Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 10:42:48

День обласної ради в Срібнянському районі

19.04.2012   21:27

18 квітня голова обласної ради Анатолій Мельник та його перший заступник Іван Коробка разом із відповідальними працівниками виконавчого апарату провели День обласної ради в Срібнянському районі.

У заході також взяли участь керівники Срібнянської районної ради та районної державної адміністрації Григорій Голдовський і Олег Власенко, сільські та селищні голови, посадові особи виконавчого апарату районної ради, журналісти. Тема заходу – “Про роботу органів місцевого самоврядування по вирішенню життєвоважливих питань територіальних громад”.

Більшість об’єктів, де побували учасники Дня обласної ради, так чи інакше стосувалися освітянської галузі. І це не випадково. Адже на Срібнянщині вихованню підростаючого покоління приділяється особлива увага. В районі впевнені: за знаннями – сьогодення і завтрашній день району. Тому перспективи ефективного розвитку економіки, духовності і культури місцева влада вбачає саме у високій освіченості молоді.

День обласної ради розпочався у Дігтярівській загальноосвітній школі I-III ступенів. Її директор Анатолій Висіканець розповів, що навчальний заклад у Дігтярях почав діяти ще в XIX столітті, коли у 1878 році тут було відкрито однокласну парафіяльну школу. Нині в структурі закладу успішно працюють початкова школа із запровадженням вивчення курсів сприяння розвитку продуктивного мислення, базова школа з поглибленим вивченням трудового навчання та старша школа з поглибленим вивченням економіки та технологій. Навчальний процес забезпечують 22 педагоги. До послуг учнів – бібліотека, 13 навчальних кабінетів, методичний кабінет, комплекс для занять фізкультурою і спортом, їдальня, навчальні майстерні, теплиця.

Досить непогано організовано і позаурочний час дітлахів: тут активно працюють дитяча громадська організація “Козацька Січ”, філія музичної та спортивної шкіл, різноманітні гуртки. А від цього – й вагомі успіхи. Так, шкільна команда “Юний олімпієць” торік стала переможцем обласного етапу Всеукраїнських спортивно-масових змагань “Олімпійське лелеченя”, а козацький загін “Соколята” переміг в обласному етапі Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю “Козацький гарт-2011”. Також минулого року школа започаткувала співпрацю з національним університетом фізичної культури і спорту, увійшла до мережі шкіл олімпійської освіти в Україні.

Далі учасники Дня обласної ради побували в гостях у Дігтярівському професійному аграрному ліцеї. Цей навчальний заклад має давню історію. Він міститься у колишньому палаці поміщика Петра Галагана, збудованому у перший половині позаминулого століття. У 1876 році граф Григорій Галаган передав садибу Полтавському губернському земству з метою влаштування в ній учбового закладу. Спочатку тут містилося ремісниче училище, потім школа-майстерня для підготовки майстрів птахово-переробних виробів. У 1943 році, після визволення селища від фашистів, частину приміщення палацу займали курси механізаторів, а вже у повоєнний час тут було відкрито професійно-технічне училище, яке готувало механізаторів широкого профілю. Директор ліцею Михайло Хітренко під час екскурсії закладом розповів, що нині тут готують слюсарів, трактористів-машиністів, водіїв, електрозварників, обліковців, кухарів, операторів комп’ютерного набору, секретарів. Під час навчання учні забезпечуються триразовим безкоштовним харчуванням, гуртожитком, стипендією, навчальною літературою. У ліцеї працюють кабінети персональних комп’ютерів, спортивні секції, гуртки та клуби за інтересами.

Дорогою із Дігтярів до Срібного учасники Дня обласної ради не могли не зупинитися на околиці села Гурбинці біля пам’ятного Знаку “243 воїнам-односельчанам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни”. Квітами та хвилиною мовчання вони вшанували пам’ять полеглих.

У районному центрі делегація знову відвідала навчальний заклад – загальноосвітню школу I-III ступенів. Її директору Валерію Декрету було що показати і чим похвалитися перед гостями. Так, шкільна команда “Стаєри” у 2011 році стала призером інтелектуальної гри “Віват, Інтелект!”, п’ятеро учнів вибороли дипломи призерів III обласного туру Всеукраїнських предметних олімпіад, 33 минулорічні випускники (60% від загальної кількості) вступили до вищих навчальних закладів. Особливо ж у школі пишаються нещодавно об лаштованою, завдяки допомозі місцевої влади, сучасною тренажерною залою.

Ще два об’єкти, де побували учасники Дня обласної ради, працюють у мальовничому селі Сокиринці. Це – професійний аграрний ліцей та дошкільний навчальний заклад “Метелик”, вихованцям якого Анатолій Мельник та Іван Коробка подарували комп’ютерну техніку.

Сокиринський ліцей також міститься у маєтку родини Галаганів. Директор закладу Микола Купрієнко під час екскурсії розповів, що спочатку це було професійно-технічне училище сільськогосподарського профілю. Воно було створене у 1972 році. Нині ліцей має досить потужну базу: тут діють навчально-виробничі майстерні, машино-тракторний полігон, комп’ютерні класи. Ліцеїсти забезпечені гуртожитками, безкоштовним триразовим харчуванням. Словом, все робиться для успішної підготовки водіїв, трактористів, мулярів-штукатурів, бджолярів, квітникарів-декораторів, екскурсоводів. Ще одна гордість ліцею – розташований в кількох кімнатах колишнього графського палацу музей одного з найталановитіших українських кобзарів XIX століття Остапа Вересая.

Підсумкове пленарне засідання Дня обласної ради відбулося у Срібному. Його відкрив голова районної ради Григорій Голдовський. З перспективами розвитку Срібнянщини учасників заходу ознайомив голова районної державної адміністрації Олег Власенко.

Потім виступив голова обласної ради Анатолій Мельник. Він розповів про основні принципи діяльності обласної ради, структуру її депутатського корпусу та виконавчого апарату, ознайомив із тими заходами, що нині проводяться у рамках подальшого налагодження співпраці між усіма радами Сіверського краю.

Очільник обласної представницької влади також звернув увагу присутніх на те, що обласна рада одним із головних пріоритетів у своїй діяльності вважає допомогу розвиткові територій. “Другий рік поспіль, – наголосив він, – з обласного бюджету надається субвенція на розв’язання місцевих проблем. Кожному депутату обласної ради передбачається виділення 10 тисяч гривень для вирішення нагальних соціальних питань виборців. Цього року депутати обласної ради на підтримку освітянських закладів області вже спрямували 258 тисяч гривень, на установи охорони здоров’я – 290 тисяч гривень, на оснащення дитячих садків та закладів культури – близько 200 тисяч гривень”.

Також Анатолій Мельник спинився і на необхідності вирішення освітянських проблем. Зокрема, він звернув увагу присутніх на тому, що за ініціативи постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери на останній сесії було прийнято рішення про забезпечення безкоштовного підвезення педагогічних працівників навчальних закладів, розташованих у сільській місцевості до місця роботи та у зворотному напрямку.

Досвідом роботи сільської ради по вирішенню актуальних питань територіальної громади перед присутніми поділився Олексинський сільський голова Віктор Курінець.

На Срібнянщині, як і під час попередніх зустрічей-навчань в інших районах області, керівники територіальних громад мали можливість отримати від представників виконавчого апарату обласної ради компетентні відповіді на запитання, які їх найбільше хвилюють. Зокрема, головний спеціаліст юридичного відділу Дмитро Кравченко розповів про нормативно-правове забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування, а заступник начальника аналітичного відділу Сергій Кравченко роз’яснив особливі нюанси управління земельними ресурсами в сільських радах. Заступник начальника організаційного відділу Олександра Негода розповіла про роботу по залученню депутатів та представників органів самоорганізації населення до розв’язання проблемних питань територіальних громад, а головний спеціаліст управління комунального майна обласної ради Людмила Кушнір акцентувала увагу присутніх на проблемах управління та розпорядження об’єктами комунальної власності.

Останні новини Чернігівщини

Пам’яті Андрія Юрченка: у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя 09:41

Цим видом спорту Захисник України займався з дитинства і аж до вступу в Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Де, навички та вміння, отримані під час тренувань з бойового мистецтва допомогли самореалізуватися та показати чудові результати в навчанні.

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

 До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних

До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних 09:27

За публічного обвинувачення прокурорів Прилуцької окружної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду визнано винними двох військовослужбовців зс рф у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених групою осіб за попередньою змовою, поєднаних з умисними вбивствами (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України). Вироком Ічнянського районного суду їх засуджено до довічного позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:25

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

29 березня: цей день в Україні і світі

29 березня: цей день в Україні і світі 09:22

ДЕНЬ 765 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 765 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини