Крим – це Україна. Чернігівці масово демонструють солідарність з кримськотатарським народом
18 травня День вшанування пам’яті жертв депортації кримських татар у 1944 році. Також сьогодні відзначають День боротьби за їх права.

З нагоди вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу сьогодні більше 300 чернігівських школярів взяли участь у патріотичному флешмобі «Крим – це Україна». На схилі біля Кафедрального собору святої великомучениці Катерини учасники заходу зобразили карту Криму та розгорнули великий імпровізований Державний Прапор України.
На мітинг біля пам’ятного знаку «Борцям за волю та незалежність України» в рамках відкритого обласного заходу «Нескорений Крим», ініційованого громадськими організаціями «Кримська громада» та «Єдина родина Чернігівщини», зібралися представники кримської громади в області, громадські організації, школярі, представники влади, небайдужі чернігівці, аби вшанувати пам’ять жертв геноциду кримських татар.
Представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко коротко розказав про трагічні події депортації 1944 року. Так, під час головної хвилі 18-20 травня було виселено з Криму понад 180 тисяч осіб, ще більше трьох тисяч вивезли під час другої, червневої депортації.
На майданчику біля Катерининської церкви експонувалася виставка, присвячена анексії Криму, яку підготували представники ГО «Кримська громада».
– На стендах представлені матеріали, присвячені кримчанам, які з перших днів відстоювали незалежність України, які не змирилися з анексією Криму. Вони і зараз продовжують боротьбу за інтереси кримських татар, — зауважила очільниця ГО «Кримська громада» Світлана Кузіна. — Ми не змирилися із захопленням Криму і хочемо, щоб увесь світ бачив наше прагнення повернути свою маленьку Батьківщину.
Від Катерининської церкви учасники заходу вирушили патріотичною ходою до Кіно-культурного мистецького центру з національно-патріотичного виховання дітей та молоді, де всі охочі змогли переглянути концертно-мистецьку програму.
Захід продовжився круглим столом «Актуальні питання та перспективи внутрішньо переміщених осіб з Криму». У засіданні взяли участь заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, представники органів влади, переселенці та громадськість.
– Ми зібралися, щоб вшанувати пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу та підтримати українських патріотів, які залишаються зараз у заручниках російських окупантів. Кожного дня вони чекають нашої підтримки і вірять, що скоро настане день, коли останній загарбник залишить Крим, бо Крим це Україна! – наголосила Наталія Романова.
Доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко розказав про історію депортації народів Криму та приклади повернення анексованих територій в інших країнах світу.
На необхідності критично думати, аналізувати та робити власні висновки, а не лише сприймати на віру інформацію з масмедіа, зазначила голова благодійного фонду «Теплий дощ» Антоніна Агеєва. Вона зауважила, що задовго до військового захоплення Криму на його території велася підпільна війна, пропаганда всього російського. Тож зараз українцям треба бути дуже уважними і не залишатися осторонь проблем кримчан, об’єднуватись заради захисту суверенітету своєї Батьківщини.
Учасники зібрання обговорили і роль національно-патріотичного виховання у відновленні територіальної цілісності України. Вони переконані, що ще з дитинства необхідно привчати дітей до відданості своєму народові, гордості за культурні надбання та у разі необхідності готовності захищати рідну країну.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.