Тринадцять районок невдовзі стануть вільними
Про підсумки проекту «Медіа-менеджмент: від комунальної газети до успішного медіа» говорили на фінальному заході проекту, що відбувся у Чернігові 31 серпня.

За словами керівника проекту Олександра Назаренка, проект тривав 6 місяців, з березня по серпень 2016 року. І передбачав цілу низку інформаційних, організаційних та тренінгових етапів, які мали на меті підтримати редакції газет на етапі роздержавлення і підготувати до функціонування в умовах конкуренції як приватне і не залежне від держави ЗМІ.
- Проект відповідав одній з цілей програми «У-Медіа», а саме: «Збільшення різноманітності джерел новин та покращення якості новин». Відтак, фінальним результатом всієї нашої роботи саме якісний показник інформаційного наповнення районних газет, - каже Олександр Назаренко.
У рамках проекту було проведено дослідження та аналіз медіаринку Чернігівської області. Дані дослідження було презентовано редакторам на семінарах у квітні-травні 2016 року. Окремий блок стосувався аналітики щодо фінансової спроможності районних ЗМІ.
- На семінарах у квітні-травні 2016 року було проведено фокус групи з окремими редакторами районних комунальних ЗМІ. Як і очікувалось, переважали позитивні очікування колективів від реформування. А головне, що керівники редакцій розуміють, що роздержавлення — не самоціль, а лише перехідний етап для подальшого розвитку газети. І яким він буде — залежить від багатьох чинників, починаючи від поточного фінансового стану видання, бази передплатників і закінчуючи особливостями процесу децентралізація для кожного окремо взятого району, - упевнений Олександр Назаренко.
У рамках проекту проведено серію семінарів та тренінги з представниками колективів комунальних друкованих ЗМІ. Тематика – від юридичних питань і упорядкування статутної діяльності до роботи з новими медіа. А на тренінгах з контенту медійникам додалось знань щодо різних форм роботи з контентом, експериментування з новими рубриками та налагодження комунікацій з читачами. Представникам редакцій представили і сучасні онлайн-ресурси для роботи з відео- та фотоматеріалами, створення інфографіки та інтерактивних текстів.
Також у рамках проекту на постійній основі надавалась практична допомога редакціям комунальних друкованих ЗМІ, що реформуються.
Ще один результат проекту – на Чернігівщині у І етапі реформуються 13 районок. Коли ще у січні 2016-го, на самому початку реалізації реформи, бажаючих реформуватись було лише 5.
Як підсумок – проект вплинув на економічну, інституційну та інформаційну спроможність комунальних друкованих ЗМІ, які реформуються. А отже, частково нівелювались загрози закриття реформованих комунальних ЗМІ через низьку інституційну спроможність.
Ключовий момент – презентація напрацьованих під час проекту стратегічних кейсів з розвитку комунальних друкованих ЗМІ, а також обговорення цікавих ідей, які редактори вже почали впроваджувати у життя.
У продовження проекту передбачається і надалі надавати юридичну підтримку колективам газет щодо роздержавлення. А ще продовжити практику залучення фахівців для підвищення професійних компетенцій журналістів районок.
— Ми всі дуже чекали закону про роздержавлення, тож спочатку була ейфорія, але потім ми розгубилися. І саме цей проект допоміг розставити все на свої місця і визначити пріоритети. Зараз я, як реактор, розумію, що варто застосовувати комерційний підхід. Газета — це продукт, а наше завдання робити його якісним. На проведених семінарах, я зрозуміла, як його таким зробити. За правильної підказки тренерів, ми вже маємо напрацювання щодо спільного проекту. Після навчання я більше уваги приділила структуризації газети, і це вже дає свої плоди. Звернули увагу і на інтеграцію нашого медіа у соц.мережі, — зазначає редактор корюківської районоїгазети «Маяк» Ірина Гайова.
— На пораду тренерів ми відокремили менеджера з реклами. Реклама у нас займає майже 25% газетної площі. Результат — цьогоріч ми майже відмовилися від дотації, а тираж зріс на 500 екземплярів. За порадою тренерів ми запровадили обмін рекламою і цікавими матеріалами з іншими районами, провели два конкурси, випустили свій календар, який отримав шалену популярність. Також ми змінили верстку. Під час проекту ми змогли не лише отримати поради від маститих тренерів, а й обмінюватися досвідом безпосередньо з колегами з області, — каже редактор городянської районної газети «Новини Городнянщини» Світлана Томаш.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.