Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 липня, 13:35:10

Шість років реалізації Закону України "Про доступ до публічної інформації"

26.05.2017   09:43Агенцiя

Обговорити питання доступу до публічної інформації, визначити, що змінилося за шість років функціонування відповідного закону, зібралися сьогодні представники органів влади та громадськості шести областей України на експертній зустрічі.

Учасники заходу мали змогу в он-лайн режимі через відеопортал YouТube поставити запитання та отримати коментарі від начальника Управління забезпечення доступу до публічної інформації Секретаріату Кабінету Міністрів України Роксолани Стадник та начальника відділу контролю державних органів у сфері доступу до публічної інформації офісу уповноваженого з прав людини Наталії Кашинської.

Роксолана Стадник коротко поінформувала про підсумки роботи із запитами громадян на отримання інформації, починаючи з 2011 року, коли набрав чинності закон «Про доступ до публічної інформації». Вона зауважила, що найбільше запитів надходить від фізичних осіб. Переважну більшість запитувачів цікавила інформація довідково-енциклопедичного характеру, а також правова та статистична. Детальніше ознайомитися із звітом можна на урядовому порталі.

Наталія Кашинська розповіла про проведення спеціалістами офісу уповноваженого з прав людини систематичної роботи по роз’ясненню для громадськості урядової політики. На особливому контролі знаходиться питання виконанням закону «Про доступ до публічної інформації», здійснюється моніторинг наповнюваності сайтів органів влади та доступу громадян до інформації. За словами начальника відділу контролю державних органів у сфері доступу до публічної інформації, структура офісу уповноваженого з прав людини не передбачає територіальних органів. Тож наразі планується введення посади координатора на місцях з метою оперативного вирішення скарг.

Представники областей обмінювалися своїми напрацюваннями щодо забезпечення доступу до публічної інформації. Їх цікавили питання захисту прав громадян у сфері доступу до інформації в судовому порядку, можливості розроблення на центральному рівні інструкції по роботі із запитами та інші.

До Чернігівської обласної державної адміністрації за І квартал 2017 року надійшло 92 запити. Найбільш запитувана інформація – складові заробітної плати для перерахунку пенсії; розмір посадових окладів керівництва облдержадміністрації; небезпечні відходи; соціальний захист учасників АТО.

Також надійшов один запит щодо проведення громадської експертизи діяльності органу влади від Антикорупційної громадської спілки «Совість». Предмет експертизи – діяльність ОДА та її структурних підрозділів під час реалізації розпорядження голови облдержадміністрації «Порядок розроблення регіональних цільових програм, моніторингу та звітності про їх виконання». Експертиза триває.

Загалом учасники конференції, у тому числі представники громадянського суспільства, зазначали про достатній рівень доступу громадян до інформації.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41

Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.

На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10

Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.

Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28

В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).