Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 13 квітня, 13:49:46

"Що інкримінують — не кажуть. Царство небесне, 37-й рік" ВІДЕО

23.02.2017   07:51Агенцiя

«Створили муніципальну поліцію, а тепер доведеться ще й муніципальну податкову» — таку потребу Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко озвучив на зустрічі Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст. Чому така потреба виникла та якими враженнями від співпраці з правоохоронними структурами ділились міські і селищні голови?

Їх було двадцять, в минулому році приєднались ще чотири — тепер всі міста і смт Чернігівщини об’єднані Асоціацією міст України. «Ми повинні бути як один кулак» — на черговому засіданні регіонального відділення міські і селищні голови мали вивчати нюанси електронних закупівель і відкритих торгів для зміцнення місцевого самоврядування, але попереду стало наболіле — взаємовідносини з правоохоронними структурами. Мери скаржаться на нескінченні перевірки і відсутність підтримки з боку правоохоронців. Олег Куделя, Срібнянський селищний голова: «Нам прем’єр-міністр дає грамоту за комунальне підприємство — ну це показник, якого ще в історії не було. Ти купляєш сміттєвоз, а тебе людям виставляють злочинцем. Що вони витворяють? За неділю 7 раз перевірив той УБОП. На якій підставі, які повноваження? А ніхто нічого не питає, не пояснює». Анатолій Койда, Борзнянський міський голова: «Ми ремонтували туалет в дитячому садку, видали за будматеріали і аванс 75%. Їм, цим УБЕЗівцям, кримінал треба. Порушення видачі авансу — 500 гривень штрафу, а їм треба кримінал. На суд не запросили, що інкримінують — не кажуть. Царство небесне, 37-й рік». Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Така ж ситуація і в Чернігові. У мене було звернення до однієї силової структури, що юридичні особи не мають документів ні про початок будівництва, ні про здачу об’єкта, не сплачують пайові внески, а там вже декілька років функціонують ринки. Відповідь від них була — да, факти збігаються, і вони дають нам час як міській раді виправити ситуацію і доповісти. Вони захопились сервісним напрямом і дрюкають тих, хто на посаді, а стягнення якісь робити у них нема мотивації».

Саме тому, кажуть мери, доводиться створювати муніципальну поліцію — у Прилуках вона працює вже 2 роки, в Борзні — рік. Її чернігівський міський голова називає  фактично єдиною можливістю боротися, наприклад, із незаконними МАФАми і гаражами у дворах багатоповерхівок. І каже, що доведеться створити ще й фіскальний підрозділ у фінансовому управлінні міськради. Владислав Атрошенко: «Місцеву фіскальну службу скорочують 3-й чи 4-й рік і поскорочувались до 50 податківців на увесь Чернігів. А наша спроможність залежить від місцевих податків».

Наступну зустріч регіональної Асоціації мери планують розпочати де-небудь «на  виїзді» — наприклад, в економічній поліції або прокуратурі, скаржитись і задавати питання будуть уже там. Також збираються більше їздити один до одного — дивитись, хто як справляється з проблемами. Робитимуть це уже з новим виконавчим директором — ним замість Федора Фесюна, який склав повноваження за власним бажанням, обрали колишнього голову Чернігівської райради Михайла Литвина.

Останні новини Чернігівщини

В області триває комплекс весняно-польових робіт

В області триває комплекс весняно-польових робіт 12:10

Цьогорічний посів ярих сільськогосподарських культур (прогноз майже 1 млн 33 тис. га) розпочато на три тижні пізніше 2020 року.

Прилуки: апаратна нарада з актуальних питаннь життєдіяльності

Прилуки: апаратна нарада з актуальних питаннь життєдіяльності 11:55

12 квітня міський голова Ольга Попенко провела нараду з заступниками міського голови, начальниками управлінь, відділів міської ради, керівниками підприємств комунальної сфери та медичних установ.

Ніжин: оновленно матеріально-технічної бази Ніжинських медзакладів

Ніжин: оновленно матеріально-технічної бази Ніжинських медзакладів 11:42

12 квітня для КНП «Ніжинська міська стоматологічна поліклініка» доставили нове обладнання.

Анна Коваленко: Ситуацію з поширенням COVID-19 в Чернігівській області вдалося взяти під контроль, показники захворюваності поступово стабілізуються

Анна Коваленко: Ситуацію з поширенням COVID-19 в Чернігівській області вдалося взяти під контроль, показники захворюваності поступово стабілізуються 11:30

Впродовж останніх двох тижнів Чернігівська область перебувала в "червоній" карантинній зоні. Голова обласної державної адміністрації Анна Коваленко зазначила, що ці 14 днів – це мінімальний період, після якого можна робити висновки про ефективність жорстких карантинних заходів.

Бійця з Чернігівщини нагороджено орденом

Бійця з Чернігівщини нагороджено орденом "За мужність" (посмертно) 11:15

Старшого солдата Сергія Петраускаса, уродженця Ічні, за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).