Уроки для виборів у об'єднаних громадах на Чернігівщині
На чергових місцевих виборах 2015 року серед 47 розпочатих кримінальних проваджень y Чернігівській області на даний момент 45 є закритими.

Напередодні виборів в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року, 6 грудня 2016 року у Чернігові обговорили результати розслідування кримінальних проваджень за фактами порушень виборчих прав і свобод громадян у 2015 році, порядок фіксації таких правопорушень та проблеми у їх розслідуванні.
За даними Національної поліції України, отриманими протягом липня – листопада 2016 року Громадянською мережею ОПОРА, на чергових місцевих виборах в Україні було розпочато 422 кримінальних провадження за статтями 157 – 160 Кримінального кодексу України.
Станом на 21 жовтня 2016 року слідчими було прийнято рішення закрити майже 74% з них. Так, з 442 кримінальних проваджень 311 було закрито, 66 завершилися направленням до суду обвинувальних актів, таким чином 45 досі розслідуються.
Моніторинг ОПОРИ засвідчує, що 44 з 69 (майже 64%) визнаних винними осіб отримали покарання за незаконне використання виборчого бюлетеня (стаття 158-1 КК України), 19 – за підкуп виборців (стаття 160 КК України), по 2– за підробку та знищення виборчої документації (статті 158 КК України та 158-2 КК України), 1– за перешкоджання виборчому праву (стаття 157 КК України).
У Чернігівській області за даними Національної поліції розпочато 47 кримінальних проваджень за статтями 157– 160 КК України, з них 45 проваджень закрито. Безпосередньо за порушення виборчих прав громадян внесено 16 проваджень, інші провадження стосуються заподіяння легких тілесних ушкоджень, пошкодження майна, погрози і мають відношення до виборів, бо учасники цих правопорушень або кандидати, або члени комісії або представники політичних сил.
Як відзначила координатор громадського спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах ОПОРИ у Чернігівській області Наталія Висіканець станом на 6 грудня 2016 року виборчий процес перших виборів в об’єднаних територіальних громадах характеризується незначною кількістю зафіксованих порушень виборчого законодавства, які не мали системного характеру.
«11 грудня будуть відбуватися вибори у Батуринській, Остерській, Іванівській, Лосинівській і Мринській територіальних громадах. В цих ОТГ працюють довготермінові спостерігачі ОПОРИ, які постійно спілкуються з виборцями, проводять роз’яснювально-інформаційну роботу», - зазначила Наталія Висіканець.
Також вона повідомила, що останнім часом у місцевостях, де проходять виборчі перегони, відбувається багато концертних програм за підтримки того чи іншого кандидата, що може трактуватися як непрямий підкуп виборців, поширюється реклама через електронні та друковані ЗМІ. Також спостерігачами ОПОРИ були зафіксовані листівки та інша агітаційна продукція кандидатів, виготовлена згідно з вимогами чинного законодавства.
«Громадянською мережею ОПОРА була організована «гаряча лінія», зателефонувавши за номером (044) 591-44-44, Ви можете повідомити про факти порушень або отримати консультацію як правильно діяти у випадках, коли відбуваються неправомірні дії під час виборів або в день волевиявлення громадян», - наголосила Наталія Висіканець.
Нагадаємо, Громадянська мережа ОПОРА здійснює спостереження на перших місцевих виборах у 185 об’єднаних територіальних громадах, голосування у яких призначено на 11 та 18 грудня 2016 року.
Незалежне спостереження ОПОРИ охоплює всі етапи виборчого процесу і включає взаємодію із правоохоронними органами щодо попередження та виявлення виборчих порушень, збір та аналіз статистичної інформації про перші місцеві вибори у об’єднаних територіальних громадах. У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтесь за телефоном гарячої лінії: 044 591 44 44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).
Прес-центр "Чернігівський вибір"
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).