Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 10 липня, 18:44:54

Декомунізація – це процес, який почала сама нація

24.12.2015   14:48Агенцiя

Радник голови ОДА з питань декомунізації Василь Чепурний розпочав свій виступ, цитуючи Бісмарка: «Державний діяч відрізняється від політика тим, що він слухає в тиші кроки пана Бога і встигає вхопитися за ризу Бога».

І продовжив: «Кроки пана Бога в контексті зустрічі можна назвати незворотними історичними процесами. Тому що повалення Лєнінів в Чернігові і 18 райцентрах області відбувалися без указів Президента, законів ВР та інших розпоряджень. Наші владці просто встигли вхопитися за ризу пана Бога. І тому коли сьогодні деякі чиновники розказують, що не треба займатися декомунізацією, бо у тому чи іншому селі і так все добре і меешканці звикли, то ці люди не розуміють нічого ні у історичних процесах, ні у державній політиці».

За словами пана Чепурного «декомунізація – це процес, який почала сама нація».

На Чернігівщині перейменуванню підлягають 64 населених пункти. В пятидесяти чотирьох з них станом на 1 грудня проведені громадські слухання. В результаті до Верховної Ради України внесені пропозиції щодо зміни назв 26 населених пінктів.

Василь Чепурний підкреслив, що Закон про декомунізацію простий і зрозумілий. Перейменування населених пунктів з назвами типу Жовтневе, Петрівське, Свердловка, Улянівка, Ленінівка, Чапаївка, Грогорівка, Щорс тощо відбудеться обов’язково. Причому мешканцям громад пропонується самим вибрати назву або повернути історичну назву. Наприклад, Щорс – Сновськ, Улянівка – Воскресенське, Червоний колодязь – Панський колодязь і т.д. У деяких громадах пропонують доволі оригінальні та цікаві назви. Наприклад, жителі села Кирове у Борзнянському районі вирішили назвати село Острів Надії.

Представник Українського інституту національної памяті в області Сергій Бутко підкреслив, що на відміну від комуністичного режиму, процес декомунізації в Україні проводиться демократично та з врахуванням побажань та думок місцевих громад. За його словами процес декомунізації на Чернігівщині триває, але не надто прогресивними темпами. Так у Коропському, Носівському, Борзнянському, Ічнянському, Ніжинському, Чернігівському, Талалаївському районах та місті Щорс є від 2 до 6 населених пункти, де гальмується реалізація закону.

Якщо громади не визначаться з переменуванням до 21 лютого 2016 року, то згідно Закону рішення про присвоєння нової назви буде приймати голова ОДА. І як запевнив Василь Чепурний: «У нас вистачить фантазії перейменувати ці села».
«Перейменування та декомунізація – це процеси національної безпеки. Це один з елементів боротьби за незалежність. Час покаже, що ми на правильному шляху», - переконаний експерт з декомунізації Сергій Горобець.

Нагадаємо, що з липня в області працює комісія з питань реалізації положень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Також створено експертну групу, до якої увійшли науковці та краєзнавці, які займаються обговоренням та наданням пропозицій щодо перейменування відповідно до Закону населених пунктів та районів області, вулиць, площ та інших об’єктів топоніміки.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини