Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 18:40:33

Питання молодіжного житлового будівництва обговорили учасники семінару в Чернігові

28.04.2012   15:15

27 квітня заступник голови облдержадміністрації Віктор Геращенко привітав учасників практичного семінару для директорів регіональних представництв Державної спеціалізованої фінансової установи „Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”, організованого в Чернігові Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Провів семінар голова Державного фонду сприяння молодіжному будівництву Леонід Рисухін.

Звертаючись до присутніх, Віктор Геращенко зазначив, що Чернігівське регіональне управління державної спеціалізованої установи "Державний фонд сприяння молодіжному будівництву", яке вже понад 13 років успішно діє в області, сприяє більш повному розкриттю її економічного та інвестиційного потенціалу.

За роки діяльності до Чернігівського управління Фонду за консультацією звернулося понад 7 тисяч молодих сімей, бажаючих отримати житло в кредит, а документи на отримання пільгового довготермінового кредиту подали 1330.

Молодим сім’ям було надано кредитів на загальну суму 28,5 млн грн, за рахунок чого 304 сім’ї отримало квартири загальною площею 20,3 тис.м2.

У м. Чернігові отримали житло 195 молодих сімей, в області – 109.

Як відмітив Віктор Геращенко, молодіжне житлове кредитування сприяє й поліпшенню демографічної ситуації в регіоні. Так, під час дії кредитних угод у сім’ях народилося 115 дітей.

У 2010-2011 роках безпосередніми учасниками програми будівництва доступного житла стали 75 громадян, з яких 57 вже живуть у власних оселях, 18 отримають житло у поточному році.

Усього в будівельну галузь завдяки цій програмі спрямовано 22,46 млн грн, з них: власних коштів громадян 16,11 млн грн, бюджетних коштів 6,35 млн гривень.

Начальник управління регіонального розвитку головного управління економіки ОДА Олександр Капелюха розповів гостям про програми, які реалізуються в області щодо будівництва житла. Він, зокрема, зазначив, що спільними зусиллями у 2011 році було введено в експлуатацію понад 150 тис кв. м житла. Таким чином, Чернігівщина зайняла 13 місце по Україні за темпами введення житла в експлуатацію.

Протягом поточного року планується ввести в експлуатацію 160 тис кв. м житла, протягом I кварталу вже введено 25 тис кв. м житла.

Директор Чернігівського обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі „Власний дім” Петро Марченко розповів про діяльність свого фонду. За його словами, робота фонду багато в чому схожа на роботу колег з Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, тому вони постійно обмінюються корисним досвідом.

На сьогодні в області видано понад 6 тисяч кредитів. Підтримка фонду надає змогу сільським жителям не тільки будувати, реконструювати житло, підводити газ, воду, але й розвивати підсобне господарство. Зокрема, останній напрямок з часу запровадження в 2006 році набув в області значної популярності.

Протягом пленарного засідання учасники семінару поділилися досвідом, обмінялися думками та враженнями від ознайомлення з роботою Чернігівського регіонального управління державної спеціалізованої установи "Державний фонд сприяння молодіжному будівництву".

Останні новини Чернігівщини

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19 15:33

Протягом минулої доби зафіксовано 1 випадок COVID-19 у Прилуках та 2 у Чернігові.

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів 13:04

У Чернігові проходила традиційна планова вакцинація тварин проти сказу. Спеціалісти міської державної лікарні ветеринарної медицини працювали на виїзді у 14 різних мікрорайонах міста.

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце 12:36

У 2019 р. від стаціонарних джерел забруднення підприємств області в повітряний басейн надійшло 27,5 тис.т забруднюючих речовин, що на 8% менше, ніж у 2018 р.

У Чернігові запрацює велопатруль

У Чернігові запрацює велопатруль 12:27

1 червня о 10 годині в сквері імені Богдана Хмельницького стартуватиме велопатруль.

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно 12:07

Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини