Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 липня, 17:45:18

Єдиний податок для ФОП другої групи буде зменшено

01.03.2017   08:09

Сесія міської ради проголосувала за зменшення на чверть розміру Єдиного податку в м. Чернігові на 2017 рік фізичним особам-підприємцям ІІ групи.

З 1 квітня ФОП цієї групи будуть сплачувати цей вид місцевого податку в розмірі не 20%, а 15% від розміру мінімальної заробітної плати.

Ухваленню цього рішення передувало бурхливе обговорення в сесійному залі, участь у якому, окрім депутатів, взяли представники окремих політичних сил та спільнот підприємців. Поданий проект спочатку передбачав зменшення податку для цієї групи підприємців наполовину.

Основними аргументами «за» були факт прийняття аналогічних рішень кількома містами України та необхідність підтримки бізнесу в економічно складний час.

Ті, хто виступав проти, говорили про досить популістський характер такого рішення і не здатність суми у 300 гривень дійсно вплинути на кількість підприємців «середньої» групи. У той же час, загальне очікуване недоотримання міським бюджетом коштів склало би при зменшенні податку на половину понад 17 мільйонів гривень. І це означає, що міське господарство і хтось із бюджетників їх недоотримає.

Врешті решт, після перерви та консультацій з представниками депутатських фракцій, 37 голосами «за» прийняте компромісне рішення, з числа тих, які були запропоновані міським головою.

Коментуючи його, Владислав Атрошенко наголосив на кількох додаткових умовах.

По-перше, вплив цього рішення на кількість зареєстрованих підприємців і фактичний збір податків у місті буде щоквартально моніторитися і об’єктивно оцінюватися. По-друге, міська влада приймає пропозицію підприємців у тому, щоби спільно працювати над виявленням у Чернігові тих їх колег, хто працює «в тіні». «Я думаю, що ви їх особисто знаєте», - зауважив міський голова, - «Тож давайте громада допоможе вам, а ви допоможете громаді».


Довідково:
Повна офіційна назва прийнятого рішення – «Про внесення змін до рішення міської ради від 30 січня 2015 року «Про місцеві податки» (47 сесія 6 скликання) зі змінами і доповнен6нями (49 сесія,Ж 53 сесія 6 скликання, № 3/VII-11, № 13/ VII-20)».
До фізичних осіб-підприємців ІІ групи належать ті, хто має річний дохід від 300 тис. до 1,5 млн грн і не більше 10 працівників.


 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

У Бахмацькому ліцеї збудують укриття та реконструюють харчоблок 16:44

Бахмацький ліцей № 1 є провідним та найбільшим закладом освіти територіальної громади. У 2023-2024 навчальному році тут здобували освіту 875 учнів.

єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості 16:39

Вже 349 мешканців області для започаткування або розвитку бізнесу скористалися програмою «Власна справа» та 11 - програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», які реалізуються в межах урядового проєкту єРобота.

У січні-червні 2024 року на Чернігівщині сплачено 16,2 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 16:36

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-червні 2024 року сплачено 10 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 9,8 відс. (на 893 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року.

 «Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 12:21

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток». Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку.

 Корюківські поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень знайомій

Корюківські поліцейські скерували до суду обвинувальний акт щодо чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень знайомій 12:03

Перед судом постане 45-річний мешканець одного з сіл Корюківського району, який забив до смерті літню жінку. За такі дії зловмиснику загрожує до десяти років позбавлення волі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини