Самостійно вирішувати проблеми на місцях, не чекаючи милості від центральної влади. ВІДЕО
Таке бажання виявили жителі Куликівського району і вирішили об’єднатися в єдину громаду. Вона складатиметься з дванадцяти сіл і селища Куликівка. Щоб обговорити усі «за» і «проти» такого рішення, у цих населених пунктах провели громадські слухання.
У Куликівську територіальну громаду планують об’єднатися населені пункти цього району. Бажання виявили жителі дванадцяти сіл і самого селища. Спочатку хотіли створити дві громади — ще й Горбівську, проте не вийшло. Тож буде єдина – з центром у Куликівці.
За минулий рік тільки сама Куликівка втратила більше п’яти мільйонів гривень податку з доходів фізичних осіб, розповідає селищний голова Наталія Борщан. А за ці гроші можна було б багато чого зробити, наприклад, придбати техніку для комунальних підприємств. Тому й вирішили об’єднуватися.
Ініціатива щодо об’єднання належить селищній раді, стати однією громадою пропонували всім сільським радам району, та кілька з них бажання не виявили. Наталія Борщан каже, люди бояться, аби їхні села не постраждали від подібних нововведень. Дехто думає, що стане складніше отримувати довідки, наприклад, про склад сім’ї чи на субсидію, бо не всі зможуть поїхати за цим до Куликівки.
У всіх селах, які погодилися об’єднуватися, та в самій Куликівці провели громадські обговорення. Наголошували на тому, що таке рішення дозволить зміцнити їх фінансове становище та соціальну сферу.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.