Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 23:27:15

Тринадцять районок невдовзі стануть вільними

01.09.2016   14:12Агенцiя

Про підсумки проекту «Медіа-менеджмент: від комунальної газети до успішного медіа» говорили на фінальному заході проекту, що відбувся у Чернігові 31 серпня.

За словами керівника проекту Олександра Назаренка, проект тривав 6 місяців, з березня по серпень 2016 року. І передбачав цілу низку інформаційних, організаційних та тренінгових етапів, які мали на меті підтримати редакції газет на етапі роздержавлення і підготувати до функціонування в умовах конкуренції як приватне і не залежне від держави ЗМІ.

- Проект відповідав одній з цілей програми «У-Медіа», а саме: «Збільшення різноманітності джерел новин та покращення якості новин». Відтак, фінальним результатом всієї нашої роботи саме якісний показник інформаційного наповнення районних газет, - каже Олександр Назаренко.

У рамках проекту було проведено дослідження та аналіз медіаринку Чернігівської області. Дані дослідження було презентовано редакторам на семінарах у квітні-травні 2016 року. Окремий блок стосувався аналітики щодо фінансової спроможності районних ЗМІ.

- На семінарах у квітні-травні 2016 року було проведено фокус групи з окремими редакторами районних комунальних ЗМІ. Як і очікувалось, переважали позитивні очікування колективів від реформування. А головне, що керівники редакцій розуміють, що роздержавлення — не самоціль, а лише перехідний етап для подальшого розвитку газети. І яким він буде — залежить від багатьох чинників, починаючи від поточного фінансового стану видання, бази передплатників і закінчуючи особливостями процесу децентралізація для кожного окремо взятого району, - упевнений Олександр Назаренко.

У рамках проекту проведено серію семінарів та тренінги з представниками колективів комунальних друкованих ЗМІ. Тематика – від юридичних питань і упорядкування статутної діяльності до роботи з новими медіа. А на тренінгах з контенту медійникам додалось знань щодо різних форм роботи з контентом, експериментування з новими рубриками та налагодження комунікацій з читачами. Представникам редакцій представили і сучасні онлайн-ресурси для роботи з відео- та фотоматеріалами, створення інфографіки та інтерактивних текстів.

Також у рамках проекту на постійній основі надавалась практична допомога редакціям комунальних друкованих ЗМІ, що реформуються.

Ще один результат проекту – на Чернігівщині у І етапі реформуються 13 районок. Коли ще у січні 2016-го, на самому початку реалізації реформи, бажаючих реформуватись було лише 5.

Як підсумок – проект вплинув на економічну, інституційну та інформаційну спроможність комунальних друкованих ЗМІ, які реформуються. А отже, частково нівелювались загрози закриття реформованих комунальних ЗМІ через низьку інституційну спроможність.

Ключовий момент – презентація напрацьованих під час проекту стратегічних кейсів з розвитку комунальних друкованих ЗМІ, а також обговорення цікавих ідей, які редактори вже почали впроваджувати у життя.

У продовження проекту передбачається і надалі надавати юридичну підтримку колективам газет щодо роздержавлення. А ще продовжити практику залучення фахівців для підвищення професійних компетенцій журналістів районок.

— Ми всі дуже чекали закону про роздержавлення, тож спочатку була ейфорія, але потім ми розгубилися. І саме цей проект допоміг розставити все на свої місця і визначити пріоритети. Зараз я, як реактор, розумію, що варто застосовувати комерційний підхід. Газета — це продукт, а наше завдання робити його якісним. На проведених семінарах, я зрозуміла, як його таким зробити. За правильної підказки тренерів, ми вже маємо напрацювання щодо спільного проекту. Після навчання я більше уваги приділила структуризації газети, і це вже дає свої плоди. Звернули увагу і на інтеграцію нашого медіа у соц.мережі, — зазначає редактор корюківської районоїгазети «Маяк» Ірина Гайова.

— На пораду тренерів ми відокремили менеджера з реклами. Реклама у нас займає майже 25% газетної площі. Результат — цьогоріч ми майже відмовилися від дотації, а тираж зріс на 500 екземплярів. За порадою тренерів ми запровадили обмін рекламою і цікавими матеріалами з іншими районами, провели два конкурси, випустили свій календар, який отримав шалену популярність. Також ми змінили верстку. Під час проекту ми змогли не лише отримати поради від маститих тренерів, а й обмінюватися досвідом безпосередньо з колегами з області, — каже редактор городянської районної газети «Новини Городнянщини» Світлана Томаш.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.