Активізація діяльності Громадської ради при УМВС - шлях до зміцнення громадянського суспільства
В обласному Управлінні міліції відбулось чергове робоче засідання громадської ради при УМВС України в Чернігівській області. На порядок денний було винесено три основні питання: коригування плану роботи на поточний рік, визначення та закріплення відповідальних за кожний напрямок роботи громадської ради, заміна посвідчень членам громадської ради та інші поточні питання взаємодії громадськості та міліції.

Останній пункт включав у себе розгляд скарг громадян, які надійшли до членів Громадської ради, та пропозиції, як членів громадської ради, так і представників УМВС щодо покращення та вдосконалення роботи міліції Чернігівщини, пошук нових шляхів взаєморозуміння та взаємодопомоги між міліцією та громадськістю.
Третє питання, як зазначив начальник УМВС Олександр Михайлик, взагалі вирішується досить швидко і тому витрачати час на його обговорення не варто. У рішенні наради питання заміни посвідчень було покладено на управління кадрового забезпечення УМВС.
Що ж стосується коригування та доповнення “Плану спільних заходів ОВС Чернігівської області та громадської ради при УМВС України в Чернігівській області на 2012 рік” то особливих змін він не зазнав. Документ був прийнятий за основу, а всі поточні питання, які виникатимуть в процесі співпраці, будуть вирішуватися в робочому порядку, зміни будуть вноситися оперативно. Узгодження “Основних напрямків роботи Громадської ради при УМВС України у Чернігівській області” та закріплення відповідальних теж особливих проблем не викликало. За виключенням трьох поправок, все залишилось без змін.
Зате жваве обговорення викликали винесені на розгляд засідання громадської ради запити, скарги та претензії керівників деяких організацій та окремих громадян до роботи Чернігівської міліції. Вислухавши всі звернення, начальник УМВС Олександр Михайлик запевнив, що за всіма скаргами буде проведена ретельна перевірка, винні – покарані, а наклепи – відкинуті. “Для того, щоб звинуватити людину, в тому числі й міліціонера, багато грамотності не потрібно, а розібратися в ситуації, об’єктивно оцінити той чи інший вчинок, дію чи бездіяльність людини, зрозуміти причину таких дій – це вже аналітична робота, на яку здатен не кожен. На закиди щодо неналежного громадського порядку в районі історичного Валу, скажу, що все пізнається в порівнянні і хочу нагадати ситуацію ще дворічної давнини, коли на Валу яблуку ніде було впасти від п’яних компаній та порожніх пляшок. Тепер же там спокійно, без страху за своє життя та здоров’я, гуляють і старі, й молоді. Для тих, хто закидає, що міліція Чернігівщини нічого не робить, хочу сказати, що за два роки наша область за рівнем розкриття злочинів піднялася з третьої десятки на 3-4 місце по Україні, в залежності від тієї чи іншої позиції діяльності. Отже, як бачите, результати говорять самі за себе” – сказав начальник Управління.
У виступі члена громадської ради, голови Чернігівської колегії адвокатів Сергія Водолагіна прозвучала думка, що 30% негативу на міліцію виникає через правову неграмотність населення, і тому суттєво покращити ситуацію може започаткування серії лекцій на правову тематику в старших класах загальноосвітніх шкіл. Саме там закладаються основи життєвих знань. В цих лекціях у стислій і лаконічній формі мають бути викладені основні правила поведінки в тій чи іншій екстремальній ситуації, як себе захистити та куди звертатися.
Ще одним раціональним зерном наради можна назвати пропозицією членів Громадської ради організовувати систематичні та регулярні збори мешканців того чи іншого мікрорайону або окремих будинків та виступи на цих зборах дільничних, які ці будинки обслуговують. Такий собі звіт про роботу, обмін інформацією та прийняття до відома скарг і пропозицій громадян.
Ще одна пропозиція від голови Громадської ради Алли Лепехи – відновлення роботи мобільних груп з моніторингу забезпечення прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів внутрішніх справ, які б мали можливість перевіряти роботу не тільки ізоляторів тимчасового тримання, а і опорних пунктів міліції, розроблення графіку та маршрутів їх роботи.
Начальник УМВС запевнив, що ця пропозиція знайде своє відображення в розпорядженні УМВС і найближчим часом буде втілена в життя.
На завершення Олександр Григорович висловив побажання і сподівання, що співпраця Громадської ради з міліцією Чернігівщини буде ґрунтуватися на взаєморозумінні та діалозі, але зазначив, що хотілося б, щоб в процесі роботи її члени вникали в діяльність кожного підрозділу, кожного співробітника. Лише в такому разі співпраця буде об’єктивною та результативною.
Наступне засідання він пообіцяв розпочати з екскурсії по підрозділах УМВС, щоб члени ради на власні очі побачили роботу міліції, що називається, “зсередини”.
Останні новини Чернігівщини
Актуально про субсидії 12:36
Поліція застерігає громадян від шахрайської схеми «Друг просить у борг» 11:43
Якщо вам надходить повідомлення, або дзвінок від знайомого чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» - перш ніж допомогти, переконайтеся, що це не шахрай, який видає себе за вашого товариша.
Обстановка на прикордонні за добу станом на 06.00 24 вересня 2023 10:40
Протягом доби росіяни зі своєї території 13 разів обстрілювали прикордоння Чернігівської області.

24 вересня - цей день в Україні та в світі 09:18
ДЕНЬ 578 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 578 RUSSIAN AGRESSION
Відзнаки «За оборону Чернігова»: 21 вересня громада дякувала військовим та цивільним, які боронили місто у 2022-му 15:47
21 вересня з нагоди Дня міста у Чернігівській міській раді відбулося вручення відзнак «За оборону Чернігова».