КВУ: ЦВК має розблокувати довибори народних депутатів у 5 мажоритарних округах
КВУ закликає Центральну виборчу комісію призначити проміжні вибори народних депутатів у п’яти одномандатних виборчих округах (№№ 23,27,85,151,206) у зв’язку із достроковим припиненням повноважень депутатів, обраних у цих округах.
Мова йде про Філатова Б.А. та Атрошенка В.А., які були обрані міськими головами Дніпропетровська та Чернігова відповідно, Кутового Т.В. та Насалика І.С., які увійшли до складу Кабінету міністрів України, а також загиблого Єремєєва І.М.
За повідомленням голови ЦВК Охендовського М.В., Верховна Рада не надала Центрвиборчкому необхідних документів, а тому вибори не були призначені. Враховуючи той факт, що в окремих округах вибори заблоковані вже кілька місяців, КВУ закликає ЦВК самостійно звернутися до Верховної Ради щодо надання необхідних документів. До прикладу, до ЦВК не надійшло свідоцтво про смерть Єремєєва І.М., через що більше ніж пів року блокується призначення проміжних виборів у в.о. №23. Постанова ВРУ «Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Філатова Б.А.» була прийнята ще 24.12.15, а Постанова «Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Атрошенка В.А.» 28.01.16, але вибори по цих округах так і не були призначені. При цьому відповідно до частини 6 статті 16 Закону «Про вибори народних депутатів України» рішення про призначення проміжних виборів депутата в одномандатному окрузі приймається Центральною виборчою комісією не пізніш як у десятиденний строк з дня дострокового припинення повноважень депутата, обраного в цьому окрузі.
Пасивність ЦВК у питанні призначення виборів позбавляє виборців вказаних одномандатних округів представництва у Верховній Раді України і є перешкодою на шляху реалізації їх виборчих прав, закріплених Конституцією. Крім цього, кошти на проведення виборів народних депутатів (19 млн 667 тис. грн.) передбачені Державний бюджетом України на 2016 рік.
Останні новини Чернігівщини
У січні 2026 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 946 мільйонів гривень податків та зборів 11:30
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень 2026 року надійшло 946 млн грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 111 млн грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Можливості для розвитку: що пропонує громадам Чернігівщини «U-LEAD з Європою» у 2026 році 10:20
Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області представила головам громад регіону результати роботи за 2025 рік та окреслила нові можливості співпраці у 2026 році. Під час зустрічі йшлося про навчальні програми, консультаційну підтримку та нові ініціативи для розвитку громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:35
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.
17 лютого: цей день в Україні і світі 08:25
День 1455 Російська агресія - Day 1455 Russian aggression
На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15
Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.