В облраді шукали шляхи вирішення проблеми щодо диспропорції в системі оплати праці медиків
2 березня в обласній раді відбулася робоча нарада з розгляду звернення обкому профспілки працівників охорони здоров’я України.

Участь в обговоренні взяли перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО, головний лікар комунального лікувально-профілактичного закладу«Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» Микола Дейкун, голова обкому профспілки працівників охорони здоров’я України Павло Потапко, голова Територіального форуму профспілкових організацій області Сергій Павленко та начальник відділу фінансів соціально-культурної сфери Департаменту фінансів ОДА Юлія Кукуюк.
Розпочинаючи роботу, Валентин Мельничук поінформував присутніх, що до обласної ради надійшло звернення від обкому профспілки працівників охорони здоров’я, в якому порушуються питання щодо необхідності ліквідації диспропорції в системі оплати праці медичних працівників у зв’язку зі встановленням з 1 січня 2017 року мінімальної зарплати в розмірі 3200 гривень. Посадовець відзначив, що така несправедливість створює напружену ситуацію в колективах. Він також акцентував увагу на тому, що під час вирішення питання оплати праці необхідно враховувати інтереси усіх без винятку фахівців.
За словами Павла Попка, в колективах медичних закладів обурені тим, що розрахунок посадових окладів працівників сфери охорони здоров’я здійснюється виходячи з розміру 1 тарифного розряду ЄТС, що складає 1600 грн. Фактично це призводить до того, що оплата праці кваліфікованих спеціалістів прирівняна до некваліфікованої, яка не потребує високого рівня знань та професійних навичок.
За проведеними економічними розрахунками для ліквідації існуючої диспропорції в оплаті праці працівників охорони здоров’я області необхідно більше 78 мільйонів гривень,і з яких майже 3 млн.грн. припадає на обласні медичні заклади.
Варто відзначити, що і управління охорони здоров’я, і обком профспілки неодноразово звертались до профільного міністерства із пропозиціями щодо покращання ситуації з фінансуванням галузі, однак не отримали чіткої відповіді і роз’яснення щодо вирішення проблемних питань.
У свою чергу, Арсен Дідур наголосив на необхідності впровадження чіткого механізму з розрахунку оплати праці працівників сфери охорони здоров’я та запропонував долучити до обговорення цього питання членів президії обласної ради.
Вислухавши думки усіх сторін, учасники зустрічі вирішили, що найближчим часом необхідно детально опрацювати, узгодити усі пропозиції профспілок, роботодавців і депутатів обласної ради, щоб підготувати відповідне звернення до органів центральної виконавчої та законодавчої влади із проханням терміново врегулювати питання справедливої оплати праці працівників охорони здоров’я шляхом виділення додаткових коштів для області.
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.