Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 31 травня, 10:40:06

З 1 січня 2017 року в Україні запрацює проект "Доступні ліки"

22.12.2016   13:56Агенцiя

Про це зазначив заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Ілик, спілкуючись з чернігівськими журналістами на прес-брифінгу в обласній лікарні учора, 21 грудня.

Профільне Міністерство поступово впроваджує реформи в медичній галузі. Одна з них – забезпечення населення життєво необхідними лікарськими засобами. Адже наразі 90% громадян купують ліки за власні кошти.

Як пояснив заступник Міністра, суть проекту «Доступні ліки» – державне регулювання цін по трьох нозологіях: серцево-судинних захворюваннях, бронхіальній астмі та цукровому діабеті. Держава встановлюватиме ціни на ліки шляхом їх зовнішнього реферування в 5-ти європейських країнах, у тому числі Польщі, Чехії та Угорщині. Найнижча вартість лікарського препарату в цих країнах буде найвищою граничною межею ціни в Україні.

Щоб дійсно допомогти хворим, з 1 квітня наступного року по зазначених нозологіях має запрацювати процес реімбурсації цін, зауважив Роман Ілик:

– Пацієнт отримає гарантовані державою лікарські засоби по ціні найдешевшого препарату безкоштовно. Всі інші ліки, які є в програмі реімбурсації, громадяни зможуть отримати з доплатою.

До речі, на 2017 рік на реімбурсацію заплановано понад 1 мільярд гривень. У програмі використовуватимуться 50 препаратів, серед яких не буде комбінованих форм.

Також заступник Міністра зазначив, що у 2012 році вже був досвід запровадження подібної програми, це стосувалося ліків від гіпертонічних хвороб. Проте виникло достатньо проблемних питань, програма була закрита. Тепер, переконує Роман Ілик, всі недоліки враховано і в Міністерстві обіцяють, що механізми реімбурcації вдосконалено і вони мають спрацювати.

Крім того, представник профільного Міністерства акцентував увагу на трьох основних складових реформування медицини: зміні форми фінансування галузі, забезпеченні населення якісними та доступними лікарськими засобами, а також проведенні масштабної превентивної роботи.

За статистикою, 65% українців помирає від серцево-судинних захворювань. Тож задача № 1 – переорієнтувати хворих на отримання медичної допомоги на первинній ланці, як це застосовується в кращих європейських практиках.

Зараз двоє з десяти пацієнтів отримують первинну медичну допомогу. Проте лікарі переконані: має бути навпаки – вісім із десяти осіб має лікуватися на первинній ланці, аби запобігти подальшому розвитку хвороб.

У ході робочого візиту до Чернігова Роман Ілик також поспілкувався з майбутніми фахівцями, які наразі навчаються у Чернігівському медичному коледжі, а також мав предметну розмову з керівництвом та персоналом чернігівських лікарень.

Останні новини Чернігівщини

31 травня - Всесвітній день без тютюну

31 травня - Всесвітній день без тютюну 06:41

Загальновідомо, що куріння є однією з найбільш поширених шкідливих звичок, боротьба з якою є не тільки медичною, а й соціальною проблемою. У всьому світі 31 травня проводиться міжнародна акція щодо боротьби з курінням – Всесвітній день без тютюну. Головне завдання цієї акції – підняти рівень самосвідомості людей, які першими повинні піклуватися про своє здоров’я.

31 травня - Всесвітній день блондинок

31 травня - Всесвітній день блондинок 06:40

Найяскравіша, найпомітніша і найбільш світлоголова частина людства нарешті здобула своє власнє довгоочікуванє і заслуженє свято. Можливо тому, що білявих дам, як вони гнівно стверджують, глумливо зневажають буквально по всьому світу, світла дата 31 травня оголошена Всесвітнім днем блондинок.

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА 21:14

30 травня перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний представив активу району нового очільника Срібнянської районної державної адміністрації Олександра Коваленка.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини