Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:04:40

Скільки українців потрібно, аби вижити як нація? ВІДЕО

11.02.2017   12:06Агенцiя

Мораторій на розробку національних програм соціального спрямування введено в Україні з минулого року. Низка до того діючих проектів фактично перестала бути стратегічними інструментами розв’язання питань імунопрофілактики, боротьби з онкологічними захворюваннями, лікування вірусних гепатитів та туберкульозу.

Торік завершилась ще одна державна соціальна програма «Репродуктивне здоров’я нації». Чи буде розроблена та прийнята нова стратегія, яким чином держава гарантуватиме  безпечне материнство та дитинство і скільки українців потрібно, аби  елементарно вижити як здорова нація?

3 мільйона українців за часів Богдана Хмельницького, більше 80 – перед Світовою війною, 52 – на початку незалежності. Скільки нас зараз – спеціалісти не можуть сказати напевно. Потрібен демографічний перепис населення, аби визначити, скільки має з’являтися нових українців, аби вижила нація. Але, за підрахунками сьогоднішніх темпів народжуваності – смертності, вже за півстоліття, зокрема в нашій області, корінного населення не залишиться. Демовідтворюваний потенціал бажає бути кращим.

Микола Дейкун, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я: «Він настільки сьогодні підірваний, що його відновити і був приріст населення, відновити репродуктивне здоров’я, то треба, щоб кожна жінка народжувала не по одному-двоє дітей, а  по троє, четверо, п’ятеро. Що  нереально в сьогоднішніх умовах».

Нині народжує покоління кризових 90-х.

Галина Майструк, голова правління БФ «Здоров’я жінки і планування сім’ї»: «Дев’яності це дуже важкі роки і на жаль, вони відобразилися на тому, що дітей народжувалося мало. І на сьогоднішній день ті, що народилися у 90-і, вже народжують сьогодні.  Це ми відчуваємо дуже чітко. І по-друге,  це соціально-економічні відношення, які склалися на сьогодні, і ви знаєте, що люди планують. Просто пересічній громадянці демографічні питання України не є проблемою.  Бо вона про них не думає. Вона думає, як вона буде годувати дитину, що вона їй  куплятиме, за які гроші вона буде її годувати, давати освіту. І це для населення є стимулом для народження дітей».

Годувати, вдягати, лікувати, навчати. Але спочатку завагітніти і народити здорову дитину. І тут майбутні мами стикаються не лише з медичними проблемами. Елементарне харчування, як старт нового життя…

Володимир Пулін, заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації: «По селах це картопля, капуста якась, нема потрібних і вітамінів, і м’яса того ж вони не дуже можуть собі дозволити. Це  теж не стільки медична, скільки соціальна проблема».

І допомогти в її розв’язанні могло б прийняття державної соціальної програми з репродуктивного здоров’я нації, яка б враховувала не лише медичну точку зору. Культура поведінки в суспільстві,  інфекції, що передаються статевим шляхом, патології дитячого віку, що здатні призвести до безпліддя, нестабільність родини, економічні негаразди, військові конфлікти та відсутність соціальної захищеності. Ось ті важелі, які у підсумку можуть призвести до того, що через 20 років нові експерти збиратимуть круглі столи і нарікатимуть на важкі 2010-і. І добре буде, якщо вони спілкуватимуться українською.



Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.