Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 14:27:15

Етичні кодекси для чернігівських депутатів: у Атрошенка написали відписку, у Вдовенка обіцяли подумати

25.10.2016   12:32Агенцiя

Протягом останніх кількох місяців, в Чернігові та кількох інших містах області, громадські активісти коаліції «Прозорі ради» та «Інституту Республіка» лобіюють впровадження Етичного кодексу та створення Етичної комісії при органах місцевого самоврядування.

Місцеві депутати та чиновники ознайомлюються з пропозицією, але не поспішають її приймати.

Ідея пропозицій громадських активістів досить проста – ухвалити Етичний кодекс -  документ, який би вказував морально –етичні та антикорупційні стандарти поведінки  депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування виходячи з чинного законодавства та загальних суспільних норм.

Також, пропонується створення при місцевій раді спеціального органу - Етичної комісії, що мав би розглядати питання порушення депутатами та посадовими особами рад етичних норм та принципів. Така комісія мала би складатися на половину з представників  депутатських фракцій і груп ради, а іншу частину, мали би скласти достойні представники громадськості. 

Звернення з пропозицією розглянути та ухвалити положення про Етичний кодекс та Етичну комісію з відповідними проектами рішень   були направлені до Чернігівської міської ради та Чернігівської обласної ради. В той же час, представники  громадських організацій проводили  зустрічі з депутатами та посадовими особами місцевих рад з роз’ясненнями своєї позиції.

Якщо при особистому спілкуванні більшість представників місцевої влади категорично не заперечують  ідею впровадження інструментів етичного контролю, то, офіційні відповіді органів влади більш ніж  стримані. 

Чернігівська міська рада в офіційній відповіді обійшлася загальними  фразами про те, що «завжди відкрита для спілкування», «залучає усіх бажаючих громадян», а «думка громадськості відіграє дуже важливу роль». Водночас жодного слова у офіційній відповіді не було сказано про відношення та перспективи запровадження Етичного кодексу та Етичної комісії для депутатів та посадових осіб Чернігівської міської ради.

А ось у  Чернігівській обласній раді пообіцяли розглянути пропозиції громадськості на засіданні профільної комісії  та надіслали всім  головам депутатських фракцій запропоновані  проекти Положень про Етичний кодекс та Етичну комісію.

Додамо, що затвердження Етичного кодексу та Положення про етичну комісію  встановить правила належної поведінки для осіб, яким громадяни делегували право представляти їхні інтереси в місцевій раді.   Етичні кодекси - це здобуток розвинутих демократичних суспільств, до яких прагне долучитися і українське суспільство.

Кампанія з  імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом “Республіка” та Центром “Ейдос” у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади. Наразі кампанія охоплює 16 органів місцевої влади, серед яких 4 в Чернігівській області.

Віримо, що спільна діяльність в цьому напрямку наблизить ради Чернігівської області  до європейських стандартів публічної політики.

Павло Пущенко

 

 

Останні новини Чернігівщини

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників

Задоволено два позови про виплату державної допомоги дітям-сиротам із числа випускників 14:01

Відтак, двоє випускників отримають відповідні виплати.

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці

Поліція разом з військовою службою правопорядку патрулюють вулиці 13:57

Спільні наряди несуть службу не тільки в Чернігові, а й у місцях дислокації військових гарнізонів на території області.

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом

Владислав Атрошенко придбав апарат ШВЛ для міської лікарні, яка прийматиме хворих з коронавірусом 12:11

Протягом останніх днів для міської лікарні № 2, яка першою прийматиме можливих хворих на коронавірус, закупили п’ять нових апаратів штучної вентиляції легень.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 11:04

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

У Чернігові, Ніжині та Прилуках можна шукати роботу онлайн – по карті вакансій міста

У Чернігові, Ніжині та Прилуках можна шукати роботу онлайн – по карті вакансій міста 10:56

Інтерактивною картою вакансій можуть скористатися бажаючі знайти роботу не лише у місті Чернігові, а й у містах Ніжині та Прилуках. Адже заявлені у службу зайнятості вакансії знаходяться у вільному доступі в мережі Інтернет.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини