Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 21 жовтня, 21:33:20

Сергій Сергієнко: перехід від старого до нового адміністративного устрою не повинен заважати нормальній життєдіяльності регіону

25.01.2017   14:03Агенцiя

На терміновій нараді, скликаній заступником голови облдержадміністрації Сергієм Сергієнком, сьогодні йшлося про забезпечення сталої роботи бюджетних установ у об’єднаних територіальних громадах (ОТГ).

Як зазначив Сергій Сергієнко, у ході реформування адміністративного устрою області виникає чимало запитань, на які немає чітких однозначних відповідей.

Наприклад, яка установа і яким чином сплачуватиме за опалення школи, якщо тендер на постачання газу проводив райвідділ освіти, а кошти на опалення передбачені з нового року у бюджеті новоствореної громади? Навіть якщо в ОТГ вже створено свій відділ освіти, оголошений ним тендер триватиме не один місяць. Шкільні ж приміщення опалювати треба вже зараз. Крім того, через низку організаційних моментів у багатьох ОТГ поки не відкрито казначейські рахунки, тож рух бюджетних коштів обмежено.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що фахівці структурних підрозділів райдержадміністрацій активно переходять на роботу до новостворених органів місцевого самоврядування, тож часом працювати з документами просто стає нікому. Водночас подекуди голови ОТГ, не маючи достатнього досвіду чи знань, легковажно ставляться до фінансових питань, вважаючи їх суто внутрішніми.

Детально обговоривши ситуацію, що склалася, учасники наради визнали слушною думку Сергія Сергієнка пропонувати ОТГ залишити делеговані райдержадміністраціям повноваження хоча б до настання тепла. При цьому варто подбати не лише про фінансування, а й про подальше працевлаштування фахівців РДА, що забезпечуватимуть належний хід опалювального сезону.

Останні новини Чернігівщини

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету 15:33

20 жовтня у сесійній залі міської ради відбулося чергове засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради під головуванням міського голови Ольги Попенко.

Рівень готовності об’єктів

Рівень готовності об’єктів "Великого будівництва" на Чернігівщині - 93,5% 15:10

20 жовтня перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний провів онлайн-нараду щодо стану реалізації проєктів у 2020 році в рамках Програми Президента України «Велике будівництво» та проєктів, що фінансуються за кошти ДФРР.

Під час перевірок об'єктів водопостачання Держпродспоживслужба не виявила порушень санітарного законодавства

Під час перевірок об'єктів водопостачання Держпродспоживслужба не виявила порушень санітарного законодавства 14:45

Протягом липня-вересня фахівці відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства територіальних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області взяли участь у комісійних обстеженнях 17 об’єктів децентралізованого і 39 - централізованого водопостачання. Під час перевірок порушень вимог санітарного законодавства не виявлено.

Берегині молодого лісу

Берегині молодого лісу 14:37

Догляд за молодим лісом – одне із головних завдань у роботі чернігівських лісівників.

Бебі-бум на двійнят та трійнят: скільки з початку року народилося на Чернігівщині

Бебі-бум на двійнят та трійнят: скільки з початку року народилося на Чернігівщині 14:32

З початку 2020 року сім’ї на Чернігівщині поповнилися 4450 дітьми.