з реалізаторами харчових продуктів, зокрема молочної продукції, стосовно недопущення до обігу фальсифікату.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини