Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 16:42:33

Як контролювати роботу депутатів дізнавалися в Чернігові

06.10.2016   08:53Агенцiя

Хто із народних обранців прогулював засідання цього місяця, за які рішення вони голосують, які питання вирішують можна контролювати кожному громадянину.

Як саме, чернігівці дізнавалися 30 вересня під час семінару «Співпраця депутатів і громади», проведеного Громадянською мережею ОПОРА для відвідувачів Чернігівського міського Центру зайнятості.

Обрані в мажоритарних округах Чернігівщини народні депутати, відповідно до Закону «про статус народного депутата України» мають: ухвалювати закони, працювати в парламентських комітетах  та віту ват перед виборцями. Головним складовим є активність громадян та бажання впливати на дії своїх обранців, адже без відправлених звернень й вираження власних проблем та потреб, депутати не матимуть прямого діалогу з виборцями.

Підтримувати зв'язок з виборцями – обов’язок депутата в окрузі. Більше того, народний обранець має проводити особистий прийом, інформувати вас про власну діяльність через медіа та під час особистих зустрічей (не менше двох разів на рік). Звернення мають бути розглянуті протягом 30 днів, з моменту їх отримання, згідно яких вживаються необхідні заходи.

Розуміння свого впливу на роботу депутатів Верховної ради, та знання інструментів цього впливу відкриває можливості реальної співпраці між виборцями та депутатами. Адже саме депутат представляє інтереси громади яка його обирала, та зобов’язаний спостерігати та шукати можливості покращення життя цієї громади шляхом прийняття певних законів. Чим більше виборець буде знати про роботу свого обранця тим легше буде в подальшому приймати рішення обирати чи ні його на наступний термін.  Сьогодні ми розповіли де та як знайти приймальню свого парламентаря, та як правильно звернутись до нього з запитом. Поширювати таку практику плануємо і надалі - говорить громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА, Наталя Висіканець.

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян», виділяють три види можливих звернень:

• Пропозиція (порада органам влади, щодо вирішення конкретної проблеми);
• Заява (прохання сприяти в реалізації прав або повідомлення про порушення законодавчої бази)
• Скарга (вимога поновити й захистити законні інтереси громадян).

Звернення може бути індивідуальне або колективне – надіслане від підприємств, установ чи організацій в письмовій або усній формі. Проте усне звернення має бути записане й зареєстроване помічником депутата в приймальні. А письмове може надсилатися поштою або передаватися до приймальні чи особисто до народного обранця.

Варто пам’ятати, що анонімні, звернення з образами чи наклепом, з повторних питань чи подане недієздатними особами – розглянуті не будуть. Що ж включати у ваше звернення аби воно було розглянуте:
• Прізвище, ім’я, по батькові депутата;
• Адресу, направлення звернення;
• Ваші прізвище, ім’я, по-батькові, адреса проживання та телефон;
• Суть справи або опис порушеного питання, з пропозиціями, щодо вирішення конкретної проблеми;
• Ваш підпис й дата;
• Перелік документів, якщо ви їх додаєте до листа.

Відтак, аби звернутися до депутата, контакти можна знайти на сайті Верховної Ради України та персональній сторінці депутата, на сайті «Рада» Громадянської Мережі ОПОРА, в приймальні депутата, на сайтах офіційних рад або особистих сайтах депутатів.

Марічка Свєтікова

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини