Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 01:20:08

Децентралізація очима експертів

17.12.2015   19:57Агенцiя

Децентралізація в Україні уже в активній фазі. Однак необхідність інформування людей про цей процес лише зростає. У громад з’являються нові повноваження та обов’язки, що потребують детальних роз’яснень.

Тож про перші результати реформи та її подальше впровадження говорили, сьогодні, 17 грудня, під час тематичного «круглого столу». У зустрічі взяли участь Генеральний директор ВГО «Комітет виборців України» Олексій Кошель, експерт з питань державного управління та місцевого самоврядування, кандидат наук з державного управління Андрій Дуда. Чернігівщину представляли заступник міського голови Олександр Ломако, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Ігор Слезко ОДА, експерт Офісу реформ Микола Силенко, громадськість.

У ході обговорення Олексій Кошель зазначив, що децентралізація є базовою реформою. Адже без неї неможливі зміни у галузі медицини, освіти, економіки. Він також торкнувся питання виборчої системи на місцевих виборах, відзначивши як пріоритет, прийняття Виборчого кодексу.

У своєму виступі Андрій Дуда зупинився на різних підходах передачі повноважень від органів державної влади, регіональним органам самоврядування і, зрештою, — громадам.

Заступник чернігівського міського голови Олександр Ломако звернув увагу на необхідність внесення змін до проекту державного бюджету на наступний рік. Адже місто не зможе без допомоги держави профінансувати додаткову кількість установ, які будуть передані на баланс міста в результаті децентралізації. До того ж, він зазначив, що варто створити систему контролю над витратами залишкових коштів.

Микола Силенко коротко охарактеризував хід реформи саме на Чернігівщині. Він нагадав, що п’ять громад уже обрали очільників. Також експерт наголосив на необхідності конституційних змін та подальшого стимулювання громад.

Позитивно Микола Силенко оцінив створення державного фонду регіонального розвитку. Нагадаємо, що саме з цього фонду фінансуються реконструкції чималої кількості об’єктів в області.

Учасники «круглого столу» зазначили, що процес децентралізації є необхідним, та його треба підкріплювати комплексною реформою місцевого самоврядування. Варто зазначити, що тільки цьогоріч за результатами фінансової децентралізації, місцеві бюджети збільшилися на 40%.


Довідково:

В Україні, за даними Апарату ВРУ, станом на 1 листопада 2015 року нараховувалось 10278 сільських громад, 783 – селищних, 458 міських громад (з них міст районного значення – 272. На останніх місцевих виборах голів обирали у 159-ти новостворених територіальних громадах.

У Чернігівській області – у Вертіївській (Ніжинський район), Парафіївській (Ічнянський район), Макіївській(Носівський район), Деснянській та Кіптівській (Козелецький район) громадах.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.