Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 лютого, 02:49:44

Робоча група напрацювала проект рішення "Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України"

05.07.2017   15:58Агенцiя

5 липня заступник голови обласної ради Арсен Дідур провів друге засідання робочої групи з підготовки питання про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та визначення їм соціальних пільг.

Робоча група, створена постійною комісією обласної ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО, сьогодні ознайомилася з проектом рішення обласної ради «Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України».

Як повідомив розробник документу, директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін, проектом рішення буде визначено порядок визнання бійців-добровольців АТО і надання їм цього статусу, а також утворено комісію з визначення бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України і затверджено склад та положення про цю комісію.

Робоча група доповнила проект рішення зверненням до Верховної Ради України щодо законодавчого врегулювання надання бійцям добровольчих формувань статусу учасника бойових дій. Крім того, її члени дійшли згоди стосовно пунктів рішення, в яких будуть визначені обсяг соціальних пільг і гарантій та передбачений механізм їх надання з обласного бюджету шляхом внесення змін до діючої Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Документ буде доповнений новим абзацом про те, що дія заходів Програми буде поширюватися на осіб, які визнані бійцями-добровольцями в установленому Чернігівською обласною радою порядку. Надання одноразової матеріальної допомоги запропоновано визначити у розмірі 5 тис. грн. Планується збільшити обсяг коштів до виконання Програми на суму 90 тис.грн для надання одноразової грошової допомоги визнаним бійцям-добровольцям.

Також підтримана пропозиція рекомендувати райдержадміністраціям та органам місцевого самоврядування доповнити місцеві Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей пунктами стосовно пільгового перевезення бійців-добровольців.

До обговорення порушених на засіданні питань долучилися заступник директора Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Станіслав Юрченко, заступник командира в/ч А 2622 з виховної роботи, полковник Андрій Теребух, представник Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО в Чернігівській області Альберт Черешко, заступник голови Чернігівської регіональної парторганізації Політичної партії «Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість» Володимир Березинський та юрист Чернігівської регіональної парторганізації «Справедливість» Олександр Приходько, доброволець Української Добровольчої Армії Віктор Ільюшко, доброволець Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор» Олександр Лапа.

Учасники засідання доручили Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації врахувати висловлені пропозиції та подати проект рішення на розгляд обласної ради.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 18:56

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

“Герої не вмирають! Україна пам’ятає”

“Герої не вмирають! Україна пам’ятає” 18:52

Всесвітньо відомий оперний співак, соліст Паризької національної опери, Герой України Василь Сліпак, рятуючи побратимів, загинув від кулі снайпера 29 червня 2016 року поблизу Луганського на Донеччині. 20 лютого 2017 року указом Президента України йому було присвоєно звання “Герой України” (посмертно).

На Чернігівщині Прем’єр-міністр Олексій Гончарук провів нараду щодо протидії незаконній вирубці лісів

На Чернігівщині Прем’єр-міністр Олексій Гончарук провів нараду щодо протидії незаконній вирубці лісів 18:47

20 лютого відбулася робоча поїздка до Чернігівської області Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Разом з головою Державного агентства лісових ресурсів Андрієм Заблоцьким, головою Чернігівської ОДА Андрієм Прокопенком та головою обласної ради Ігорем Вдовенком він вивчав стан справ у лісогосподарській сфері.

У чернігівських школах відновлюється освітній процес

У чернігівських школах відновлюється освітній процес 18:43

Управління освіти міської ради повідомляє про завершення додаткових канікул для школярів Чернігова.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 18:30

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.