В чому суть роботи народного депутата – підсумки річного дослідження ОПОРИ
23 листопада у прес-центрі «Чернігівський вибір» відбулася публічна дискусія на тему: «Депутати-мажоритарники Чернігівської області: що вдалося зробити за рік?».

У заході взяли участь громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець, помічники народних депутатів України, представники громадських організацій та журналісти.
«Робота депутата – це не індивідуальна робота. Це вміння налагоджувати комунікації, співпрацювати, мислити», - зазначила Наталія Висіканець під час презентації підсумкового моніторингу роботи парламентарів за лютий-жовтень 2016 року. Вона розповіла про суть проекту, його завдання та які досягнення у кожного з мажоритарників Чернігівщини, діяльність яких пильно відстежувалася ОПОРОЮ. За її словами, у рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» (виконується Фондом Східна Європа) фахівці ОПОРи упродовж лютого–жовтня цього року вивчали законотворчу діяльність та роботу в окрузі 105 депутатів-мажоритарників.
«Вони давали оцінку здобуткам народних обранців за багатьма критеріями, починаючи від кількості поданих законопроектів, закінчуючи чисельністю тих, що мають корупційні ризики», – пояснила Наталія Висіканець.
Слід відмітити, що народним обранцям Олександру Кодолі, Олегу Дмитренку, Валерію Давиденко та Анатолію Євлахову є про що звітувати виборцям – депутатську роботу вони виконують сумлінно, відстоюючи інтереси громадян у парламенті.
«У рейтингу областей, складеному нашою організацією за результатами дослідження, чернігівські депутати займають шосте місце. А Олександр Кодола, взагалі, потрапив у першу п’ятірку в індивідуальному рейтингу», - сказала Наталія Висіканець.
«Робота парламентаря має бути пов’язана із життям громади», - вважає Микола Торбєєв, помічник народного депутата України Валерія Давиденка. На його думку мінімізація дистанції між виборцем та депутатом, безперешкодне спілкування – все це сприяє більш ефективній роботі народного обранця за для покращення життя виборців. «Адже людей хвилює майбутнє дітей, розвиток територій, соціальні проблеми, робочі місця, економіка та інші важливі питання», - сказав М.Торбєєв.
На думку Валерія Литовченка, помічника народного депутата Олександра Кодоли, інформаційні кампанії щодо роз’яснення принципів роботи народних обранців є необхідними. «Виборці хочуть зрозуміти як працює депутат, при цьому не завжди знають за якими критеріями оцінювати його діяльність», - сказав він.
«Основна робота депутата не на ток-шоу, а у парламенті», - переконаний Віталій Голець, помічник Олега Дмитренка. Причому на його думку результатом роботи депутатів мають бути якісні законопроекти, а не прийняття рішень з точки зору революційної доцільності. Свою думку він пояснив цитатою 66-й держсекретаря США Кондолізи Райс, яка в своєму інтерв’ю сказала: «У вас за 25 років відбулося три революції – здобуття незалежності, Помаранчева революція та Майдан 2014 року. Може, нарешті треба почати управляти державою?»
На думку політичного оглядача Юрія Паперного народним обранцям самим потрібно нагадувати про їх обов’язки та що є депутатською роботою. Адже виховання виборця та його ставлення до депутатської діяльності багато в чому залежить від того, як побудована робота народного обранця в окрузі. «Люди звикли, що народний депутат – це роздача пайків та концерти під час виборів, і чекають цих благ і після голосування», - зазначив експерт. Він також розповів, що зараз під час виборів у об’єднаних територіальних громадах у людей лише два питання: «Що будуть давати і хто буде співати?».
Останні новини Чернігівщини
Військовим – харчові продукти, лікарням – медзасоби: в області передали чергову допомогу з Німеччини 10:58
Два провідні медзаклади області та військовослужбовці, які виконують завдання на півночі України, отримали сьогодні гуманітарну допомогу від німецької доброчинної організації «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія».
Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.
20 чернігівських випускників та випускниць отримали 200 балів на НМТ 09:39
Цьогоріч 20 учнів чернігівських закладів загальної середньої освіти досягли найвищих результатів на національному мультипредметному тесті (НМТ).
Чернігівські спортсмени стали переможцями чемпіонат Європи з гирьового спорту 09:07
В сербському місті Белград фінішував відкритий чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією IGSF.