На сторожі морального спокою суспільства — і влада, і громадськість
За чотири роки дії Комплексної обласної програми підтримки сім’ї, забезпечення ґендерної рівності та протидії торгівлі людьми на Чернігівщині спостерігається тенденція до збільшення кількості повних багатодітних родин, а також з кожним роком фіксується все менше звернень щодо насильства у сім’ї.
Про це повідомила директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Ніна Лемеш на засіданні профільної Міжвідомчої ради за участі заступника голови — керівника апарату ОДА Наталії Романової.
На реалізацію запланованих заходів у рамках програми витрачено більше 1,4 мільйона гривень. Кошти спрямували на придбання побутової техніки та меблів для багатодітних родин та необхідних речей для сімей загиблих учасників АТО.
Чимало уваги приділено профілактиці насилля в родині та захищеності материнства.
— Важче за все спонукати людину зробити перший крок, інші вона робитиме за інерцією. Наше завдання — допомогти суспільству усвідомити, що життя без насильства — це норма. Варто зауважити, що дуже вдалою на цю тему видалася акція «Ця рука ніколи не вдарить!», — зазначила Наталія Романова.
Показовим є і той факт, що до організації заходів із забезпечення ґендерної рівності та протидії торгівлі людьми долучаються не лише відповідні державні установи, а й громадські організації.
Цього ж дня представники Міжвідомчої ради розглянули і проект програми до 2020 року, який планують винести на найближчу сесію обласної ради.
Обговорили і план роботи на поточний рік, зокрема проведення регіональної інформаційно-просвітницької акції «Жінки, знайте свої права».
— На жаль, сьогодні по країні почастішали випадки дитячих суїцидів. Дітей спонукають до самогубства через соціальні мережі. Найвразливішими є підлітки з неблагополучних родин. Наше завдання зробити все необхідне, аби вберегти дітей від цього, — акцентувала заступник голови — керівник апарату ОДА. — Варто зауважити, що в більшості створених об’єднаних територіальних громадах планують передбачити посаду соціального працівника. Представники ОТГ вже консультуються з цього приводу у спеціалістів відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 11:30
Протягом минулої доби зареєстровано 13 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 12 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.
Поліція встановлює обставини поранення дитини у Ніжині 11:28
Вчора вдень до поліції надійшло повідомлення про те, що в місті Ніжин 12-річний хлопчик отримав поранення ноги з предмета, що схожий на травматичний пістолет.
На Чернігівщині триває посівна: аграрії засіяли майже 28 тисяч га ярих зернових і зернобобових 11:26
А це – майже 5% від прогнозованої площі у 572,9 тис. гектарів.
Вражаючі результати чернігівської спортсменки на всеукраїнських змаганнях! 11:22
З 14 до 19 квітня в Умані відбулися Кубок України та Всеукраїнські змагання серед юніорів та юніорок 2008–2009 років народження пам’яті олімпійської чемпіонки Юлії Рябчинської з веслування на байдарках і каное.
21 квітня: цей день в Україні і світі 09:19
День 1518 Російська агресія - Day 1518 Russian aggression