Відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
5 жовтня у будівлі ДСНС України у Чернігівській області під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія Сергієнка відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

У заході взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, правоохоронних і силових структур, відомчих організацій та спеціалізованих служб.
На порядок денний винесли три питання – щодо затвердження Плану заходів з підготовки обласних управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування Чернігівської області до дій в екстремальних зимових умовах 2016/2017 років; щодо стану утримання джерел протипожежного водопостачання населених пунктів області; щодо реагування на випадки розливу ртуті та інших небезпечних хімічних речовин на території області.
І. Про затвердження плану заходів з підготовки обласних управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування Чернігівської області до дій в екстремальних зимових умовах 2016/2017 року.
Сергій Сергієко зазначив, що дане питання є надзвичайно важливим та перебуває на особливому контролі обласної державної адміністрації. Так, 16 вересня на засіданні Колегії обласної державної адміністрації розглядалося питання «Про готовність паливно-енергетичного комплексу, об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери області до роботи в осінньо-зимовий період 2016/17 років» розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 19 вересня 2016 року № 554 поставлено завдання районним державним адміністраціям, виконавчим комітетам міських рад, обласним управлінням, організаціям і установам щодо підготовки до осінньо-зимового періоду.
У своєму виступі Сергій Сергієко визначив основні недоліки в роботі органів влади на місцях та наголосив на необхідності забезпечення неухильного виконання поставлених завдань.
З інформацією щодо орієнтовного прогнозу температурного режиму в опалювальний період 2016-2017 року виступив начальник обласного центру з гідрометеорології Руслан Овсієнко.
Директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Сергій Болдирев у своєму виступі акцентував увагу на необхідності затвердження плану заходів з підготовки обласних управлінь, організацій і підприємств, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування Чернігівської області до дій в екстремальних зимових умовах 2016/2017 року, що дозволитьпокращити рівень оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації, пов’язані з порушенням нормальної життєдіяльності населення, загибеллю і травмуванням людей та дозволить уникнути значних матеріальних збитків і втрат.
ІІ. Щодо стану утримання джерел протипожежного водопостачання населених пунктів області.
З інформацією щодо стану утримання джерел протипожежного водопостачання населених пунктів області виступив перший заступник начальника УДСНС України у Чернігівській області Дмитро Бескостий.
У своєму виступі він зазначив, що загальна кількість пожежних гідрантів та відсоток їх несправностей, протягом останніх років залишаються високими, за рахунок того, що у ряді районів області керівниками різних рівнів не вживаються заходи спрямовані на покращення стану джерел протипожежного водопостачання. Також, не може не турбувати той факт, що кількість джерел протипожежного водопостачання постійно зменшується в сільських населених пунктах у зв’язку з реформуванням сільськогосподарських підприємств. Джерела протипожежного водопостачання не беруться на облік сільськими та селищними радами. Такий стан з вододжерелами в сільській місцевості може призвести до негативних наслідків під час гасіння пожеж.
ІІІ. Щодо реагування на випадки розливу ртуті та інших небезпечних хімічних речовин на території області.
Щодо реагування на випадки розливу ртуті та інших небезпечних хімічних речовин на території області виступив перший заступник начальника управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Дмитро Бескостий, у якому він зазначив, що щороку трапляється велика кількість випадків пошкодження ртутних термометрів та виявлення безхозних ртутьовмісних відходів. Через невирішеність питання та відсутність роз’яснювальної роботи серед населення, небезпечні відходи потрапляють у смітники, що призводить до забруднення довкілля парами ртуті. Відповідно до статті 35-1 Закону України «Про Відходи» повинні передаватися спеціалізованим підприємствам, що одержали ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та визначені органами місцевого самоврядування, на які відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» покладено вирішення питань у сфері поводження з небезпечними відходами на підвідомчій території відповідно до законодавства.
За підсумками засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій були визначені завдання місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам щодо виконання чинного законодавства у сфері цивільного захисту.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).