Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 лютого, 23:26:09

Як зберегти природно-заповідний фонд Чернігівщини - тема розмови в облдержадміністрації

08.07.2017   11:17Агенцiя

Стан та подальший розвиток природно-заповідного фонду області обговорювали 7 липня під час засідання за круглим столом в облдержадміністрації. Захід провели з нагоди Дня працівників природно-заповідної справи.

У засіданні взяли участь представники Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Державної екологічної інспекції в області, національних та регіональних парків Чернігівщини, науковці та громадськість.

Область посідає перше місце в Україні за кількістю об’єктів природно-заповідного фонду і друге — по загальній їх площі. Тож є нагальні теми для обговорення.

Зокрема, на засіданні розглядались проблемні питання діяльності парків, а також перспективи розвитку природоохоронної та еколого-туристичної сфер.

— Практика свідчить, що заповідання як метод територіальної охорони природи залишається головною гарантією збереження генофонду живої природи та унікальних природних екосистем, — зазначила директор Департаменту екології та природних ресурсів Катерина Тканко.

Значна кількість об’єктів природно-заповідного фонду знаходиться на території Чернігівського, Новгород-Сіверського, Ріпкинського, Козелецького районів, найбільший відсоток заповідності — у Коропському, Козелецькому та Ічнянському районах.

За останні чотири роки в області створено 12 об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення — регіональні ландшафтні парки «Ялівщина» та «Ніжинський», лісові, ботанічні, гідрологічні заказники та пам’ятки природи.

Директор Ічнянського Національного природного парку Олександр Шульга підняв тему впровадження системи екологічного управління в Ічнянському парку. Це, на його думку, дасть змогу звести до мінімуму вплив негативних факторів на навколишнє середовище, а також зробити парк більш привабливим для інвесторів.

— Природне довкілля є не лише природним середовищем проживання людини, а й природним капіталом, що надає людині безліч ресурсів та послуг, — зауважив Олександр Шульга.

На завершення Катерина Тканко привітала всіх учасників засідання з Днем працівників природно-заповідної справи та побажала успіхів у професійній діяльності.


Довідково.
Природно-заповідний фонд області включає 665 об’єктів загальною площею 260,8 тисячі гектарів, що становить 7,82% від площі області. Це 2 національні природні парки, 3 регіональні ландшафтні парки, 448 заказників, 138 пам’яток природи, 19 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, 52 заповідні урочища, 2 дендропарки та 1 зоопарк.Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини