Механізм визнання бійців-добровольців та надання їм соціальних гарантій обговорено в облраді
21 червня провелено засідання робочої групи з підготовки питання про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України, та визначення їм соціальних пільг.
Робоча група створена постійною комісією обласної ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО, за результатами розгляду на своєму засіданні 13 червня цього року звернення голови Чернігівської обласної регіональної парторганізації Політичної партії «Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість» Оксани Голубової щодо визнання Бабіча Олександра Михайловича, Лапи Олександра Миколайовича, Проценка Сергія Олексійовича, Буги Олександра Олександровича, Руденка Євгена Олексійовича учасниками бойових дій на Сході України та надання їм соціальних пільг.
Звертаючись до членів сьогоднішнього засідання та координуючи присутніх до конструктивного діалогу, заступник голови обласної ради Арсен Дідур наголосив: «Без сумніву добровольці є учасниками бойових дій. Основне завдання робочої групи – визначити статус, напрацювати процедуру та механізм надання бійцям-добровольцям соціальних гарантій, пільг».
Оскільки порушене питання залишається невирішеним на державному рівні, то учасниками засідання детально проаналізовано місцеві можливості, прозвучали пропозиції запозичити досвід Львівської, Івано-Франківської та інших областей України, в яких такі пільги встановлені рішеннями органів місцевого самоврядування.
В обговоренні взяли участь директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін, заступник директора Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Станіслав Юрченко, заступник голови Чернігівської регіональної парторганізації Політичної партії «Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість» Володимир Березинський, керівник Центру допомоги учасникам антитерористичної операції при обласній державній адміністрації Світлана Горюнова-Зубашевська, представник Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО в Чернігівській області Альберт Черешко, представники добровольчих формувань та громадських організацій.
Узагальнюючи напрацьовані робочою групою пропозиції, вирішено запропонувати внести на розгляд чергового пленарного засідання обласного представницького органу проект рішення про визнання бійців-добровольців. Проектом цього документу передбачається, що при обласній раді та обласній державній адміністрації буде утворено комісію з надання статусу бійцям-добровольцям. Склад та положення про роботу комісії затверджуватимуться спільним розпорядженням голів обласної ради та обласної державної адміністрації.
Крім того, планується підготувати Звернення депутатів обласної ради до Парламенту з пропозицією законодавчого врегулювання процедури встановлення статусу, обсягу соціальних пільг та гарантій для учасників добровольчих формувань антитерористичної операції на сході України.
Наступне засідання робочої групи заплановано провести через два тижні.
За інфор. Відділу інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
Успіх чернігівської спортсменки на чемпіонаті України 16:34
З 27 до 29 квітня у Києві відбувся Чемпіонат України з настільного тенісу серед спортсменів до 18 років з порушеннями слуху.
Знімала військовозобов’язаних з обліку в реєстрі «Оберіг»: поліція Чернігівщини повідомила про підозру військовослужбовиці ТЦК та СП 14:09
На Чернігівщині поліцейські викрили схему незаконного ухилення від військової служби, яку організувала військовослужбовиця одного з районних ТЦК та СП. Підозрювана мала доступ до автоматизованої системи «Оберіг» та знімала військовозобов’язаних з обліку.
Чернігівська політехніка поповнилася обладнанням для підготовки реабілітологів 10:52
Національному університету «Чернігівська політехніка» передали допомогу від Благодійного фонду «Help-Ua».
У Киселівській громаді Чернігівського району запрацювала поліцейська станція 09:21
У селі Вознесенське Киселівської громади Чернігівського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер безпековою ситуацією та потребами понад 5 тисяч жителів громади опікуватиметься поліцейський офіцер Олександр Волковський.