Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 04:10:56

Декомунізація – це процес, який почала сама нація

24.12.2015   14:48Агенцiя

Радник голови ОДА з питань декомунізації Василь Чепурний розпочав свій виступ, цитуючи Бісмарка: «Державний діяч відрізняється від політика тим, що він слухає в тиші кроки пана Бога і встигає вхопитися за ризу Бога».

І продовжив: «Кроки пана Бога в контексті зустрічі можна назвати незворотними історичними процесами. Тому що повалення Лєнінів в Чернігові і 18 райцентрах області відбувалися без указів Президента, законів ВР та інших розпоряджень. Наші владці просто встигли вхопитися за ризу пана Бога. І тому коли сьогодні деякі чиновники розказують, що не треба займатися декомунізацією, бо у тому чи іншому селі і так все добре і меешканці звикли, то ці люди не розуміють нічого ні у історичних процесах, ні у державній політиці».

За словами пана Чепурного «декомунізація – це процес, який почала сама нація».

На Чернігівщині перейменуванню підлягають 64 населених пункти. В пятидесяти чотирьох з них станом на 1 грудня проведені громадські слухання. В результаті до Верховної Ради України внесені пропозиції щодо зміни назв 26 населених пінктів.

Василь Чепурний підкреслив, що Закон про декомунізацію простий і зрозумілий. Перейменування населених пунктів з назвами типу Жовтневе, Петрівське, Свердловка, Улянівка, Ленінівка, Чапаївка, Грогорівка, Щорс тощо відбудеться обов’язково. Причому мешканцям громад пропонується самим вибрати назву або повернути історичну назву. Наприклад, Щорс – Сновськ, Улянівка – Воскресенське, Червоний колодязь – Панський колодязь і т.д. У деяких громадах пропонують доволі оригінальні та цікаві назви. Наприклад, жителі села Кирове у Борзнянському районі вирішили назвати село Острів Надії.

Представник Українського інституту національної памяті в області Сергій Бутко підкреслив, що на відміну від комуністичного режиму, процес декомунізації в Україні проводиться демократично та з врахуванням побажань та думок місцевих громад. За його словами процес декомунізації на Чернігівщині триває, але не надто прогресивними темпами. Так у Коропському, Носівському, Борзнянському, Ічнянському, Ніжинському, Чернігівському, Талалаївському районах та місті Щорс є від 2 до 6 населених пункти, де гальмується реалізація закону.

Якщо громади не визначаться з переменуванням до 21 лютого 2016 року, то згідно Закону рішення про присвоєння нової назви буде приймати голова ОДА. І як запевнив Василь Чепурний: «У нас вистачить фантазії перейменувати ці села».
«Перейменування та декомунізація – це процеси національної безпеки. Це один з елементів боротьби за незалежність. Час покаже, що ми на правильному шляху», - переконаний експерт з декомунізації Сергій Горобець.

Нагадаємо, що з липня в області працює комісія з питань реалізації положень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Також створено експертну групу, до якої увійшли науковці та краєзнавці, які займаються обговоренням та наданням пропозицій щодо перейменування відповідно до Закону населених пунктів та районів області, вулиць, площ та інших об’єктів топоніміки.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини