Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 1 березня, 19:45:10

Націоналісти Ічнянщини вшанували героїв боїв у Бахмачі та Крутах

27.01.2017   09:04

25 січня в місті Ічня за ініціативою місцевої партійної організації ВО «Свобода» та Чернігівського обласного осередку ВГО «Сокіл» вперше відбувся смолоскипний марш на честь героїв боїв під Бахмачем та Крутами.

Розпочали марш символічно: від каплиці героїв Небесної сотні, продемонструвавши тяглість боротьби різних поколінь українців. З гаслом «Бахмач, Крути – герої не забуті!» колона рушила вулицями міста. Протягом всієї акції націоналісти роздавали буклет Ростислава Мартинюка «Бої у Бахмачі та Крутах 25-29 січня 1918 року», аби донести історичну правду до кожного ічнянця.

Депутат Ічнянської міської ради, голова районної організації ВО «Свобода» Олеся Реута у вступному слові ознайомила учасників зі змістом буклету Ростислава Мартинюка, розповівши чому і в наш час приховують правду про бої під Бахмачем та Крутами. «Під час совєцької окупації Москва викреслювала пам'ять про будь-які бої під час визвольних змагань. Натомість уряд УНР наголошував лише на бою під Крутами, свідомо ігноруючи бої у Бахмачі. Уряд УНР був зацікавлений у представленні війни 1918 року та бою під Крутами як ексцесу, а самі шукали миру й порозуміння з агресором.  Зараз влада зацікавлена у збереженні такого трактування подій, проповідуючи капітуляцію і москвофільство. Тоді пропаганда УНР свідомо звузила театр воєнний дій січня 1918 року до одних лише Крут, а сам бій представила як свою власну заслугу. Тоді як через злочинну пацифістську політику фактично знищила українське військо і віддала перебіг війни на самотік. Зараз влада бореться із добровольчим рухом, вдаючись до репресій проти героїв нової московсько-української війни»,- наголосила Олеся Реута.                                                                   

Прес-служба Чернігівської обласної організації ВО «Свобода»

Останні новини Чернігівщини

Координація гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство: підсумки засідання робочої групи 10:22

26 лютого під головуванням директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у Чернігівській області. Учасники говорили про напрями захисту постраждалих осіб в умовах воєнного стану та плани дій на поточний рік.

«До роковин вторгнення: 36 днів окупації Тупичева» 09:18

«У вас не оккупация - у вас спецоперация с восстановления мира. …Через пару-тройку дней ми возьмем Чернигов, тогда ми вам тут все наладим», - це говорили російські військові у Тупичеві на Чернігівщині – селі, яке 36 днів було в окупації.

Виплата одноразової грошової допомоги дітям-сиротам з-поміж випускників навчальних закладів: прокурорами заявлено позови 09:12

Захист прав та інтересів дітей є безумовним пріоритетом у роботі органів Чернігівської обласної прокуратури.

Загроза повені і безпекова ситуація: на Новгород-Сіверщині працював Дмитро Синенко 08:52

У Новгород-Сіверському районі сьогодні перебував заступник голови ОДА Дмитро Синенко. Він, зокрема, провів засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС.

27 лютого: цей день в Україні і світі

27 лютого: цей день в Україні і світі 08:50

День 1465 Російська агресія - Day 1465 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини