Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 лютого, 03:07:19

Як боротися із засиллям побутового сміття – радилися в ОДА

19.04.2016   08:40Агенцiя

Засідання за «круглим столом» на тему: «Вирішення проблеми поводження з побутовими відходами в Україні. Регіональний аспект» відбулося 19 квітня, у Чернігівській облдержадміністрації.

Під проводом голови ОДА Валерія Куліча, за участі народних депутатів України Олександра Черненка, Івана Крулька, Юрія Чижмаря, Олександра Кодоли та Анни Романової, Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, представників програми USAID РАДА, представників органів місцевого самоврядування області та експертів у галузі утилізації твердих побутових відходів були розглянуті перспективні шляхи розв’язання проблеми накопичення сміття, організації його переробки у загальнодержавному та регіональному розрізах.

Учасники зустрічі дійшли згоди в тому, що першочерговими та найдієвішими кроками в означеному напрямку є створення відповідної законодавчої бази. Присутні розглянули та обговорили вже створені профільні законопроекти (№3198-1, 3199-1 і 3200-1), прийняття яких, на переконання авторів, дасть змогу поліпшити екологічний стан у країні, зокрема, зменшити кількість сміттєзвалищ до 300, отримувати теплову енергію, біогаз, електроенергію і вторинну сировину, створити близько 50 тисяч нових робочих місць.

Прийняттям комплексу цих проектів законів, на думку присутніх фахівців, упроваджується цілісний механізм створення в Україні галузі переробки відходів, що передбачає низку ключових кроків: підвищення вартості захоронення сміття, що стимулюватиме його переробку, включення збору на переробку у вартість пакувальних матеріалів і надання територіальним громадам можливості самостійно розпоряджатися коштами, отриманими на утилізацію.

Що стосується основного питання – хто платитиме за переробку сміття – автори законопроектів роз’яснили, що найдієвішим механізмом для України є запровадження акцизу на виготовлення упаковок, тобто оплачувати переробку сміття буде той, хто його створює – виробник упаковки. Він закладатиме у вартість продукції екологічний податок, який буде надходити до Державного бюджету з цільовим використанням «утилізація відходів», а далі весь обсяг зібраних коштів буде розподілятися між територіальними громадами у відповідності до кількості населення. Щодо останнього – механізму розподілу коштів – голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч звернув увагу законотворців на необхідність попереднього зваженого прорахунку методики, щоб негусто населені, але великі за територією адміністративні одиниці, як Чернігівщина, отримували кошти в достатньому обсязі.

Також зазначимо, що, за розрахунками, доданими до законопроектів, вартість одиниці продукції може вирости максимум на 15,8 копійки для продукції у пластикових пляшках, 13,62 копійки – у скляних, 2,32 копійки – із жерсті тощо.

Додамо, що, мотивуючи необхідність реформування сфери поводження з твердими побутовими відходами, організатори надали довідку, яка свідчить про те, що нині в Україні відсортовується лише 5,6% побутових відходів, 1,4% – спалюється, а решта 93% захоронюється без переробки, що призводить до забруднення грунтів, водойм тощо. Вражаючим є підрахунок площі сміттєзвалищ в Україні: 40 тисяч смітників займають 5% території країни.

Загалом присутні високо оцінили продуктивність і практичну користь зібрання, надали свої пропозиції та висловили підтримку ініціативи з розв’язання проблеми поводження з твердими побутовими відходами в Україні.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 132 нових випадків Сovid-19

Виявлено 132 нових випадків Сovid-19 18:11

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 26 лютого в області зафіксовано 132 нових випадки COVID-19.

На Чернігівщині від коронавірусу вже вакциновано 120 медиків

На Чернігівщині від коронавірусу вже вакциновано 120 медиків 16:54

В області за третій день вакцинальної компанії проти COVID-19, щеплення отримали ще 60 медичних працівників.

Чернігівщина прийняла бюджет-2021

Чернігівщина прийняла бюджет-2021 15:25

“За” головний кошторис проголосували 38 депутатів.

Проведено літературно-музичний вечір

Проведено літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…" 15:04

Працівники Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка підготували і провели літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…".

Підведені підсумки роботи з надання соціальних послуг та визначені пріоритетні напрямки діяльності

Підведені підсумки роботи з надання соціальних послуг та визначені пріоритетні напрямки діяльності 14:47

Обласним центром соціальних служб 25 лютого на щорічній нараді з директорами центрів соціальних служб, центрів надання соціальних послуг підведені підсумки роботи з надання соціальних послуг у 2020 році та визначені пріоритетні напрямки діяльності на 2021 рік.