Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 вересня, 21:53:56

Бюджетна сфера Чернігова до кінця року фінансуванням забезпечена, - міський голова

16.11.2016   08:13

- Місто Чернігів не має і в перспективі 31 грудня поточного року не матиме заборгованості по заробітній платі працівникам бюджетної сфери, - таку заяву зробив Чернігівський міськмий голова Владислав Атрошенко під час засідання виконавчого комітету міської ради 15 листопада.

Це прозвучало при обговоренні виконавчим комітетом звіту начальника фінансового управління міської ради Олександра Мельника про виконання міського бюджету за 9 місяців 2016 року.

На даний час у бюджетах багатьох населених пунктів, у тому числі й по Чернігівській області, є проблеми з виплатою заробітної плати бюджетникам до кінця року. Вони чекають на додаткові дотації з обласного чи державного бюджетів.

У той же час, у Чернігові фінансування по всіх захищених статтях на цей рік повністю забезпечене.

- На сьогоднішній день мені не відомо про факти будь-якого недофінансування заробітної плати або інших захищених статей у місті, - відповів Олександр Мельник на запитання одного з членів виконкому. - Але навіть якщо такі випадки будуть виявлені, в нас є резерви перекрити ці видатки за рахунок економії фонду оплати праці.

Згідно зі звітом, за 9 місяців цього року до загального та спеціального фондів міського бюджету зараховано понад 1612 млн грн, у тому числі: до загального фонду – більше 1542 млн грн, до спеціального фонду – понад 69 млн грн.

Торішні обсяги надходжень аналогічного періоду перевищено більше, ніж на 525 млн грн, або на 48,3%. Загалом, йде перевиконання міського бюджету 2016 року.

Обсяг власних та закріплених надходжень загального фонду міського бюджету за січень-вересень поточного року становить понад 714 млн грн. У порівнянні з минулим роком надходження зросли більше, ніж на 268 млн грн, або у 1,6 рази.

Станом на 1 жовтня поточного року обсяг отриманих офіційних трансфертів склав більше 827 млн грн, або 99,2 % коштів, передбачених на 9 місяців поточного року. Зобов’язання щодо субвенцій по галузях освіти та медицини держава виконала вчасно й стовідсотково, по субсидіях - ще не повністю, - повідомив доповідач. Але загалом, бюджет 2016 року буде виконаний повністю і, головне, забезпечено всі захищені статті.

Головною причиною зростання дохідної частини бюджету стала бюджетна децентралізація.

У той же час, держава залишає "на місцях" не тільки більше доходів, а й більше зобов'язань у фінансуванні тих чи інших сфер. І зобов'язання по видатках постійно збільшуються, - йшлося на виконкомі. - Тому ставлення до питань бюджетних надходжень і до планування видатків має бути раціональним і виваженим. Особливо при плануванні бюджету на наступний рік, на який урядом анонсовані законодавчі зміни, посильність яких для місцевих бюджетів на сьогодні залишається під питанням.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 217 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 217 нових випадків COVID-19 21:42

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 24 вересня в області зафіксовано 217 нових випадків COVID-19.

У дитсадках Прилук встановлюватимуть контейнери для роздільного збору сміття 14:34

У Прилуках місцеві активісти спільноти "10 гривень Прилуки" оголосили про старт нового проекту - придбання контейнерів для роздільного сміття для дитячих садочків. Долучитися можуть всі охочі, а зокрема екологічно-свідомі дитячі садочки міста.

На кордоні з Білоруссю чоловік втратив вантажівку через контрабандні цигарки 14:30

Учора, 23 вересня, наш 26-річний співвітчизник, прямуючи на в’їзд із Білорусі через пункт пропуску «Нові Яриловичі», втратив вантажний автомобіль «Рено».

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 020 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 020 осіб 14:29

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 24 вересня в області щеплено першою та другою дозою 317 604 людини.