Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:03:08

З-під Болдиних гір прибрали більшовицькі барельєфи

18.07.2016   18:03

Доки втомлені виборчими перегонами політики відпочивали, представники комунальних служб Чернігова, залучившись силовою підтримкою місцевих самооборонівців та націоналістів, демонтували з підніжжя Болдиних гір два комуністичні барельєфи з зображеннями більшовицького перевороту та так званої громадянської війни.

Стели, які прославляли історичні періоди Жовтневого перевороту та наступної за цим окупації України радянським режимом, мають невдовзі замінити на барельєфи українського змісту.

Без зайвого галасу, спокійно, під пильною охороною громадських активістів та правоохоронців, чернігівські комунальники демонтували скандальні бронзові барельєфи, розташовані в підніжжі Болдиних гір. Це вже друга спроба демонтувати барельєфи із зображенням історичного періоду Жовтневого перевороту та подій так званої громадянської війни. Попередня, яка відбулася 24 червня, була невдалою. Група людей, попередньо зібрана кимось із прихильників комуністичної ідеології, завадила комунальникам провести демонтаж. Зі слів робітників, ті в істериці хапали їх за руки та кидалися на техніку. А вже завантажений барельєф змусили спустити на землю та стерегти від ймовірної крадіжки, адже барельєф виготовлений із бронзи і важить більше трьох тонн.

Під тиском протилежного табору міський голова Чернігова Владислав Атрошенко сказав, що питання про подальшу долю комуністичних барельєфів на Болдиній горі мають вирішувати громадські слухання. Це обурило патріотичну громадськість та волонтерів. Представники кількох десятків громадських організацій публічно звернулися до керівництва міста із закликами демонтувати стели у відповідності до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Представники патріотичної громадськості висунули вимоги якнайшвидше виконати Закон та передати ці барельєфи до історичного музею.

На засіданні комісії Чернігівської міськради з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища всі члени комісії були єдині в думці, що стели, які прославляють історичні періоди Жовтневого перевороту та наступної за цим окупації України радянським режимом, мають бути замінені на барельєфи українського змісту.

Відтак, демонтовані 18-го липня барельєфи відвезли на збереження в один із комунальних закладів Чернігова. За деякий час на їх місці мають з’явитися  композиції періодів української історії доби козаччини та національно-визвольних змагань за незалежність України.


http://day.kyiv.ua/uk/news/180716-u-chernigovi-z-pid-boldynyh-gir-prybraly-bilshovycki-barelyefy

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.