Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 травня, 17:09:38

Уряд схвалив рішення щодо передачі цілісних майнових комплексів історико-культурних заповідників до сфери управління Мінкультури

22.10.2011   10:07Агенцiя

Кабмін схвалив проект розпорядження КМУ “Про передачу цілісних майнових комплексів історико-культурних заповідників до сфери управління Міністерства культури”. Відповідне рішення прийнято на засіданні Уряду 20 жовтня.

Згідно із Законом України “Про охорону культурної спадщини” функції управління заповідниками державного значення належать до повноважень центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини, яким на сьогодні є Міністерство культури. Відповідно до Указу Президента України від 11 жовтня 1994 р. № 587 “Про національні заклади культури” функції управління майном національних закладів культури також здійснює Міністерство культури.

Разом з тим, наразі 10 заповідників перебувають у сфері управління Мінрегіонбуду. Йдеться про такі заклади, як національні заповідники “Глухів”, “Замки Тернопілля”, “Кам’янець”, “Чернігів стародавній”, державні заповідники “Стара Умань”, “Хотинська фортеця”, державні заповідники у містах Жовква, Белза, Бережани та Кременецько-Почаївський державний заповідник.

Подібний стан речей нівелює розмежування відповідальності за реалізацію органами виконавчої влади державної політики у відповідному секторі державного управління та суперечить Закону “Про охорону культурної спадщини”. Саме з метою приведення управління зазначеними закладами культури у відповідність із цим Законом, а також із Указом Президента “Про національні заклади культури” Мінкультури розробило проект розпорядження Кабміну “Про передачу цілісних майнових комплексів історико-культурних заповідників до сфери управління Міністерства культури”.

Реалізація цього розпорядження удосконалить управління історико-культурними заповідниками, створеними на базі унікальних ансамблів пам’яток. Раціональна організація управління заповідниками дозволить забезпечити їх ефективну діяльність щодо охорони, дослідження, популяризації культурної спадщини, культурно-просвітницької роботи, що позитивно вплине на розвиток міжнародного наукового співробітництва та туризму.

http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/publish/article/255280

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські поліцейські за годину розкрили вбивство місцевого мешканця

Чернігівські поліцейські за годину розкрили вбивство місцевого мешканця 15:48

Поліція затримала чоловіка, що підозрюється у вбивстві 37-річного чернігівця.

Патрульні виявили автомобіль, який вночі невідомі викрали у власника з-під будинку

Патрульні виявили автомобіль, який вночі невідомі викрали у власника з-під будинку 13:23

Сьогодні о 8-й ранку на спецлінію 102 звернувся чернігівець із повідомленням про те, що зник його автомобілем марки Volvo, який він залишив ввечері біля будинку на вулиці Текстильників.

У Чернігові розпочинається прийом дітей до 1-х класів

У Чернігові розпочинається прийом дітей до 1-х класів 13:09

У школах Чернігова з 27.05.2020 до 26.06.2020 включно триватиме прийом документів для зарахування дітей до 1-х класів у 2020-2021 навчальний рік.

На Чернігівщині вже 136 лабораторно підтверджених випадків COVID-19

На Чернігівщині вже 136 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 13:06

За даними моніторингу, за минулу добу в області зафіксовано 2 нові випадки інфікування коронавірусом у м. Чернігів.

Незабаром у Чернігові відкриється перша станція сортування сміття

Незабаром у Чернігові відкриється перша станція сортування сміття 12:45

Вже у червні у Чернігові запрацює перша в місті станція сортування сміття. Над її створенням працює громадська організація “Еко Місто”.