Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 квітня, 23:36:21

Децентралізація очима експертів

17.12.2015   19:57Агенцiя

Децентралізація в Україні уже в активній фазі. Однак необхідність інформування людей про цей процес лише зростає. У громад з’являються нові повноваження та обов’язки, що потребують детальних роз’яснень.

Тож про перші результати реформи та її подальше впровадження говорили, сьогодні, 17 грудня, під час тематичного «круглого столу». У зустрічі взяли участь Генеральний директор ВГО «Комітет виборців України» Олексій Кошель, експерт з питань державного управління та місцевого самоврядування, кандидат наук з державного управління Андрій Дуда. Чернігівщину представляли заступник міського голови Олександр Ломако, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Ігор Слезко ОДА, експерт Офісу реформ Микола Силенко, громадськість.

У ході обговорення Олексій Кошель зазначив, що децентралізація є базовою реформою. Адже без неї неможливі зміни у галузі медицини, освіти, економіки. Він також торкнувся питання виборчої системи на місцевих виборах, відзначивши як пріоритет, прийняття Виборчого кодексу.

У своєму виступі Андрій Дуда зупинився на різних підходах передачі повноважень від органів державної влади, регіональним органам самоврядування і, зрештою, — громадам.

Заступник чернігівського міського голови Олександр Ломако звернув увагу на необхідність внесення змін до проекту державного бюджету на наступний рік. Адже місто не зможе без допомоги держави профінансувати додаткову кількість установ, які будуть передані на баланс міста в результаті децентралізації. До того ж, він зазначив, що варто створити систему контролю над витратами залишкових коштів.

Микола Силенко коротко охарактеризував хід реформи саме на Чернігівщині. Він нагадав, що п’ять громад уже обрали очільників. Також експерт наголосив на необхідності конституційних змін та подальшого стимулювання громад.

Позитивно Микола Силенко оцінив створення державного фонду регіонального розвитку. Нагадаємо, що саме з цього фонду фінансуються реконструкції чималої кількості об’єктів в області.

Учасники «круглого столу» зазначили, що процес децентралізації є необхідним, та його треба підкріплювати комплексною реформою місцевого самоврядування. Варто зазначити, що тільки цьогоріч за результатами фінансової децентралізації, місцеві бюджети збільшилися на 40%.


Довідково:

В Україні, за даними Апарату ВРУ, станом на 1 листопада 2015 року нараховувалось 10278 сільських громад, 783 – селищних, 458 міських громад (з них міст районного значення – 272. На останніх місцевих виборах голів обирали у 159-ти новостворених територіальних громадах.

У Чернігівській області – у Вертіївській (Ніжинський район), Парафіївській (Ічнянський район), Макіївській(Носівський район), Деснянській та Кіптівській (Козелецький район) громадах.

Останні новини Чернігівщини

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку

Побрехеньки від різних знаків Зодіаку 11:32

Правду говорити легко і приємно. Так нам говорили у дитинстві, так написано в вічних книгах. Але люди досить часто говорять неправду або прикрашають реальність. Хтось - більше, хтось – менше, хтось - заради вигоди, хтось – просто заради того, щоб збрехати.

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум

П’ять книг у допомогу, аби прожити молоді роки на максимум 11:21

Молоді роки – час найкращих моментів життя, радощів, сподівань, помилок, накопичування досвіду. Час, який треба прожити на максимум позитивно, створивши надійну платформу для зрілих років.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів супів 11:10

До міжнародного дня супу пропонуємо приготувати один з десяти рецептів перших страв з кіноа, сочевицею, картоплею, вершками та куркою.

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 6 - 12 квітня 2020 року 10:45

11 квітня – Меркурій входить у вогняний, кардинальний знак Овна (буде тут до 28 квітня), тому різко активізується спілкування, часом, на зависоких тонах. Люди починають шукати, кому б розповісти про свої ідеї та проблеми, бо в цей час найпріоритетнішими стають особисті теми для розмови.