Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 05:47:08

Відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

06.10.2016   09:43Агенцiя

5 жовтня у будівлі ДСНС України у Чернігівській області під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія Сергієнка відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

У заході взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, правоохоронних і силових структур, відомчих організацій та спеціалізованих служб.

На порядок денний винесли три питання – щодо затвердження Плану заходів з підготовки обласних управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування Чернігівської області до дій в екстремальних зимових умовах 2016/2017 років; щодо стану утримання джерел протипожежного водопостачання населених пунктів області; щодо реагування на випадки розливу ртуті та інших небезпечних хімічних речовин на території області.

І. Про затвердження плану заходів з підготовки обласних управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування Чернігівської області до дій в екстремальних зимових умовах 2016/2017 року.

Сергій Сергієко зазначив, що дане питання є надзвичайно важливим та перебуває на особливому контролі обласної державної адміністрації. Так, 16 вересня на засіданні Колегії обласної державної адміністрації розглядалося питання «Про готовність паливно-енергетичного комплексу, об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери області до роботи в осінньо-зимовий період 2016/17 років» розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 19 вересня 2016 року № 554 поставлено завдання районним державним адміністраціям, виконавчим комітетам міських рад, обласним управлінням, організаціям і установам щодо підготовки до осінньо-зимового періоду.

У своєму виступі Сергій Сергієко визначив основні недоліки в роботі органів влади на місцях та наголосив на необхідності забезпечення неухильного виконання поставлених завдань.

З інформацією щодо орієнтовного прогнозу температурного режиму в опалювальний період 2016-2017 року виступив начальник обласного центру з гідрометеорології Руслан Овсієнко.

Директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Сергій Болдирев у своєму виступі акцентував увагу на необхідності затвердження плану заходів з підготовки обласних управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування Чернігівської області до дій в екстремальних зимових умовах 2016/2017 року, що дозволитьпокращити рівень оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації, пов’язані з порушенням нормальної життєдіяльності населення, загибеллю і травмуванням людей та дозволить уникнути значних матеріальних збитків і втрат.

ІІ. Щодо  стану утримання джерел протипожежного водопостачання населених пунктів області.

З інформацією щодо  стану утримання джерел протипожежного водопостачання населених пунктів області виступив перший заступник начальника УДСНС України у Чернігівській області Дмитро Бескостий.

У своєму виступі він зазначив, що загальна кількість пожежних гідрантів та відсоток їх несправностей, протягом останніх років залишаються високими, за рахунок того, що у ряді районів області керівниками різних рівнів не вживаються заходи спрямовані на покращення стану джерел протипожежного водопостачання. Також, не може не турбувати той факт, що кількість джерел протипожежного водопостачання постійно зменшується в сільських населених пунктах у зв’язку з реформуванням сільськогосподарських підприємств. Джерела протипожежного водопостачання не беруться на облік сільськими  та селищними радами. Такий стан з вододжерелами в сільській місцевості може призвести до негативних наслідків під час гасіння пожеж.

ІІІ. Щодо реагування на випадки розливу ртуті та інших небезпечних хімічних речовин на території області.

Щодо реагування на випадки розливу ртуті та інших небезпечних хімічних речовин на території області виступив перший заступник начальника управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Дмитро Бескостий, у якому він зазначив, що щороку трапляється велика кількість випадків пошкодження ртутних термометрів та виявлення безхозних ртутьовмісних відходів. Через невирішеність питання та відсутність роз’яснювальної роботи серед населення, небезпечні відходи потрапляють у смітники, що призводить до забруднення довкілля парами ртуті. Відповідно до статті 35-1 Закону України «Про Відходи» повинні передаватися спеціалізованим підприємствам, що одержали ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та визначені органами місцевого самоврядування, на які відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  покладено вирішення питань у сфері поводження з небезпечними відходами на підвідомчій території відповідно до законодавства.

За підсумками засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій були визначені завдання місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам щодо виконання чинного законодавства у сфері цивільного захисту.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини