Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 21 травня, 12:27:31

Якщо не вдосконалити виборче законодавство то експерти вже знають переможця по 206 округу

19.04.2016   14:04Агенцiя

18 квітня відбулась публічна дискусія на тему “Перспективи прийняття Виборчого кодексу та забезпечення відкритості Державного реєстру виборців”.

На зустрічі були присутні: Народний депутат України Олександр Кодола, начальник Відділу адміністрування ДРВ Чернігівської ОДА Валерій Білоокий та запрошений експерт Павло Пущенко.

Також були присутні Голова Деснянської районної у м.Чернігові ради Володимир Грецький, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Деснянської ради Ярослав Галушко, Ратан Ахмедов помічник народного депутата Евлахова А.С., політичний технолог Паперний Юрій та інші громадські активісти.

Валерій Білоокий подякував ГО "Центру підтримки громадських ініціатив" за плідну та конструктивну співпрацю під час минулих виборів, та запросив до себе представників організації для більш детального опрацювання наданих пропозицій.

“Впровадження it-технологій в виборчому процесі  - перший крок до електронного самоврядування” – зазначив Павло Пущенко, експерт, голова освітнього центру “Ініціатива”.
“Поки система ідентифікування особи Id-card  не визначена, то буде гальмуватись система електронного документообігу, електронних заяв і так само електронна система голосування. І це питання вже мінімум як півтора роки застаріло"- озвучив головні перепони голова Деснянською районної у м.Чернігові ради В.М. Грецький.

Частина експертів схилялась до того, що зміни треба відразу вносити в виборчий кодекс, але слушним було зауваження Павла Пущенко: “Ми приймали виборчий кодекс вже 15 років і у нас зараз два шляхи , або приймати ще 15 років, або брати закон який є і виправляємо точково недоліки законодавства, яке зараз існує і рухаємось потрошку до виборчого кодексу".

В свою чергу Олександр Кодола запросив всіх народних депутатів від Чернігівщини до співпраці в розробці виборчого законодавства. Кодола покладає великі надії на нинішній склад Верховної ради щодо прийняття нового виборчого законодавства та Виборчого кодексу.

 На завершення, учасники дискусії дійшли того, що  доки в Україні не будуть карати за підкуп виборців, то скільки б відкритих та публічних реєстрів не було, то у нас нічого і не буде. Як зазначив політичний технолог Юрій Паперний: "Якщо юридично нічого не робити по підкупу виборців, то я можу  вже зараз сказати переможця по 206 округу".

Громадська організація “Центр підтримки громадських ініціатив” проводить по Україні серію публічних дискусій з представниками громадянського суспільства та експертами на тему вивчення напрацювань та доповнень до проекту Закону України “Про внесення змін до окремих законів України (щодо забезпечення відкритості Державного реєстру виборців та громадського контролю над ним)”.

Останні новини Чернігівщини

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома 15:59

Виявлятимуть та усуватимуть пориви та пошкодження систем опалення будинків, які могли утворитися після замерзання і розмерзання внутрішньобудинкових теплових мереж у той час, коли Чернігів був під прицілом російської артилерії та авіації.

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень 15:53

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю затримали 32-річного мешканця Прилук, у якого виявили загалом 7 кілограмів психотропних речовин та наркотичних засобів. Затриманому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ 15:46

КЕП "Чернігівска ТЕЦ" повідомляє, що гаряча вода, як раніше було заявлено, з 20 травня в будинки та установи міста подаватись не буде.

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ»

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ» 15:43

Укрзалізниця призначає новий двогрупний поїзд та з’єднує Суми та Чернігів з Івано-Франківськом.