У Чернігові визначені 8 проектів-переможців у рамках Програми розвитку громадянського суспільства
У Чернігові в рамках Програми розвитку громадянського суспільства за результатами голосування конкурсної комісії визначені 8 проектів-переможців міського конкурсу, які реалізовуватимуться за кошти міського бюджету.

Загалом на конкурс подано 13 проектів від громадських організацій, які працюють на території міста. Про це сьогодні, 17 липня, повідомивзаступник міського голови, голова конкурсної комісії Олександр Ломако.
На засідання були запрошені також автори проектів для того, щоб вони могли краще представити свої ідеї.
Члени комісії проаналізували подані проекти та визначили ті, які відповідають вимогам конкурсу, затвердженим рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради. У цьому році проекти розглядалися за двома напрямками: в сфері охорони здоров’я і спорту та історико-просвітницькі. На реалізацію проектів по кожному напрямку з міського бюджету виділено по 100 тисяч гривень, тобто максимальна сума бюджету кожного з них не повинна перевищувати більше 25 тисяч гривень.
Як вже повідомлялося раніше, на попередньому засіданні конкурсної комісії 3 липня одноголосно були підтримані два проекти зі сфери охорони здоров’я.
Отже, переможцями конкурсу проектів у рамках Програми розвитку громадянського суспільства визнані:
У сфері охорони здоров’я:
- Проект «Одна команда» (ГО «Центр тактичного навчання СОТа») передбачає створення місця для активного відпочинку всією сім'єю з елементами військово-патріотичного виховання. Проект на даний час вже працює на території Центру дитячого туризму на території лісопарку "Ялівщина". У вихідні дні протягом всього літа і до кінця жовтня там проводитимуться сімейні змагання та конкурси.
- Проект «Формування здорового способу життя серед дітей та молоді» (БО «Чернігівський міський центр правозахисників») – організація семінарів-тренінгів, акцій та флеш-мобів, спрямованих на пропаганду здорового способу життя.
- Проект «Профілактика шкільних хвороб» (Клуб настільного тенісу «СПІН») направлений на збереження і зміцнення здоров’я учнів, залучення більшої кількості школярів до занять фізичною культурою і спортом, формування навичок здорового способу життя та відповідального ставлення до свого здоров’я, проведення просвітницької роботи серед батьків, визначення динаміки змін зорового й опорно-рухового апарату та ефективності запропонованих профілактично-корекційних заходів.
- Проект «Чернігів дружній до людей з інвалідністю» (ГО «Голос батьків»), в рамках якого проводитимуться адаптовані тренінги для дітей та молоді з тяжкими формами інвалідності з подальшим проведенням адаптованих анімаційних екскурсій з елементами квесту по Чернігову за участю історичних персонажів. Також буде проведений моніторинг архітектурної доступності, результатом якого стане випуск довідника доступних туристичних об’єктів Чернігова.
Історико-просвітницькі:
- Проект «Різні сцени – неупереджений погляд» (ГО «Молодіжний драматичний театр «АмаТеа») передбачає створення театрально-сінематографічної вистави за п’єсою шведської письменниці, акторки та громадської діячки Моа Сйорген (Moa Sjögren), яку вона написала спеціально для даного проекту. Після показу вистави проведення тренінгу для аудиторії за методом «драма трикутник» (“triangle drama”).
- Проект «Історія міста – в історіях людей, історії людей – в історії міста» (ГО Просвіта України) передбачає проведення курсу лекцій про історію міста в різні періоди його розвитку та циклу тренінгів, спрямованих на ознайомлення з основами дослідження власного родоводу, ознайомлення із сімейними архівами, реліквіями та оберегами. За результатами цієї роботи будуть організовані фотопроект «Відображення минулого в обличчях нащадків» та видання збірника «Історія міста в історіях людей» з найцікавішими історіями учасників проекту.
- Проект «Чернігів – місто УНР» (БФ «Захистимо Україну») - ознайомлення чернігівців та гостей міста з історією осіб та подій Української революції 1917-1921 рр., введення подій часів Української революції в міську географію та популяризація Чернігова як туристичного об’єкту.
- Проект «Поезія вулиць» (ГО «Світанок») - проведення 4-х акцій з розфарбовування арт-об’єктів за участю молоді міста. Учасниками акції на технічних будівлях будуть зображені тексти віршів українських поетів.
В ході обговорення Олександр Ломако зазначив:
- Дуже важливо серед мешканців, особливо молоді, популяризувати історію нашого міста, оскільки Чернігову дійсно є чим пишатися. Значна частина мешканців пишається своїм містом, але не знає його історію, не знає, коли були збудовані архітектурні пам’ятки. Задля того, щоб популяризувати історію та патріотизм нашого міста виконавчий комітет міської ради ініціював пункт Програми, в якому визначено напрямок проектів історико-просвітницького спрямування.
Члени комісії зазначили, що кожен із поданих проектів заслуговує на перемогу, оскільки вони всі дуже цікаві та спрямовані на вирішення проблем суспільного характеру. Зважаючи на це, заступник міського голови Олександр Ломако вніс пропозицію - зарахувати до списку переможців проект «Громадянський транспорт як спосіб підвищення рівня міського патріотизму (ГО «Агенція міських ініціатив») при умові, якщо будуть використані не всі кошти, передбачені відповідною Програмою. Члени комісії одноголосно підтримали цю пропозицію.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.