Чернігів серед фіналістів для участі у проекті українсько-німецького технічного співробітництва GIZ
Чернігів пройшов перший етап відбору для участі у проекті українсько-німецького технічного співробітництва GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях».

Чернігів переміг серед 15-ти українських міст та разом з 3-ма іншими містами потрапив до 4-х фіналістів цього відбору, серед яких також Суми, Чернівці, Івано-Франківськ.
Наразі триває останній етап відбору лише 2-х міст-партнерів Проекту. З цією метою сьогодні у Чернігові перебувала оціночна комісія проекту українсько-німецького технічного співробітництва GIZ.
У складі комісії приїхали директор проекту Грегор Брьомлінг і радник проекту Хаарс Клаус. Гостей з Німеччини у Чернігівській міській раді зустріли міський голова Владислав Атрошенко, заступник міського голови Ольга Хоніч, начальник управління економічного розвитку міста Людмила Максименко, начальник управління охорони здоров’я Владислав Кухар.
У ході спілкування учасники зустрічі зазначили, що Чернігів має досвід попередньої позитивної співпраці з GIZ у проекті «Енергоефективність у будівлях» у 2008-2013 роках. Саме з проектом GIZ у Чернігові розпочато створення системи енергоменеджменту міста та розроблені перші програми енергоефективності.
Начальник управління економічного розвитку міста Людмила Максименко розповіла гостям про досвід Чернігова у впровадженні енергоефективних заходів у місті та заплановані заходи у секторі охорони здоров’я. Начальник управління охорони здоров’я Владислав Кухар - про здійсненні на сьогодні енергоефективні заходи у закладах охорони здоров’я міста.
Презентацію міста коротко провела для гостей з Німеччини заступник міського голови Ольга Хоніч.
Директор проекту Грегор Брьомлінг високо оцінив напрацювання та досвід Чернігова у запровадженні заходів з енергозбереження та створенні системи енергоменеджменту. Він також висловив своє захоплення красою древнього Чернігова.
Міський голова побажав німецьким гостям приємного перебування у Чернігові та висловив сподівання на плідну співпрацю.
Владислав Атрошенко:
- Цей проект я як міський голова вважаю одним з найбільш перспективних у місті й ми зацікавлені у його ефективному втіленні. Німеччина – високотехнологічна країна і ми сподіваємось у рамках взаємної співпраці отримати найкращий досвід енергоменеджменту.
Гості з Німеччини провели також екскурсію містом та відвідали заклади охорони здоров’я.
Довідка:
Проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» реалізується GIZ (Німецьке товариство з міжнародного співробітництва).
Тривалість проекту – до липня 2019 року, загальний бюджет проекту – 3 млн Євро.
У рамках проекту планується:
• впровадження системи енергетичного контролю/моніторингу, включаючи професійне програмне забезпечення та проведення тренінгів і консультацій з розробки і впровадження енергоменеджменту (створення підрозділу з енергоменеджменту, навчання персоналу та посадовців, уповноважених приймати рішення);
• підтримка в отриманні доступу до коштів та кредитних ліній для фінансування заходів з енергоефективності.
• проведення енергоаудиту та впровадження демонстраційних модернізаційних заходів, які потребують незначних інвестицій (практика співпраці з міжнародними проектами - на початку проекту заявляють про незначні інвестиції в демопроекти, в процесі співпраці їх розмір збільшується. При участі у попередньому проекті GIZ не передбачалась реалізація демопроетів, по факту – співфінансування реалізації комплексної санації старої будівлі, улаштування трьох ІТП у будівлях міської лікарні №1);
Обов’язкові вимоги до міст-учасників:
• Підтвердження, що місто призначить одного працівника з вищою технічною або медичною освітою та досвідом роботи в галузі охорони здоров‘я, який буде задіяний на повний робочий день, для виконання функцій координатора програми, ще одного - для надання підтримки координатору програми, інші працівники – можуть залучатись у разі потреби.
• Підтвердження, що місто виділить фінансові ресурси для впровадження енергоменеджменту у лікарнях.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону 14:58
У Чернігові триває підготовка до осінньо-зимового періоду. Про це йшла мова під час загальноміської щотижневої наради в муніципалітеті третього жовтня. Як повідомив голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Щербина, його підприємство повністю готове до початку опалювального сезону і розпочне його як тільки протягом трьох днів середньодобова температура буде нижча за +8°C.

Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій 14:56
Державна служба зайнятості має в арсеналі широкий спектр послуг, у тому числі для воїнів, які повернулися з фронту.Про це наша розмова з заступником директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергієм Роговцем.
Хор Бортнянського — до Дня музики та Дня захисників і захисниць України 14:08
Міжнародний день музики у світі відзначається 1 жовтня. Крім ідеї пропагування музичного мистецтва, це свято покликане сприяти реалізації розвитку культур, а також шанобливого ставлення до естетичних цінностей різних народів.
Навчальні заклади Чернігівщини отримали генератори від шведських благодійників 13:46
У межах спільного проєкту благодійної організації «Шведський центр допомоги», шведського фонду «Ukrainahjälpen Filippus», Sweden Help East, Power Up Ukraine 18 генераторів потужністю 12 кВт передані навчальним закладам області.

«Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині 12:15
Фахівці компанії розпочинають підготовку до буріння на глибині 1450 метрів бічного стовбура на Гнідинцівському родовищі. Це дозволить дати свердловині друге життя та дістатися до нових запасів в зоні, де ще не проходив видобуток. Про це повідомив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.