Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 17:53:21

Валерій Куліч: рівний доступ, прозора ціна, максимальна підтримка місцевого виробника – "правила гри" у деревообробній галузі області

05.11.2016   11:22Агенцiя

Комплексні зміни у Лісопромисловій галузі економіки – давно на часі, – вважають профільні виробники Чернігівщини. Але зараз, напередодні запровадження мораторію на експорт лісу-кругляка (1 січня 2017 року), деякі положеня вже просто необхідно переглянути. До набуття чинності забороною, яка, ймовірно, суттєво вплине на ринок, його учасники в області – лісозаготівельні та деревообробні підприємства – прагнуть вибудувати прозорі та взаємовигідні механізми співпраці.

Про засади такої взаємодії говорили 3 листопада на нараді з проблем та перспектив розвитку деревообробної галузі області. У зустрічі взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Куліч, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, заступник голови ОДА Сергій Сергієнко, представники профільних організацій і підприємств.

Нині основним каменем спотикання є те, що на товарну агропромислову біржу потрапляє лише 40% деревини області, а більше половини реалізовується в інший спосіб. Така система продажу, на переконання місцевих підприємців, не є прозорою, тому створює широке поле діяльності для перекупників, здебільшого з інших областей. Це, у свою чергу, спричиняє здорожчання сировини для реальних виробників Чернігівщини, зменшення обсягів виробництва та відтік коштів з області. Запровадження ж мораторію на вивіз кругляка збільшить обсяг сировини на внутрішньому ринку. І ця вивільнена маса може або сприяти стабілізації ситуації, або поглибити дисбаланс. Ця перспектива й спонукає учасників ринку деревини в області до якнайшвидшого напрацювання механізмів якісного й прозорого врегулювання відносин.

Деревообробники зауважують, що місцеві виробництва самі готові переробляти існуючі об’єми сировини. Лише 19 найактивніших підприємств області, серед понад трьохсот загалом, мають потребу в 200-х тисячах кубометрів лісу щороку.

До того ж, на Чернігівщині вже реалізуються проекти будівництва декількох теплових електростанцій, паливом для яких слугуватимуть, зокрема, відходи деревообробної промисловості та чагарники-відходи санітарної очистки лісів.

«Головне наше з вами завдання – зробити механізм співпраці у деревообробній галузі Чернігівщини максимально чесним: рівний доступ до сировини, прозоре ціноутворення і, звичайно ж, підтримка місцевого виробника, – зазначив Валерій Куліч. – Для цього чимало питань варто врегулювати на законодавчому рівні. Однак «правила гри» можна сформулювати і на місцях».

Як результат обговорення – відповідний структурний підрозділ ОДА розпочне формування обласної програми із засад деревообробної галузі регіону.

Останні новини Чернігівщини

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи”

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи” 14:09

Вірус COVID-19 вніс суттєві корективи у повсякденний спосіб життя як окремих людей, так і цілих колективів. Не став виключенням і Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук).

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19 13:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину, 13 липня, у Чернігівській області один новий випадок інфікування COVID-19.

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ 12:31

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою 12:25

З початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Чернігівської області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності 9 036 проектів землеустрою з інших областей.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:22

13 липня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.