Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 21 травня, 02:24:12

Місцева демократія: як це має працювати

15.10.2016   10:27Агенцiя

Круглий стіл «Взаємодія місцевої влади, територіальної громади, інституцій громадянського суспільства для зміцнення демократії», який відбувся 12 жовтня в обласній бібліотеці ім. В.Г. Короленка, став однією з місцевих подій Європейського тижня місцевої демократії.

Захід зібрав представників влади, лідерів громадських організацій та ініціативну молодь Чернігова – всіх, хто має активну громадську позицію щодо розвитку місцевого самоврядування.

Виступаючі акцентували увагу на важливості тісної партнерської взаємодії між органами влади та представниками громадськості.

Заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Оксана Сердюк зауважила щодо переваг та повноважень об’єднаних територіальних громад. До речі, на Чернігівщині минулого року процес об’єднання пройшли 19 місцевих рад, утворивши 5 об’єднаних територіальних громад. Цьогоріч стали на шлях добровільного об’єднання ще 14 територіальних громад. А ще дві громади наразі завершують процедуру об’єднання.

Зацікавленість присутніх викликав виступ кандидата історичних наук, директора центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимира Бойка. На прикладі баварського міста Кемптена він розповів про успішні європейські практики, які можуть бути прикладом та орієнтиром для розвитку місцевого самоврядування в Україні.

Презентація громадського консультанта громадської мережі «ОПОРА» Наталії Висіканець «Співпраця громадськості та депутатів – ознака демократії» продемонструвала, як громадяни можуть оцінити прозорість та відкритість роботи народних депутатів.

Виступаючі говорили також про використання міжнародних стандартів участі громадянина у справах органів місцевого самоврядування на прикладі Чернігова.

Свою позицію щодо громадської активності молоді для розбудови місцевої демократії висловили представники технологічного університету та чернігівської школи № 1.

Волонтер Корпусу Миру Кайл Колд з Америки у своїй промові акцентував, що для розвитку громадянського суспільства необхідні саме громадяни, а не просто мешканці міста чи селища.

Останні новини Чернігівщини

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома 15:59

Виявлятимуть та усуватимуть пориви та пошкодження систем опалення будинків, які могли утворитися після замерзання і розмерзання внутрішньобудинкових теплових мереж у той час, коли Чернігів був під прицілом російської артилерії та авіації.

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень 15:53

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю затримали 32-річного мешканця Прилук, у якого виявили загалом 7 кілограмів психотропних речовин та наркотичних засобів. Затриманому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ 15:46

КЕП "Чернігівска ТЕЦ" повідомляє, що гаряча вода, як раніше було заявлено, з 20 травня в будинки та установи міста подаватись не буде.

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ»

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ» 15:43

Укрзалізниця призначає новий двогрупний поїзд та з’єднує Суми та Чернігів з Івано-Франківськом.