Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 5 червня, 23:30:28

Ще один етап децентралізації — передача на місця повноважень щодо надання адміністративних послуг державної реєстрації

24.12.2015   09:12Агенцiя

Реформа децентралізації має чимало складових, зокрема і передача на місця повноважень щодо надання адміністративних послуг державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців, речових прав на нерухоме майно. Відповідний Закон України № 835-VІІІ, що це передбачає, уже затвердив Глава держави.

Тож, аби обговорити особливості реалізації цього етапу реформи, сьогодні в облдержадміністрації було проведено нараду за участю представників Головного територіального управління юстиції області, голів райдержадміністрацій, представників міськвиконкомів та відповідних структурних підрозділів ОДА.

До засідання долучився перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич.

Як розповів представник Головного управління юстиції в області, децентралізація зазначених повноважень дозволить не лише пришвидшити роботу, а й дасть змогу людям обирати якіснішого виконавця послуги.

Адже наразі необхідну реєстрацію здійснюють лише територіальні управління юстиції, а за нововведенням це зможуть робити три суб’єкти — державний реєстратор, нотаріус та акредитовані суб’єкти.

Державний реєстратор працюватиме у штаті РДА або міськвиконкомів, чи у Центрі надання адміністаривних послуг (ЦНАПі).

Акредитованими суб’єктами вважаються ті, які отримали право для такої діяльності. Зокрема ними можуть бути комунальні підприємства, створені при органах місцевої виконавчої влади чи органах самоврядування.

Змінено і систему розподілу адміністративного збору за державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців: 40% надходжень такого збору спрямовуватиметься до Державного бюджету України, 60% залишатиметься в суб’єктів державної реєстрації.

Наразі головним завданням є передача повноважень. Перехідний період триватиме з 1 січня до 30 квітня 2016 року. Втім підготовку до цього процесу вже можна розпочинати.

Начальник юридичного відділу ОДА Наталія Мужикова наголосила на детальному кадровому відборі. Необхідно не лише знайти кваліфікованого фахівця, а й забезпечити йому необхідний захист. Адже державних реєстратор нестиме персональну відповідальність за видані ним документи.

Розглядається варіант залучення кадрів і з управлінь юстиції.

Варто зазначити, що такі зміни не потребують значних фінансових вкладень для технічного та програмного забезпечення. Щодо останнього, то ключі до необхідних реєстрів виготовлятимуться безкоштовно.

— Завдання облдержадміністрації продумати варіанти зручного розміщення нових кадрових одиниць. Треба зробити так, щоб це було зручно людям та вигідно з економічної точки зору, — зауважив Леонід Сахневич.

Останні новини Чернігівщини

ЦВК призначила вибори на окрузі 208

ЦВК призначила вибори на окрузі 208 14:35

Центральна виборча комісія призначила вибори народного депутата у 208-му окрузі Чернігівської області на неділю, 25 жовтня.

Оперативна інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Оперативна інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 14:16

Станом на 11 годину 5 червня в області +2 нових випадки коронавірусу.

Прилуки: відновлення роботи дошкільних установ міста планується на 11 червня

Прилуки: відновлення роботи дошкільних установ міста планується на 11 червня 13:29

5 червня за ініціативи міського голови Ольги Попенко у сесійній залі міської ради відбулася чергова зустріч із директорами закладів дошкільної освіти міста та представниками батьківської громадськості стосовно вирішення питання відновлення роботи дитячих садочків в умовах адаптивного карантину.

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету 13:13

4 червня у великій залі міськвиконкому під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулось чергове засідання виконавчого комітету.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом двох місяців нерестової заборони викрито 415 порушень

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом двох місяців нерестової заборони викрито 415 порушень 12:17

Протягом квітня - травня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 415 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 178 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них дев’ять з ознаками кримінальних правопорушень.Протягом квітня - травня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 415 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 178 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них дев’ять з ознаками кримінальних правопорушень.