Депутат пропонує проводити земельні аукціони в Україні онлайн
Народний депутат України Максим Микитась пропонує Верховній Раді затвердити процедуру дублювання земельних торгів в електронному сервісі та надати можливість брати в них участь онлайн.
Відповідний проект закону про внесення змін до Земельного кодексу України він зареєстрував у парламенті 14 липня.
«Законопроект пропонує внести зміни до глави 21 Земельного кодексу України, що передбачають дублювання процедури торгів в електронному сервісі земельних торгів і можливість брати участь у земельних торгах онлайн», — ідеться в пояснювальній записці до документа.
На думку автора законопроекту, відсутність процедури онлайн-торгів створює умови для корупції та обмежує конкуренцію серед учасників аукціонів.
«У свою чергу, це призводить до реалізації землі за ціною, яка могла б бути значно вищою, якби ці торги проводилися відкрито в онлайн-режимі», — вважає народний депутат.
Парламентарій також 14 липня зареєстрував у парламенті проект закону, який передбачає публікацію оголошень про початок земельних торгів не тільки на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, а й на сайтах органів місцевого самоврядування та виконавчого органу адміністративно-територіальної одиниці, де розташована ділянка.
На його думку, це дозволить підвищити інформованість населення про проведення земельних торгів. «Я вніс два законопроекти, які допоможуть вирішити цю проблему й на корені знищити корупційну складову», — говорить Микитась.
Він наполягає, що процедура земельних торгів повинна бути відкритою і прозорою!
«Сьогодні земельні аукціони в Україні — це практично рай для корупціонера. Мало того, що процес майже не контролюється громадськістю, так ще й дізнатися про відкриття торгів і їх результати звичайній людині практично неможливо. У результаті хоч якась конкуренція під час аукціону буває тільки в половині (!) випадків », — вважає законодавець.
За його твердженням, це породжує ситуації, коли земля продається «кому треба» й за мінімальною ціною, а бюджети недоотримують мільйони.
«По-перше, потрібно зобов’язати місцеві ради та їхні виконкоми повідомляти про проведення торгів на своїх сайтах. Це допоможе збільшити число учасників аукціонів і підвищити конкуренцію серед них. А по-друге, нарешті створити систему електронних торгів, усе-таки в ХХI столітті живемо! Це буде не якийсь окремий онлайн-аукціон, а додатковий інструмент, який дозволить реєструватися і брати участь у земельних торгах, не виходячи з дому і не стикаючись із повсюдною бюрократією. І найголовніше — процес стане повністю прозорий, адже стежити за всіма етапами зможе будь-який українець!» — підсумовує народний депутат.
PR
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15
Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.
Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10
10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:15
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.
Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49
Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.