Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 7 червня, 15:31:57

На порядку денному — погашення заборгованості із оплати праці працівникам бюджетної сфери

30.09.2016   12:44Агенцiя

Чернігівщина з питанням погашення заборгованості із заробітної плати бюджетникам наразі працює краще, ніж попередні два роки: за серпень не з’явилося протермінованих виплат та вдалося погасити невелику частину вже існуючих. Втім у чотирьох районах області ця проблема досить актуальна.

Про план подальших заходів говорили вчора, 29 вересня, під час засідання профільної комісії за головування заступника голови — керівника апарату ОДА Наталії Романової.

Як повідомив директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін, серед бюджетних установ та організацій загальна сума боргу складає понад 480 тисяч гривень.

Така ситуація, як кажуть фінансисти, виникла частково через перерозподіл фінансування: райони, де утворилися об’єднанні територіальні громади, отримали меншу суму освітньої та медичної субвенції, так як значна фінансової підтримки від держави пішла саме новоствореним ОТГ.

Вирішення проблеми є — проведення міжбюджетних трансфертів. До того ж відповідні структурні підрозділи ОДА пишуть листи-звернення до профільних міністерств з проханням внести зміни до помісячного розподілу коштів.

— Ми виконали ряд завдань Уряду, що допомогли призупинити ріст заборгованості: обґрунтовано оптимізували освітні та медичні заклади, перевірили їх акредитацію, заохочувальні виплати працівникам здійснювалися лише за наявності надлишкових коштів, — зазначила Наталія Романова.

Також вона дала завдання посилити контроль за виконанням розроблених графіків погашення заборгованості та першочерговим фінансуванням видатків на оплату праці працівникам бюджетної сфери.

На наступному засіданні комісії заслухають звіти керівників обласних економічно активних підприємств-боржників.


Довідково:

Сума боргу із виплати заробітної плати працівникам 32-х економічно активних підприємств-боржників становила близько 11 мільйонів гривень. У серпні цього року її розмір зменшився на 4,4%.

Серед активних підприємств – найбільший боржник (майже 4 мільйони) – ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів».

Повністю відсутні борги з оплати праці в аграрній сфері.

У рейтингу щодо динаміки погашення боргів серед інших областей, Чернігівщина посіла 19 місце за показником до початку року та 15 до попередньої дати.

Останні новини Чернігівщини

Засуджено за вбивство

Засуджено за вбивство 12:05

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури 30.05.2023 Козелецьким районним судом визнано винним 56-річного мешканця Чернігівського району у вбивстві свого знайомого (ч. 1 ст. 115 КК України). Вироком суду його засуджено до 7 років 6 місяців позбавлення волі.

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів 11:37

У зв’язку з великою вірогідністю натрапити на вибухонебезпечний предмет після проведення активної фази бойових дій на Чернігівщині, надзвичайники постійно нагадують громадянам алгоритм дії у разі їх виявлення.

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень 11:25

Громади Чернігівської та ще 11 областей, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, у 2023 році ризикують не доотримати до своїх бюджетів мільйони гривень.

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн 10:46

Упродовж січня-травня 2023 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло доходів загального фонду (без урахування дотацій і субвенцій) у сумі 4 602,9 млн гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи збільшилися на 52,0%.

На засіданні сесії обласної ради рідним військових передали посмертні державні нагороди 10:45

Пленарне засідання 14 сесії обласної ради восьмого скликання розпочалося 6 червня із вшанування пам’яті захисників України, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, а також загиблих через війну мирних жителів.