Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 19:13:56

Кабмін змінив програму субсидій

02.05.2017   10:00Агенцiя

Кабінет міністрів України 26 квітня вніс зміни до постанови про порядок надання субсидій. Тепер частину зекономлених коштів будуть віддавати субсидіантам «на руки», а решта просто спишуть на користь держави. Крім того, раніше пільги призначалися на опалювальний сезон з 1 жовтня по 30 квітня, тепер же для українців без центрального опалення субсидія буде покривати витрати на тепло тільки з 15 жовтня по 15 квітня.

Соціальні нормативи: кому доведеться платити більше

З першого травня набудуть чинності нові нормативи на опалення. Якщо раніше субсидія покривала 5,5 кубометра газу на квадратний метр, то в наступному опалювальному сезоні знижка буде нараховуватися тільки на п’ять кубів блакитного палива. Припустимо, сім’я в будинку площею 70 квадратних метрів минулої зими могла спалювати 385 кубів. У жовтні цього року на таку ж площу виділять вже 350 кубів, якщо витрачати стільки ж – за 35 кубів доведеться платити без субсидії. На даний момент такий обсяг газу коштує 240 гривень.

В квартирі такою ж площею з центральним опаленням субсидія буде покривати замість 3,8 всього 3 Гкал тепла. Якщо не скоротити споживання, за 0,8 Гкал доведеться платити без субсидії. У Києві такий обсяг тепла обійдеться в 1133,5 гривень.

Крім того, Кабмін переглянув тривалість опалювального сезону. Українці, які користуються центральним опаленням, будуть отримувати субсидії на тепло після рішення органів місцевої влади про старт опалювального сезону. А ось тим, хто самостійно опалює будинок або квартиру, опалювальний сезон скоротили на один місяць. Якщо раніше субсидію нараховували з 1 жовтня по 30 квітня, вже в цьому році знижку будуть нараховувати з 15 жовтня по 15 квітня. Якщо почати топити раніше – за використані на опалення кубометри газу або кВт*год електроенергію доведеться платити самостійно.

Є і хороша новина. Субсидія на опалення призначається на певну площу. Приміром, якщо людина живе сама, держава дасть знижку на опалення тільки 49 квадратних метрів, за решту доводилося платити повну вартість. Цей норматив уряд переглянув для непрацездатних. У Міністерство соцполітики часто приходили звернення від самотніх пенсіонерів, які живуть самі в квартирах площею від 50 квадратів. Навіть з урахуванням мізерних пенсій за обігрів частини квартири їм доводилося платити самостійно. Вже в наступному опалювальному сезоні для непрацездатних максимальну площу будинку або квартири збільшили з 49 до 75 квадратних метрів на людину.


Частину зекономлених коштів віддадуть готівкою, решта – спишуть

Переплату за воду, газ та електроенергію (якщо їх не використовують для опалення) переносять на наступний місяць, а ось левову частину переплати за опалення просто списують. Згідно з постановою Кабміну, до першого вересня субсидіантам, які економили, заплатять суму, еквівалентну вартості 100 кубометрів газу або 150 кВт*год світла (якщо будинок опалюється електрикою).

Наприклад, якщо сім’я, якій належить 385 кубів газу на опалення, спалювала 300 кубів газу, за опалювальний сезон можна заощадити блакитного палива приблизно на 4000 гривень. 690 гривень їм віддадуть готівкою, а решту – повернуть до державного бюджету. «Якщо ви опалюєте будинок або квартиру газом, на рахунку залишать суму еквівалентну 100 кубометрів газу. Якщо у вас переплата по центральному опаленню – всі гроші спишуть з рахунку і повернуть до бюджету», – пояснили на гарячій лінії Кабміну.

«Якщо ви опалюєте будинок або квартиру газом, на рахунку залишать суму еквівалентну 100 кубометрів газу. Якщо у вас переплата по центральному опаленню – всі гроші спишуть з рахунку і повернуть до бюджету», – пояснили «Сегодня» на гарячій лінії Кабміну.

Для українців з електричним котлом і великою переплатою призначається монетизація 150 кВт*год електроенергії. За чинним тарифом це всього лише 174 гривні. «Це перший крок монетизації [субсидій]», – заявив на засіданні уряду 26 квітня віце-прем’єр Павло Розенко.



Кому потрібно заново заповнювати документи і у кого можуть забрати субсидію


Заяву та декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які наймають житло або якщо змінився склад сім’ї. Крім того, згідно із законом, субсидіанти протягом місяця повинні попереджати органи соцзахисту: якщо хтось виписався або прописався, якщо хтось звільнився або влаштувався на роботу, якщо ви зробили покупку на суму від 50 тисяч гривень.

За що можуть забрати субсидію:
- Купівля від 50 тисяч
- Дохід сім’ї дозволяє оплачувати соціальну норму споживання послуг
- Сім’я приховує додатковий дохід

Влітку без субсидії можуть залишитися навіть ті сім’ї, які живуть на мінімальну зарплату. Так, сім’я з трьох осіб з двома мінімальними зарплатами (по 3200 гривень) повинна віддавати за комуналку не більше 729 гривень, решту компенсує субсидія. Влітку такій сім’ї субсидія не призначається.

Міністерство фінансів готує законопроект «Про верифікацію». Якщо документ ухвалять, перевіряти субсидіантів будуть по-новому. Вже зараз за підсумками верифікації сім тисяч сімей залишилися без субсидій (держава заощадила майже 15 мільйонів гривень). Всього до «чорного списку» Мінфіну потрапили 185 тисяч одержувачів субсидій, інформація щодо них перевіряється органами соціального захисту.

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.