Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 вересня, 12:41:29

Відбулося громадське обговорення на тему створення регіональних медичних округів

15.12.2016   07:56

14 грудня в Бахмацькій районній раді за ініціативи голови районної ради Віталія Кочерги та підтримки народного депутата України Валерія Давиденка відбулося громадське обговорення на тему «Перспективи реформування галузі охорони здоров'я. Створення регіональних медичних округів».

Голова районної ради Віталій Кочерга ознайомив всіх присутніх з історією створення району, його розташуванням в плані транспортного сполучення та звернув увагу на те, що районна влада активно працює в напрямку створення регіонального медичного округу з центром у м.Бахмач.

«На зібранні сьогодні нам необхідно вислухати та врахувати думку кваліфікованих фахівців з приводу того, що саме нам необхідно зробити для покращення стану медичного обслуговування населення, як діяти, щоб збільшити наші можливості щодо створення медичного округу з центром у м.Бахмач», - звернувся Віталій Анатолійович до присутніх.

Головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» Микола Дейкун зазначив, що, найперше, необхідно забезпечити дві складові: наявність кваліфікованих молодих фахівців, яким надати службове житло, та придбання сучасного медичного обладнання, наприклад, МРТ. В цьому, як і завжди, заручилися підтримкою народного депутата Валерія Давиденка.

Перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук та головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» Миколи Дейкуна, який очолює профільну постійну комісію обласної ради, зазначили, що заперечень на рівні області щодо створення госпітального округу з центром у м.Бахмач немає. Головне, щоб були використані всі можливості для покращення якості надання медичного обслуговування, до того ж, в найкоротші терміни, бо часу для зволікання немає.

«Реформування – проблемний, але вкрай необхідний напрямок. Майбутнє – за сімейними лікарями», - так вважає начальник лікувально-організаційного управління Національної медичної академії України Ігор Шкробанець.

Сімейний лікар-перша і важлива особа в охороні здоров'я, з яким повинен контактувати пацієнт, та який повинен на себе взяти близько 80% всіх звернень населення за допомогою.

Для успішного функціонування цієї системи необхідно:

1.Надати сімейним лікарям статус суб'єктів підприємницької діяльності ( наприклад, у формі фізичних осіб підприємців, ФОПів) – надання медичної допомоги прикріпленому населенню.

2.ЦПМСД (Бізнес-інкубатор) – організація та супровід діяльності приватного лікаря, в тому числі і ліцензування медичної діяльності шляхом укладення договору простого товариства.

3.Часткове або повне фондоутримання як метод подушної оплати послуг ланки медичної допомоги за кожного закріпленого.

Ігор Шкробанець запропонував свою допомогу у підготовці проекту розвитку медичної галузі району, проведенні моніторингу та аналізу статистичних даних щодо забезпечення можливості створення госпітального округу з центром у м.Бахмач.

Головний лікар центральної районної лікарні Валентина Медведєва ознайомила присутніх з реальним станом справ щодо матеріально-технічного забезпечення ЦРЛ, кадровим потенціалом, звернула увагу на досягнення та пророблену роботу по забезпеченню медичною апаратурою. Багато зроблено і районною владою, і депутатами всіх рівнів, але працювати є над чим.

Під час обговорення вислухали різні думки та пропозиції щодо покращення стану медичного обслуговування населення не тільки Бахмацького району, але й сусідніх Борзнянського та Талалаївського. Як зазначив голова Борзнянської районної ради Віктор Горбащенко, головна проблема полягає у відсутності транспортного сполучення між м.Бахмач та м.Борзна. Над цим треба працювати найближчим часом.

Як підсумок: вирішили створити робочу групу з числа фахівців галузі медицини, керівництва району, представників громадських організацій, яка вже в п'ятницю повинна провести своє перше засідання.

На цих людей покладається значна відповідальність, адже галузь охорони здоров'я впливає на інтереси кожного, тому працювати треба буде змістовно, якісно, кваліфіковано задля збереження надбань минулих років та поліпшення найближчим часом якості надання медичних послуг населенню вцілому.

Останні новини Чернігівщини

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 10:50

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігів: стартувало голосування за проєкти Бюджету участі

Чернігів: стартувало голосування за проєкти Бюджету участі 10:36

Чернігівці мають можливість обрати найкращі, на їх думку, 3 великих та 3 малих проєкти і віддати за них свій голос.

Пройшов Чемпіонат України з кікбоксингу

Пройшов Чемпіонат України з кікбоксингу "ІСКА" 10:16

З 17 по 20 вересня у Чернігові проходить Чемпіонат України з кікбоксингу «ІСКА» серед дорослих, юніорів, юнаків старшого та молодшого віку і дітей старшого віку.

"Велике прибирання" на Чернігівщині: Богдан Боруховський прибирав берег р. Стрижень 10:10

Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський спільно із Юрієм Болоховцем та Шустом долучився до проведення Міжнародного дня чистих берегів на Чернігівщині.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєрів із червонокнижною рибою

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєрів із червонокнижною рибою 09:58

20 вересня Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення рибоохоронного рейду на водоймах Менського району викрито грубе порушення Правил рибальства.