Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 липня, 04:36:43

Народний Рух проти приватизації "Чернігівторфу"

16.09.2016   09:47Агенцiя

Провід обласної організації Народного Руху України розглянув ситуацію навколо підприємств "Чернігівторфу", які урядом Гройсмана виставляються на приватизацію.

У зверненні до прем'єр- міністра чернігівські рухівці заявляють: "Тривала боротьба працівників двох торфо-брикетних підприємств області за їх збереження і розвиток замість допомоги від уряду наткнулися на антидержавну політику міністерства енергетики. Адже це міністерство, очолюване п.Насаликом, веде переговори з "ДНР", а в в нас виставило "Чернігівторф" у список для приватизації. А ще раніше уряди попередників всі інші підприємства торфобрикетної галузі розграбували і знищили".

Варто згадати практично новий Замглайський завод у Ріпкинському районі, що був безжально вирізаний приватними структурами на металолом.

"Сьогодні, в умовах війни з Росією, і зокрема, під час відмови від російського газу торф стає стратегічноюи сировиною, - заявляють чернігівські рухівці. - І віддавати у час війни стратегічні підприємства на приватизацію - це означає допомагати ворогу. Нагадаємо, що приватизовані росіянами за режиму Кучми чернігівські підприємства "Хімволокно" та КСК, прилуцький "Білкозин" були практично доведені до банкрутства. Таку ж долю, схоже, уряд готує і Смолинському та Ірванцівському торфобрикетним заводам".

Що ж, крім критики, вимагає і пропонує Народний Рух, який виступає проти лібералізації у стилі Пинзеника і К? "Народний Рух вимагає припинення приватизації стратегічних підприємств і навпаки - повернення під державний контроль обленерго та облгази. Зокрема, вимагаємо, виключити "Чернігівторф" зі списків на приватизацію і передати Смолинський та Ірванцівський заводи у комунальну власність громад, як того вимагає, зокрема, сесія Семенівської районної ради"

"Сировина місцева, працівники - місцеві, споживач, значною мірою, також свій - до чого тут уряд? Чому він розпоряджається не своїм?" - питає в.о. голови обласної організації Народного Руху Василь Чепурний. - А якщо ми говоримо про справді децентралізацію, про спроможні громади, то й запитаймо - як буде виживати, наприклад, Семенівський район, в якого уряд Гройсмана хоче забрати одне з чотирьох діючих підприємств? І після таких питань віддаймо громадам те, що їм належить по праву!".

Останні новини Чернігівщини

Цвіт папороті шукали в бібліотечному саду

Цвіт папороті шукали в бібліотечному саду 17:12

Напередодні свята Івана Купала у бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов літературно-містичний вечір.

За минулу добу не зафіксовано жодного нового випадку захворювання

За минулу добу не зафіксовано жодного нового випадку захворювання 16:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА на 11 годину 7 липня в області одужали 32 раніше інфікованих COVID-19. З них 27 з Чернігова, двоє з Чернігівського району та по одному з Носівського, Куликівського та Ніжинського районів.

Говорили про особливості виконання місцевого бюджету 2020

Говорили про особливості виконання місцевого бюджету 2020 14:55

7 липня консультанти Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України відвідали Городнянську ОТГ.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі 12:30

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі. Таке рішення прийняте з урахуванням того, що показники захворюваності на коронавірусну інфекцію по Чернігову досить спокійні.