Уряд схвалив рішення щодо передачі цілісних майнових комплексів історико-культурних заповідників до сфери управління Мінкультури
Кабмін схвалив проект розпорядження КМУ “Про передачу цілісних майнових комплексів історико-культурних заповідників до сфери управління Міністерства культури”. Відповідне рішення прийнято на засіданні Уряду 20 жовтня.

Згідно із Законом України “Про охорону культурної спадщини” функції управління заповідниками державного значення належать до повноважень центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини, яким на сьогодні є Міністерство культури. Відповідно до Указу Президента України від 11 жовтня 1994 р. № 587 “Про національні заклади культури” функції управління майном національних закладів культури також здійснює Міністерство культури.
Разом з тим, наразі 10 заповідників перебувають у сфері управління Мінрегіонбуду. Йдеться про такі заклади, як національні заповідники “Глухів”, “Замки Тернопілля”, “Кам’янець”, “Чернігів стародавній”, державні заповідники “Стара Умань”, “Хотинська фортеця”, державні заповідники у містах Жовква, Белза, Бережани та Кременецько-Почаївський державний заповідник.
Подібний стан речей нівелює розмежування відповідальності за реалізацію органами виконавчої влади державної політики у відповідному секторі державного управління та суперечить Закону “Про охорону культурної спадщини”. Саме з метою приведення управління зазначеними закладами культури у відповідність із цим Законом, а також із Указом Президента “Про національні заклади культури” Мінкультури розробило проект розпорядження Кабміну “Про передачу цілісних майнових комплексів історико-культурних заповідників до сфери управління Міністерства культури”.
Реалізація цього розпорядження удосконалить управління історико-культурними заповідниками, створеними на базі унікальних ансамблів пам’яток. Раціональна організація управління заповідниками дозволить забезпечити їх ефективну діяльність щодо охорони, дослідження, популяризації культурної спадщини, культурно-просвітницької роботи, що позитивно вплине на розвиток міжнародного наукового співробітництва та туризму.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.