Валерій Куліч: Головна задача сьогодні – це розвиток місцевого самоврядування
12 квітня, голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч разом з народним депутатом України Анатолієм Євлаховим, головою районної державної адміністрації Сергієм Деденком, головою районної ради Василем Малковичем, взяв участь у нараді з міським та сільськими головами, головами сільгосппідприємств, керівниками організацій, підприємств, установ Семенівського району з питання виконання в районі Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
- Та модель адміністративно-територіального устрою, яка зараз існує є безперспективною у плані розвитку територій. Головна задача сьогодні – це розвиток місцевого самоврядування, а це не можливо, без тих повноважень, які пропонуються при об’єднанні громад. Зараз в області існує 16 об’єднаних територіальних громад, в подальшому плануємо, що їх буде від 65 до 70, - наголосив очільник області.
- При об’єднанні громада отримує від держави додаткове фінансування, втрачати його не варто, - зазначив Валерій Куліч.
У своєму виступі народний депутат України Анатолій Євлахов розповів про перспективи розвитку інфраструктури району на цей рік.
Голова районної державної адміністрації Сергій Деденко зауважив, що об’єднання територіальної громади – на часі, зупинився на перевагах та необхідності добровільного об’єднання територіальних громад до жовтня 2017 року, особливо у питанні фінансування громад, генерації проектів, утримання закладів гуманітарної сфери.
Своє бачення по даному питанню висловили міський та сільські голови.
Далі нарада відбувалась у форматі «круглого столу», голова облдержадміністрації Валерій Куліч відповів на запитання присутніх у плані перспектив розвитку об’єднаних територіальних громад.
Останні новини Чернігівщини
До 15 та 14 років ув’язнення засуджено двох чоловіків, які вбили знайомого та викрали його трактор для продажу 11:21
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури двох жителів міста Мена Корюківського району визнано винними в умисному вбивстві та незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаному з насильством, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 115 КК України).
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 11:17
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинув 67-річний пішохід.
“Грінч. Той, що вкрав Різдво” — запальна прем’єра у різдвяно-новорічні свята! 11:13
Святковий різдвяно-новорічний сезон у Чернігівському обласному філармонійному центрі триває! І за кілька днів до Різдва, 20 грудня 2025 року, артисти філармонійного центру зробили юним та дорослим глядачам святковий подарунок — яскраву прем’єру дитячої музичної казки у постановці Олександра Сєроштанова та Марини Маккей “Грінч. Той, що вкрав Різдво”.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
22 грудня: цей день в Україні і світі 09:02
День 1398 Російська агресія - Day 1398 Russian aggression