Чернігівська влада взяла на себе відповідальність за відсутність газу у школах
Про це сьогодні на брифінгу заявив перший заступник голови ОДА Леонід Сахневич.

Через невідповідність законодавства та постанов керівники Чернігівської області та районів опинилися у незручній ситуації: у школах немає тепла, а розв’язати цю проблему можна лише порушуючи закон.
На сьогодні постраждали навчальні заклади у Корюківському та Н-Сіверському районі, у містах Новгород-Сіверський та Ніжин. Школярів переводять навчатися у інші приміщення, які не пристосовані для учбового процесу. Згідно переліку, наданого «Чернігівгазом» обласній адміністрації, у схожій ситуації можуть опинитися більше 100 об’єктів по всій області (державні установи, міліція, прокуратура, прикордонники і т.д.).
До речі від такої законотворчої невідповідності потерпає вся Україна. Звичайно, що вийти з кризи могли б допомогти народні депутати, яким 5 лютого надали на розгляд «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вирішення проблемних питань з постачання природного газу». Але до голосування цей законопроект так і не дійшов, бо відповідно до Висновку Головного науково-експертного управління від 10.02.2016 було вирішено «для прийняття виваженого рішення щодо внесеного законопроекту отримати відповідний експертний висновок Уряду». Тобто народні обранці переклали відповідальність на КабМін.
Цього тижня замість того, щоб лобіювати інтереси виборців у Верховній раді, народний депутат України Валерій Давиденко поширив заяву про те, що «Обласна адміністрація закрила очі на те, що школи і лікарні не опалюватимуться». Народний депутат зробив спробу повчити владців, але нічого нового не розказав. Всі ці шляхи вирішення проблеми і так вже задіяні.
Голова Ріпкинської РДА Борис Мелашенко розповів: «Наш район продовжив дію попереднього договору про закупівлю на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі за попередній рік. Втім, за таких умов утворюватиметься заборгованість — різниця між дозволеним лімітом коштів та реально витраченими». Таким чином, районний відділ освіти уже має виплатити 600 тисяч гривень перевиконання. Тобто ці заходи лише відтерміновують проблему.
Чернігівська обласна держадміністрація звернулася до Міністерства економіки і торгівлі України, НКРЕКП та народних депутатів.
Але поки верхи роздумують на кого перекласти вину, на місцях доводиться брати відповідальність «на себе» і шукати компромісні рішення. «Відповідальність за ситуацію, що склалася, звичайно ж несе облдержадміністрація. Однак і народні обранці мають усвідомлювати глибину проблеми і міру своєї участі в ній. Промовистим є те, що запропоновані зміни Верховна рада не підтримала. Розділилися думки і в представників Чернігівщини в парламенті, — наголосив Леонід Сахневич.
При цьому складається враження, що єдиний власник ліцензії на постачання за регульованими тарифами в області «Чернігівгаз» вичікує свого часу і все одно буде перемагати без конкурсу.
Довідково: З 1 жовтня 2015 року правові засади функціонування ринку природного газу України визначаються Законом України «Про ринок природного газу». Він покликаний створити умови для формування нової моделі ринку природного газу на принципах. Тепер всі споживачі природного газу, у тому числі бюджетні установи та організації, мають право вільно обирати постачальника природного газу. Єдина умова — такий постачальник має отримати в установленому порядку ліцензію на право провадження даного виду господарської діяльності.
Втім, одночасно з введенням в дію зазначеного закону Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕПК) реалізуючи його вимоги та норми, прийняла ряд документів. Як відомо, законодавство передбачає постачання природного газу бюджетним установам за так званим регульованим тарифом. Саме для здійснення цієї діяльності і необхідна ліцензія (постанова КМУ ід 27.12.2001 N 1729 «Про забезпечення споживачів природним газом»). З іншого боку, ліцензіат повинен, зокрема провадити ліцензовану діяльність лише на території ліцензованої діяльності, затвердженій НКРЕКП (постанова НКРЕКП від 12.01.2015 N 9). Таку ліцензію на постачання природного газу за регульованим тарифом на території м. Чернігова та Чернігівської області має ТОВ «Чернігівгаз збут». А інші постачальники природного газу таку ліцензію отримати не можуть.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.